W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy   
Podobne tematy
Kim jest Owsiak14
Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry 113
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
35 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 43317
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 11 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
easy russian napisał:
i to jest kuyrwa argument nie do podważenie

ale potrafisz tak bez emocji i zbędnych przekleństw? - bo ja tak
szanuję wszystkie wypowiedzi, ale lubię w nich widzieć argumenty i logikę

.....
ok, przepraszam . Dyskutuje na ten temat na dwóch innych forach i jedynymi argumentami są własnie takie kobiece- emocjonalne . Słowa kneble . Nikt nie chce umierać , zadanie pytania w stylu :" czy chcesz śmierci " to wbicie gwoździa w czoło . Rozmowa sie kończy .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 11 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe to gadanie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Rodzinie Owsiaka to durnota i strata czasu. Pokażę Wam to w jednym zdaniu, więc się skupcie:

Orkiestra zebrała 26 mln złotych na sprzęt, czyli tyle, ile dałoby - nie wywołujące żadnych dodatkowych kosztów - zwiększenie ROCZNIE ODPROWADZANYCH PODATKÓW o JEDEN ZŁOTY OSIEMDZIESIĄT SZEŚĆ GROSZY na jednego zatrudnionego (/płatnika).


I to wszystko poszłoby do szpitali, które kupiłyby sprzęt najprawdopodobniej z większą wiedzą i bez "przekrętów".
A na deser - taki obrazek, pokazujący całą "otoczkę" WOŚP.


_____________________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 12 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvp.info/informacje/polska/warszawski-szpital-nie-przyjal-daru-wosp

Cytat:
Warszawski szpital nie przyjął daru WOŚP
Autor: bzato, asl; Źródło: PAPPAP


Warszawski szpital na ul. Niekłańskiej – jako jedyny w Polsce – nie przyjął sprzętu od WOŚP – poinformował szef fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że nie chodzi o brak wdzięczności, ale o brak pieniędzy. Bo dary od Wielkiej Orkiestry zawsze wiążą się z kosztami dla placówek.
Szpital Dziecięcy przy u. Niekłańskiej w Warszawie
Szpital Dziecięcy przy u. Niekłańskiej w Warszawie
Podziel się: Więcej
Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie to – jak podkreślił Owsiak – jeden z 600 szpitali w Polsce, „który jest przez WOŚP obdarowany, ma sprzętu za ponad 1,6 mln złotych”. – A więc oczekiwaliśmy od dyrekcji życzliwości – mówił Owsiak. Przypomniał, że w zeszłorocznym finale fundacja WOŚP zakupiła 78 bardzo nowoczesnych ultrasonografów do diagnostyki onkologicznej dzieci. I w związku z tym – jak podkreślił szef WOŚP – bardzo wiele miejsc po raz pierwszy podjęło się prowadzenia tej diagnostyki

Rzeczniczka szpitala Magdalena Kojder tłumaczy, że placówka nie odmówiła przyjęcia sprzętu od WOŚP, a cała sprawa utknęła na etapie korespondencji.

– Problemem jest to, że mielibyśmy dostać sprzęt USG, ale warunkiem było świadczenie profilaktyki onkologicznej. A my oddziału onkologii nie mamy. Wysłaliśmy do WOŚP pismo z pytaniem, czy moglibyśmy ten sprzęt umieścić na oddziale neonatologii, gdzie noworodkom wykonuje się USG brzucha i gdzie ten sprzęt bardzo by się przydał, ale nie dostaliśmy od WOŚP odpowiedzi – powiedziała Kojder.

Jak dodała, szpital musiałby też sam finansować badania wykonywane na sprzęcie od WOŚP, bo zasadą jest to, że są one bezpłatne. – Dostalibyśmy sprzęt za 50 tys. zł, a dodatkowo musielibyśmy zatrudnić obsługującą go osobę, której musielibyśmy zapłacić 100 tys. zł rocznie – powiedziała.

Za pieniądze zebrane w czasie zeszłorocznego, XVII Finału, fundacja WOŚP kupiła sprzęt wartości 45 mln zł, m.in. 78 najwyższej klasy aparatów ultrasonograficznych, które trafić miały tam, gdzie jest szansa na wczesne wykrycie chorób nowotworowych u dzieci oraz do ośrodków klinicznych, gdzie się te dzieci leczy.


nie mogę znaleźć , za dużo linków wczoraj przerzucałem a nie bardzo dbałem o to by je archiwizować . Pod jednym z artykułów był całkiem rozsądny wpis ( obok oczywiście lawiny oburzenia w rodzaju ;" moje dziecko było leczone aparaturą Owsiaka ") - spokojny i wyważony podobnej treści co artykuł . Facet porównywał ,że "dary " Owsiaka sa takim szczęściem dla szpitali jakby ktoś podarował nam za 1 zł wypasiony telefon z zawartą bardzo kosztowną umową na 5 lat . utrzymanie " darowanego urządzenia "- zatrudnienie personelu , opłacenie gwarancyjnych przeglądów .
W tymże wpisie facet nadto podpowiadał jakieś fakty sugerujące ,że Owsiak kupił od firmy " x" kołnierzyki na szyję( takie do usztywniania w razie uszkodzeń ) i rozdał je już dalej za darmo . Jednak firma od której kupił czy też zamówił wykonanie nie była mu do końca nieznana i obojętna .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 12 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.e.1984 napisał:
Orkiestra zebrała 26 mln złotych na sprzęt, [u]czyli tyle, ile dałoby - nie wywołujące żadnych dodatkowych kosztów - zwiększenie ROCZNIE ODPROWADZANYCH PODATKÓW o JEDEN ZŁOTY OSIEMDZIESIĄT SZEŚĆ GROSZY na jednego zatrudnionego (/płatnika)


Dlaczego więc tego nie załatwisz, lecz zajmujesz się marudzeniem na to, co ktoś zrobił ZA CIEBIE?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 12 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podniesienie podatkow o prawie dwa złote? Powiadasz?

