W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Powstanie Unia Śródziemnomorska?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 743
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 21 Gru '07   Temat postu: Powstanie Unia Śródziemnomorska? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Włochy, Hiszpania i Francja pragną zacieśnić współpracę w ramach Unii Europejskiej i na całej arenie międzynarodowej.
Zapewnili o tym w Rzymie premierzy Włoch - Romano Prodi i Hiszpanii - Jose Luis Zapatero oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy, którzy spotkali się na nieformalnym szczycie.

Gospodarz spotkania - szef włoskiego rządu na wspólnej konferencji prasowej w Świątyni Hadriana w Wiecznym Mieście podkreślił, że nadszedł czas, by powołać wreszcie do życia "unię trzech państw Morza