Jakoś nie odliczyłes kosztów administracyjnych, policz to teraz jak chcesz być cokowiek wiarygodny p.e.

I skąd masz WIARYGODNY audyt Caritasu?

Albo takie debilizmy jak:

"2mln to szacunkowa kwota wyrazajaca utracone zyski z reklam"

To moze jeszcze niech ten debil policzy straty poniesione na emisje.... filmów?.... wiadomoisci?.... Laughing

Albo: " 30 mln to ostrożny szacunek łacznego kosztu prowizji pewnego procenta ze 120 tys wolontariuszy", czyli jawne OSZCZERSTWO!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i niestety zmarnuję czas na Owsiaka i "okolice" (swego czasu Cejrowski pokazał dobitnie kim jest Owsiak - tak dobitnie, że nie wydzierżył, nie wiem, czy to było przed, czy po tym: http://www.wckwadrans.co.cc/wcwosp , raczej przed).

Sam obrazek dałem w celu pokazania "otoczki" WOŚP, a nie przedstawienia konkretnych liczb, dlatego nie komentowałem.
The Mike napisał:
I skąd masz WIARYGODNY audyt Caritasu?
Autorem obrazka jest Marcin Kuncewicz.
https://plus.google.com/u/0/109291244981408046758/posts/PZsqJFWxcaR
Proszę z nim wyjaśnić. Ja jestem gorącym zwolennikiem Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy, za którą wszyscy Polacy płacą, dlatego mnie Caritas mało interesuje. Sprawozdanie Caritasu (link) nie daje żadnych informacji o tym, czy ofiary na Haiti np. dostały choć 10% tego, co na nie zebrano.
Składki na ofiary ofiar różnych katastrof w Polsce powinny przechodzić przez organy administracyjne (samorządy) - bo one od tego są, żeby zajmować się obywatelami na swoim terenie (za to teoretycznie mają płacone).
The Mike napisał:
Albo takie debilizmy jak:
"2mln to szacunkowa kwota wyrazajaca utracone zyski z reklam"
Pretensje należy zgłaszać do Mikkego, który taki szacunek ponoć (zdaniem Marcina Kuncewicza) robił. Nawet mi się nie chce sprawdzać "metodologii" jego "szacunków".
The Mike napisał:
Albo: " 30 mln to ostrożny szacunek łacznego kosztu prowizji pewnego procenta ze 120 tys wolontariuszy", czyli jawne OSZCZERSTWO!
Zapewne. W 300 000 da się uwierzyć, nawet w 1 mln.

Tak mi się wydaje, że sprawy "Melona" i "Mrówki Całej" - plus przekręcone przetargi WOŚP i nietrafione zakupy (vide http://januszwojciechowski.salon24.pl/37.....zeby-dawac ) są nieco istotniejsze niż fantazje o reklamach bądź przywłaszczeniu połowy zebranej kwoty przez wolontariuszy. WOŚP jest zaprzeczeniem idei dobroczynności, ponieważ dobroczynność nie ma nic wspólnego z popisywaniem się - ile, kto - i czy w ogóle dał (a Owsiak i jego banda oklejają ludzi, których naciągnęli - i sprzęt, który kupili (a nawet ten, który stoi obok- i pochodzi z pieniędzy podatnika!!!) swoim logo). Dobroczynność to nie są bale i koncerty, co zauważono już 100 lat temu: http://www.bibula.com/?p=30231 .
The Mike napisał:
Podniesienie podatkow o prawie dwa złote? Powiadasz? Jakoś nie odliczyłes kosztów administracyjnych, policz to teraz jak chcesz być cokowiek wiarygodny p.e.
Jestem wiarygodny (nie tylko w tej kwestii) i bez liczenia. Cała infrastruktura administracyjno-przetargowa szpitali i reszty służby zdrowia nie potrzebuje żadnych zmian, żeby przyjąć dodatkowe 0,38% (trzydzieści osiem setnych procenta) swojego budżetu (zrealizowane wydatki na ochronę zdrowia w budżecie na 2010: 6864327000 - 6,9 mld PLN; nie liczę nawet tego, co idzie przez ubezpieczenia społeczne - 72 mld PLN - część to emerytury, a część - opieka zdrowotna - w tym koszty materiałów i amortyzacja urządzeń; nie chce mi się sprawdzać proporcji - i tak widać, że WOŚP to bardzo mało znacząca część środków - acz hałaśliwa niesłychanie). Zwiększenie składki zdrowotnej lub podatku o 1,85PLN nie wywoła również żadnych dodatkowych kosztów administracyjnych po stronie urzędów skarbowych.
_____________________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.e.1984 napisał:
Zwiększenie składki zdrowotnej lub podatku o 1,85PLN nie wywoła również żadnych dodatkowych kosztów administracyjnych po stronie urzędów skarbowych.

Świetnie, ale jakoś nie widzę, by ktoś z przeciwników WOŚP palił się do złożenia takiego projektu w Sejmie.
Nawet jeśli Tobie uda się załatwić te dodatkowe 1,85 PLN, to i tak znajdą się ludzie, którzy będą dobrowolnie dawali swoje pieniądze na Orkiestrę Owsiaka, które będą z pożytkiem dla szpitali.
Domaganie się, by ludzie przestali dawać datki Owsiakowi na pomoc szpitalom jest działaniem szkodliwym, szczególnie, gdy się samemu nic nie robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
p.e.1984 napisał:
Zwiększenie składki zdrowotnej lub podatku o 1,85PLN nie wywoła również żadnych dodatkowych kosztów administracyjnych po stronie urzędów skarbowych.

Świetnie, ale jakoś nie widzę, by ktoś z przeciwników WOŚP palił się do złożenia takiego projektu w Sejmie.


Bo jak może jeszcze nie zauważyłeś, sprzeciwiamy się WOŚP z nieco innych powodów. Tzn. każdy ma tam swoje. Jeśli ktoś uważa, że skoro służba zdrowia jest w idei państwowa to ma ona zapewnić swoją rolę bez takich szopek jak WOŚP i kropka. Ja tak nie uważam, bo dobrowolna akcja charytatywna nigdy nie zaszkodzi, ale powodem dla którego ja nie wspieram WOŚP jest to co napisałem tu wyżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:43, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobne zdanie jak @Sikorski. Charytatywnie można pomagać ludziom a nie takim instytucjom jak zdegenerowana na każdym poziomie (od NFZ po lekarza) służba zdrowia w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Mam podobne zdanie jak @Sikorski. Charytatywnie można pomagać ludziom a nie takim instytucjom jak zdegenerowana na każdym poziomie (od NFZ po lekarza) służba zdrowia w Polsce.
Pisałem już ale chyba na innym forum w takim temacie : moja matka była w zeszłym roku operowana . Bardzo poważna sprawa - jakiś guz wewnątrz brzucha . Operacja odbyła sie w spółdzielni , która w ostatnich latach sobie wyrosła jako konkurencja dla miejscowej rzeźni ...oops -pardon - szpitala miejskiego . Wiem,że ten mały szpitalik działa normalnie tak samo jak szpital, przyjmuje ludzi na zasadach refundacji . Nie ma żadnych opłat ze strony pacjentów . Mieszczą si ę w piętrowym pawilonie gdzie kiedyś były biura jakiejś zbankrutowanej ostatnimi czasy firmy handlowej . Podobno mają super wypas najnowocześniejszy sprzęt a w specjalistach chirurgii i wspaniałym personelu mogli przebierać . Chirurdzy są bardzo zadowoleni , mili i troskliwi . Bardzo odpowiedzialnie traktują to co robią a przy tym zarabiają duża kasę . Przed spółdzielnią rzad bardzo dobrej klasy samochodów- lekarze operują w systemie 2 zmianowym . Wszystko działa jak w zegarku i jest precyzyjnie przemyślane bo liczy się dobra opinia jaka gwarantują zadowoleni pacjenci i liczy się fakt dobrego wydania pieniędzy . Moja matkę po 3 dniach wypisano do domu !! Operacja była bardzo poważna ale dokonana laparoskopem z minimalną inwazją ( rozcinaniem ciała ) . Pielęgniarki zachowują się jak troskliwe córki . Słowem ideał i wzór działań szpitalnych . W sumie nic nowego bo ten prosty system działa od wielu lat w weterynarii ale nikt dotąd nie miał odwagi cywilnej by zrobić konkurencję trupowi szpitalnictwa . Z tego co wiem tworzą się od paru lat podobne spółdzielnie stomatologów. Jest taka od kilku lat działająca w moim rodzinnym mieście . W sumie logiczne - zamiast 5 przeciętnych maszyn dentystycznych kupują ( lub biorą w leasing ) jedną lub dwie o technologii kosmicznej i obciążają ją na max. pracując na zmiany z jej użyciem . Wszyscy w tym łańcuchu są zadowoleni. W wypadku dentystów różnica jest taka ,że ich działań nie refunduje fundusz zdrowia i za wizyte w ich spółdzielni trzeba zapłacić.

Gdyby Owsiak zamiast topić kasę w skazanej na śmierć i dogorywającej " służbie zdrowia " wsparł utworzenie takich spółdzielni to sam bym pierwszy krzyczał by go ogłosić wybawcą narodu . Jemu jest chyba wygodnie tak jak jest . Mętna woda , rybki można łapać i fingować ( ooops- on chyba nie musi sie tłumaczyć z kryteriów wyboru ) przetargi czyszcząc komuś magazyny z zalegającej aparatury ( znam taki przypadek zakupienia inkubatorów ) . Nadto w takim wypadku Owsiak NIE BIERZE żadnej odpowiedzialności za efektywne wydanie kasy . Wiele zakupów budzi co najmniej wątpliwości w sferze kompetencji ( trafności wyboru ) a to juz spory zarzut . Są też podejrzenia dużo mnie uprzejme dla pana O. i nie pozbawione niestety podstaw.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
Gdyby Owsiak zamiast topić kasę w skazanej na śmierć i dogorywającej " służbie zdrowia " wsparł utworzenie takich spółdzielni to sam bym pierwszy krzyczał by go ogłosić wybawcą narodu.

Bardzo łatwo jest krytykować czyjeś błędy, gdy się samemu nic nie robi...

Załóż własną fundację, organizuj zbiórki pieniędzy, rozliczaj się z każdej złotówki, a zobaczymy ile lat będzie działała Twoja fundacja.
Dla przypomnienia - Owsiak działa już 20 lat wykorzystując znane zjawisko na wiejskich plebaniach - wyczytując publicznie ile kto dał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tye, że to nie Owsiaka wina, że Polska "slużba zdrowia, to kpina. On oraz jego akcja nie są powodem skurwienia Polskiej "służby" "zdrowia", raczej odworotnie jego akcja jest efektem patologii.

Co z tego, że panstwo nie wywiązuje się z podstawowych celów w obec obywatela? Czy to jest powód do ataku na Orkiestre, ktorej działania są uczciwe i skuteczne?

To jest powód ataku na kurewskich defraudantów publicznych pieniedzy, którzy nie potrafią aministrować naszymi pieniedzmi.

Więc o co pretensje do Jurka? W Waszej ocenie, jeżeli nie bylo by Orkiestry, to rząd bardziej by się postarał? No kurwa, zart milenium.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike
- z wielu postów dyskutantów na tym forum wynika bardzo przejrzyście, iż generalnie oprócz bezproduktywnego pierdolenia nic więcej nie robią, ja od samego początku Orkiestry pomagałem i pomagać będę -A fakt, że żyjemy w miejscu w jakim żyjemy tym bardziej powinien motywować do pomocy
Takie mam zapytanie do krytyków - w jaki inny sposób pomogliście innym ludziom
Question Question w czymkolwiek
Myślę, że mądrale krytykujący Owsiaka po prostu zazdroszczą mu powodzenia i jaj do robienia czegoś takiego-oni zapewne ich nie mają Smile
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 14 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

realista napisał:
.....
Myślę, że mądrale krytykujący Owsiaka po prostu zazdroszczą mu powodzenia i jaj do robienia czegoś takiego-oni zapewne ich nie mają Smile


mam w dupie jego powodzenie . sam pomagam ile mogę ale nie robię z tego show.

Powtarzam co już napisałem : całe to jebane "pomaganie " przedłuża agonię i jest wypijaniem kolejnej flaszki zamiast zacząć trzeźwieć . Bzdura do potęgi n -tej ale trzeba być trzeźwym by to dostrzec . banda pijanych " łorkiestrą :" śpiewa w samozachwycie i samouwielbieniu :" och !! jacy to my dobrzy i prawi jesteśmy !!! nie dość ,że pomagamy to jeszcze tak przyjemnie jest , wal mnie w dupę Jurek, wal mnie jeszcze raz- jest tak przyjemnie !!"

Hasło z netu (n strona jak widzę zlikwidowana, pozostały odpryski na innych forach ) ) " sie ma barany znów was dymamy "

Mi jest niezbyt przyjemnie przyglądać sie siłą rzeczy tej Sodomii dlatego się odzywam.

Spotkałem sie dziś z matką . zapytałem o ten szpitalik - spółdzielnię . Wszystko co dotąd napisałem potwierdzam-działa na funduszu . Dodatkową opowieścią jest ,że mają tam własne laboratorium bakteriologiczne i co 3 dni badają wszystkich pacjentów. Matce po 3 dniach tuż przed wypisaniem zrobili badanie moczu pod kątem ewentualnego bakteryjnego zakażenia ( miała założony cewnik ) . W normalnym szpitalu nikt by czegos takiego nie zrobił -mieliby w dupie . Co za interes mają te " przebrzydłe kapitalisty " ?? Ano dzięki takiej " rozrzutności " mogą spokojnie wypisać chorego do domu bo maja pewność ,że nie wróci im z zapaleniem i zakażeniem poszpitalnym co w tych wielkich burdelach jest już niemal normą . Nadto mają opanowana sprawę wszelkich zakażeń wewnątrzszpitalnych . Zależy im na tym . Wracając do pacjenta - śpi w domu we własnym łóżku co jest przyjemniejsze i szybciej wraca do zdrowia . Łóżko w szpitalu wolne więc mozna nowego pacjenta . Pomyśl " realisto " które działania sa skuteczniejsze - napierdalanie kolejnej " flachy z propagandą " z nalepką " ach jak przyjemnie " czy tez uświadomienie sobie w jakim gównie siedzimy . Po jaki damski chuj cała ta zbiórka WOŚP skoro na sprzetach w powioatowych szpitalach kładzie łapę komornik ?? Owsiakowi zależy na zasilaniu komorników ?
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 15 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musze przyznac ze mam mieszane uczucia wobec orkiestry z przewaga jednak negatywnych. przede wszystkim wkurwia mnie do granic mozliwosci osoba owsiaka. to zwyczajny cham i buc uwazajacy sie za cesarza milosierdzia, ktoremu wszyscy powinni ssac chuja. jego wypowiedzi i sposob bycia sa skrajnie wymiotne. pamietajmy ze on z tego zyje wobec czego sila rzeczy upodobnil sie do amerykanskich telewizyjnych kaznodziei. dodatkowo biorac pod uwage fakt ze on wie o wielu wiecej przekretach niz zostalo tu przedstawione to nie powinno dziwic, ze jego ryj jest dla mnie uosobieniem falszu. pieprzone zlote serduszka staly sie jakims pi-arowskim narzedziem dla wszelakiej masci firm probujacych zaskarbic sobie zaufanie klientow. miejcie tez na uwadze role firm produkujacych sprzet medyczny. nie wiem kto ostatecznie wybiera poszczegolne produkty ale na bank ma z tego kase - tak sie dzieje w wiekszosci przetargow w naszym kraju.
z drugiej strony nie sposob zaprzeczyc ze gdyby nie owsiak tego sprzetu z serduszkami, ktory pojawil sie przez ostatnie dwadziescia lat w naszych szpitalach po prostu by nie bylo. no i masz tu babo placek. ostatecznie ja nie daje i staram sie nie wychodzic tego dnia z domu. pierdole to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 21 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po starcie orkiestrolotu, niespodziewanie po obu stronach samolotu pojawiają dwa F-16. Nawet Owsiak jest zaskoczony. Są na wyciągnięcie ręki, a piloci do szyby przykładają kartkę: "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", robią z kabiny zdjęcia i machają. F-16 eskortują orkiestrolot do Warszawy.
Shocked http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,10926759.html taki przelot to chyba ze 100 tysi wywalonych w błoto . Komuś odbiło na maxa . Nadto z tego co wiem była to para dyżurnych samolotów , które muszą być zawsze w gotowości a nie używane jak taksówka .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 21 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z drugiej strony nie sposob zaprzeczyc ze gdyby nie owsiak tego sprzetu z serduszkami, ktory pojawil sie przez ostatnie dwadziescia lat w naszych szpitalach po prostu by nie bylo.


Alcohol co ty pitolisz, ten sprzęt w szpitalu powinien byc bez wzgledu na to czy orkiestra jest czy nie , a nie było go dlatego , żeby taki WOŚP mogł powstac, i żeby ludzie (sorry owce , ale tak jest ) mogli żarliwie na niego co roku dawać z poczuciem wyższej ofiary, że to jest potrzebne jako największe dobro jakie mogą zrobic dla siebie i innych. Jakie to wszystko k&%$#@&
szlachetne, tylko szkoda że nie widzą zła i obłudy , która rozkwita na codzień coraz bardziej.

Cytat:
no i masz tu babo placek. ostatecznie ja nie daje i staram sie nie wychodzic tego dnia z domu. pierdole to.


chociaż dobrze , że nie dajesz... Razz
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 21 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema astrit Wink no powinien byc ale by go pewnie nie bylo. trudno wyczuc - trzeba by zajrzec w jakas alternatywna rzeczywistosc. choc nienawidze skurwiela to na pewno nie posuwalbym sie do twierdzenia, ze owsiak stal za tym ze dwadziescia lat temu nie bylo sprzetu w szpitalach hehe mysle ze on sam na poczatku nie kumal za jaki biznes sie zabiera. pewnie chcial pomoc a potem pojawila sie kasa i chlop odjechal.

no nie daje, nie daje, ale moje dziecko tez bylo badane sprzetem z orkiestry i pewnie kolejne tez bedzie. chujnia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 21 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam w takim razie dla przypomnienia wątki z...http://prawda2.info/viewtopic.php?t=8404
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 21 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
polecam w takim razie dla przypomnienia wątki z...http://prawda2.info/viewtopic.php?t=8404

dobry link . Ponowię , może u mnie będzie aktywny : viewtopic.php?t=8404
Tym tropem doszedłem do artykułu z "bibuła" , który wkleił tam na stronie slidemax .
Pod artykułem jest link do innego - chyba jeszcze nie cytowanego tutaj http://www.bibula.com/?p=5500


Cytat:
Zupa z gwoździa – owsik
Aktualizacja: 2009-01-14 10:04 am

W ludowej opowieści Cygan pokazywał gospodyni jak ugotuje zupę z gwoździa. Wrzucił gwóźdź do wrzątku, a potem poprosił o trochę soli, mąki, słoniny, na koniec gospodyni zadziwić się nie mogła, że zupa z gwoździa taka dobra.

Jak co roku cała Polska przeżywa spektakl telewizyjny pod nazwą “Finał Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka”. Setki tysięcy podrygujących w rytm muzyki młodych ludzi, sam guru licytujący kolejne “fanty”, “pękające miliony” i telewizja wyciskająca nam łzy widokiem chorych dzieci, bo “w tym roku orkiestra gra dla dzieci z chorobami nowotworowymi”. Kto nie wzruszy się widokiem chorego dziecka? Kto poskąpi grosza do puszek “wielkiej orkiestry”?

Kto, nie zgodzi się z opinią jakiejś-tam profesor, że “wczesne wykrywanie choroby nowotworowej u dzieci jest bardzo ważne”. No pewnie, że jest ważne. Tymczasem bezduszni artyści nie chcą już występować za darmo. We Wrocławiu zażądali coś ok. 80 tys. za występy, ale sponsorzy tym razem dali tylko połowę. No to co było robić – miasto dołożyło swoją działkę. Podobnie w Olsztynie, Ełku, Białymstoku i całej Polsce.

Na “chciwych” artystów nakrzyczał Jurek Owsiak, że jak nie chcą grać za darmo, to wynocha! Sprawa jakoś jednak szybko przycichła, a gwarantuję wam, że w szoł-biznesie nikt nie kiwnie palcem za darmo.

No bo czy producenci sprzętu czy dają ten sprzęt “dla chorych dzieci” za darmo, albo chociaż “po kosztach”? A dziennikarze czy nie biorą honorariów za entuzjastyczne komentowanie “finału”?

Najprawdopodobniej artyści – będący najbliżej sztabu WOŚP, zorientowali się że w całym interesie chore dzieci i owszem, są bo trudno byłoby wprost zbierać na “producentów sprzętu”, albo na zespoły, albo na reklamę Jurka i postanowili nie być frajerami i wytargować większą działkę. Na szczęście samorządy jak zwykle sypnęły publicznym groszem (ile to było w skali kraju? Nie lepiej było wprost kupić sprzęt) i tym razem jeszcze się udało.

Tymczasem cichutko jak myszka pod miotłą, przy wszystkich tych audycjach o chorych na nowotwory dzieciach, siedzi sobie minister zdrowia. Pani Minister, Panowie dyrektorzy ZOZ-ów! Toż wy nie wiecie, że respiratory i ultrasonografy trzeba kupić! Dopiero witrażysta Jurek Owsiak wam to musi przypomnieć! Tymczasem trwa radosna feta do późnych godzin młodzi wolontariusze biegają z puszkami po miastach (w poniedziałek nie pójdą do szkoły), grają kapele rockowe, po prostu karnawał. W Rio też jest karnawał, też podrygują, ale tam nie ma Owsiaka i WOŚP. Dlaczego?

Koncerty rockowe też odbywają się na całym świecie, ale tam też nikt nie czaruje, że ratuje chore dzieci. Bo to oczywiste czary-mary. Rocznie na zakupy sprzętu wydaje się w Polsce ok. 4 mld zł, a cała zbiórka WOŚP to ok. 30 mln zł. Czyli nawet nie ułamek procenta tego co rocznie i tak się wydaje na sprzęt. A gdzie koszty akcji? Oficjalne koszty promocji, “Przystanku Woodstock” to ok. 6 mln.

Nieoficjalne – czyli to co dają samorządy i telewizja – przypuszczalnie, przekraczają w sumie to co WOŚP może przeznaczyć na zakup sprzętu. Dlatego takich akcji nigdzie na świecie nie ma, bo nawet prości ludzie w trzecim świecie, nie mówiąc o Anglikach, Francuzach czy Niemcach, nie dają się tak nabierać na plewy jak Polacy. Gdyby policzyć wszystkie koszty rzetelnie, okazałoby się, że po prostu akcja Owsiaka więcej kosztuje niż przynosi pożytku. Ocenia się, że na dostosowanie naszych szpitali do wymogów unijnych trzeba dać 14 mld złotych. WOŚP musiałby więc zbierać na ten cel jakiś 460 lat.

Opowiadanie, że Owsiak ratuje polskie szpitale to pic na wodę. Prawdę powiedziawszy nie ma żadnego, zauważalnego związku między tym wielkim festiwalem i poruszeniem ogólnonarodowym, a stanem służby zdrowia.

Przy całej histerii jaką co roku rozpętuje telewizja, trudno o zachowanie zdrowego rozsądku. Nikt nie ośmieli się zapytać ile to wszystko kosztuje i jakie są efekty? Również te wychowawcze. Walec głupoty miażdży Polskę. No bo inaczej jak wytłumaczyć, że ludziom tak bardzo smakuje zupa z gwoździa?


Janusz Sanocki

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 14 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z lepszych artykułów o WOŚP ,jaki pojawił się w sieci .
Zwróćcie uwagę na liczby , sformułowanie - KRÓL ŻEBRAKÓW- w pełni oddaje znaczenie i pokazuje niezakłamany obraz sytuacji .
Ponoć w tym roku Owsiak zagonił 120 000 ludzi z puszkami do jałmużny , o liczbie innych osób zaangażowanych do ,,pompowania przy okazji ,prywatnego skarbca Owsiaka " nie wiadomo .

Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP

Cytat:
Jest 8 marca 2012 roku, trwa konferencja Jerzego Owsiaka, króla żebraków i bezkarnego guru sekty WOŚP. Przywódca komentuje rozmaite wydarzenia, rozdaje śpioszki dla dzieci urodzonych w wyjątkowym czasie, pokazuje albumy z pięknymi zdjęciami, wspomina coś o motocyklu specjalnie wykonanym dla sekty. Konferencja odbywa się w nowej siedzibie sekty i można oczywiście zadać sobie trud wysłuchania całej „ściemy”, przepraszam „siemy”, ale zwracam szczególną uwagę na łgarstwo zaczynające się od pytania: „Na co idzie 1% podatku”. Pojęcia nie mam czy dziennikarka zadająca tak niewygodne pytanie była odważna, czy też miała rozładować jeszcze bardziej niewygodne pytania, w każdym razie mniej więcej od 17 minuty i 55 sekundy guru zaczyna łgać jak z nut. Na jednym pewnym oddechu opowiada, że 1% podatku to dodatkowe programy zdrowotne i cele statutowe, na przykład nowa siedziba, na którą poszło ponad milion złotych. Cała prawda i tylko prawda, na nową siedzibę w 2011 roku rzeczywiście poszło ponad milion złotych, ponieważ poszło 8 milionów z hakiem (8.094.258,00), natomiast z 1% podatku przychód wynosił 3.589.534,52 i na nic więcej poza śmiesznymi programami za 90 tysięcy i zdjęciami powieszonymi na płocie przy Łazienkach starczyć nie mógł, ale i to prawdą nie jest...

Co roku będę przedstawiał stan sakwy Owsiaka, pokazywał jego pałace, pokazywał faktury za rzekome „wyposażenia placówek” i jeszcze bardziej rzekome „programy zdrowotne”, tyle można w tej skale obłudy i najbrudniejszego biznesu wydrążyć i z czystym sumieniem pokazać. W zeszłym roku trzykrotnie pytałem sektę WOŚP kierując pytania na skrzynkę email, co się stało z kasą wyżebraną przez zmarznięte dzieci? Szczególnie interesowały mnie koszty rozłożone na poszczególne zakupy. Dziś już prosić nie muszę, sekta WOŚP nie robi łaski, ma prawny obowiązek rozliczać się z każdej złotówki.

Zacznę od kłamstwa fundamentalnego, otóż kwota podana na konferencjach ma się nijak do całkowitych przychodów sekty, zawartych w rozliczeniu za rok 2011. Na konferencjach i koszulce guru rozliczenie XIX finałowej żebraniny wyglądało tak: 48.563.662,8. Natomiast w rozliczeniu właściwym mamy kwotę następującą: 59.678.695,35. Jak widać na starcie rżnie się naiwniaków ponad 11 milionami i nie 1% czyni różnicę. Zobaczmy jak się sekta WOŚP rozliczyła z przychodów:

a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82

b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01

c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52

Punkty a i c są jasne, natomiast punkt b, z wkładem 7 i pół złotego melona pewnie na długo pozostanie tajemnicą. Co to za tajna szuflada „Przychody z darowizn rzeczowych i celowych”, która nie mieści się w szafie „Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych"? Jakim cudem pan księgowy oddzielił darowiznę w postaci buta od pani Olejnik, od darowizny rzeczowej -celowej. Pani Olejnik nie wycelowała swoim butem, czy but jest darowizną metafizyczną, nie rzeczową? Warto spytać i spytam, chociaż na odpowiedź nie liczę. Wracając do XIX finału widzimy, że ta słynna pucha, z której rzekomo nic guru Owsiak nie wyciąga, bo wszystko przeznacza na wyposażenie szpitali, w 2011 roku zawierała 48.563.662,82. Idźmy dalej i sprawdzajmy co, na co i z czego zostało wyjęte. Mityczne wyposażenie szpitali, to 38.277.884,84, natomiast ponad 10 milionów było rozliczone przezabawnie:

- Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków: 1.817.673,71

- Program Infant Flow: 119.939,64

- Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi: 90.616,70

- Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”: 2.824.127,25

- Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego: 6.015.181,69

Kto ma w oczach kalkulator, ten już widzi, że sekta WOŚP, która co roku dostaje za frajer kilkadziesiąt godzin darmowej reklamy we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, która ma pełne wsparcie całej elity, niemal wszystkich instytucji publicznych, potężnych firm, w tym spółek skarbu państwa, wydała więcej na „promocję”, niż na wszystkie „programy zdrowotne” razem wzięte.

Koszty administracyjne łącznie: 12.547.353,95

Zużycie materiałów i energii 136.614

Usługi obce 1.369.717,42

Podatki i opłaty 8.207,20

Wynagrodzenia 1.524.143,13

Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 315.193,55

Podróże służbowe 18.730,07

Koszty reprezentacji i reklamy 677.794,11

Pozostałe koszty 8.421.878,07

Uczulam na ostatnią pozycję, bo to jest odpowiedź na moje podstawowe pytanie z ubiegłego roku. Co się stało ze starą siedzibą sekty i za ile kupiono nową? Owsiak na konferencji w żywe oczy łgał, że nowa siedziba kosztowała „ponad milion złotych”. Jak widać romski macho kupił sobie pałac na Mokotowie za 8 milionów z hakiem dokładnie 8.094.258,00, co widać w innym zestawieniu "pozostałe koszty":



b) Struktura kosztów działalności administracyjnej:

- zużycie materiałów i energii 136.614,12

- usługi obce 444.793,70

- podatki i opłaty 8.207,20

- pozostałe koszty 9.118.402,25

(pozycja pozostałe koszty uwzględnia wartość zakupionej nieruchomości na biuro Fundacji w kwocie 8.094.258,00)

I żeby było ciekawiej stara siedziba i nieruchomości wszelakie wcale nie zniknęły. Na rok 2011 wartość nieruchomości będąca w posiadaniu fundacji to 15.636.915,50. Członkowie i pośrednio zaangażowani w sektę wrzasną, że to przecież fundacji WOŚP, nie Owsiaka, że gdzieś muszą się podziać. Z takimi głosami nie dyskutuję, zainteresowanych faktami informuję, że sekta WOŚP to fundacja, która w 100% odsprzedała wszystkie swoje udziały za kwotę 1 550 000,00 spółce Złoty Melon, w 100% należącej do Jerzego Owsiaka.

W KRS spółki w rubryce: „Sposób reprezentacji”, stoi jak wół PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. Kto jest prezesem chyba najcięższy frajer się domyśla, ale jaki jest adres siedziby spółki, to nawet takiemu spiskowcowi jak ja do łba nie przyszło - Dominikańska 19C. Co w tym dziwnego? Ano to, że pałac kupiony za 8 milionów jest siedzibą nie tylko sekty WOŚP, ale komercyjnej spółki Złoty Melon i wszystko razem należy tylko i wyłącznie do PREZESA OWSIAKA. Blisko 16 milionów w nieruchomościach, w tym dwa pałace romskiego króla żebraków Owsiaka. Pora podsumować zawartość puszki. Nawet jeśli przyjąć obłudną wersję wydarzeń, że z zestawu:

a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82

b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01

c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52

Dwa ostatnie punkty to nie „pucha”, no to i tak guru sekty biegający między pałacami na Niedźwiedziej i Dominikańskiej (po sąsiedzku) ma problem by rozliczyć blisko półtora melona, która to kasa na pałac i inne rozrywki musiała być z puchy wyciągnięta. Łączne przychody z rozliczenia za 2011 rok to 59 678 695,35 minus same koszty administracyjne, czyli 12 547 353,95 daje 47 131 341,4, a to z kolei oznacza, że „puchy” zawierające 48 563 662,82 straciły 1432321,42. Wsiąkło co najmniej półtora złotego melona i nie policzyłem 6 i pół melona przeznaczonego na „promocje i reklamę”.

porównując kwotę przychodu i samych kosztów administracyjnych mamy stosunek 59 678 695,35 do 12 547 353,95, co oznacza, że z każdej złotówki romski macho, guru sekty WOŚP w 2011 roku wyjął lekką i nie urobioną rączką 21 gr, zatem jedną piątą kwoty zebranej przez biedne, zmarznięte polskie dzieci króla żebraków...



całość i więcej ciekawych spostrzeżeń -

http://gorylisko.nowyekran.pl/post/85684.....sekty-wosp

Cytat:
To jest akcja propagandowa w formie akcji charytatywnej. Że zbiórka, że Owsiak. To robi tylko atmosferę, jest zabawa, coś ciekawego się dzieje, koncerty za darmo. To realnie bez znaczenia. To mniej niż promil czyli jedna tysięczna budżetu NFOZ, to co idzie na pomoc to mniej niż jedna dwutysięczna. Jeśli na służbę zdrowi a idzie rocznie 63 tysięcy milionów zł, czyli miliardów zł, to z Owsiakiem będzie 63, 03 tysięcy mln zł, tyle to pomoże. Zawsze coś, ale nie zmieni to realnie jakości usług medycznych. Więc z czego się cieszycie? Z pary w gwizdek?

Owsiak też nic specjalnego, jak prezydentem mógłby nim być każdy. Nie o to tu chodzi. Chodzi o to samo co każdego pierwszomajowego święta pracy – by dobrowolnie oddać pokłon władzy czyli obecnie politykom i mediom. By ta mogła się lansować. Pokazywać jaka to ona dobra i łaskawa, jak to jest z nami. Wtedy jeździły na przyczepach makiety z największych przedsiębiorstw, teraz one najwięcej licytują.

Generalnie chodzi o to, żeby też przeliczyć lemingi. Ilu się na tę propagandę łapie, by aktywnie władzę wspierać, nawet o tym nie wiedząc. Akceptować jakość tego badziewia – ochrony zdrowia, jeszcze do tego dokładać. Bo przecież w WOŚP nie ma słowa krytyki a jest ostra promocja osób odpowiedzialnych za ten stan. Bo, że Owsiak jest elementem systemu, to nie ma chyba wątpliwości. Prezentuje jedynie słuszne poglądy na odcinku młodzieżowym. Popularyzuje jedynie słusznych polityków w jej czasie i na Przystanku Woodstock. Cały ten przemysł funkcjonuje sprawnie od lat.

To jest też test – my ci dajemy od lat prawie najgorszą służbę zdrowia w Europie za twoje jedne z najwyższych podatków. Pytanie jest - na ile jesteśmy w stanie zrobić z ciebie takiego balona, że będziesz jeszcze biegał po mrozie z puszką, żeby nam jeszcze jakieś grosze do tego dołożyć? Nie żądając przy tym niczego od nas. Klaskającego nam gdy występujemy na Przystanku Woodstock. Na ile radośnie jesteś w stanie zaakceptować ten horror? Na ile młodzi są manipulowalni, można ich skanalizować? Nic niewymagający. Na ile są radosnymi naiwniakami z którymi można wszystko? Na ile możemy im jeszcze przykręcić śrubę a sobie pokręcić lody?

W ubiegłym roku przycięto ludziom wydatki na leki o ok. 10% = setki milionów złotych = setki , tysiące ludzi którzy tego nie przeżyli. Co będzie w tym gdy orkiestra pobije kolejny rekord?! Strach się bać.


ze strony -

http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/85678,wosp-1-maja
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 07 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.padre.info.pl/spoleczenstwo/j.....szawy.html
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 01 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny koment z interii, wrzucam go bo za kilka dni zginie w odmętach sieci
Cytat:


Na Nowy Rok..."Owsiak właśnie w loży celebrytów, przyklaskujących oczywiście opcji jedynie słusznej. WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci. Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP. Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą. W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany. Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu, którzy co roku przed świętami po cichu sprzedają swoje świece? Medialny i organizacyjny cyrk, jaki towarzyszy WOŚP, dawno już przekroczył granice absurdu i przyzwoitości. Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy „dają na Owsiaka”, bo „przecież wszyscy dają”. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne. Ja tego kapitału podwyższał mu nie będę."

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 01 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczęło się... Brick wall pukel puker
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 02 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masa słów, mało faktów. Widzę coroczne audyty Wośp, gdzie czarno na białym jest rozliczona każda złotówka, lepiej niż w nie jednej spółce akcyjnej, widzę pozytywny wpływ jednoczenia się Polaków, widzę efekty w szpitalach i zastanawiam się, jaką kurwą trzeba być by kwestionować słuszną ideę? Jaki debil, jeden z drugim nie potrafi czytać sprawozdania finansowego, którego sam zażądał, to o czym to świadczy? Chyba o o debilizmie debila.

Zjednocz tak ludzi, jeden z drugim, za free i bez mediów to i Tobie dam złotówkę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   » 
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile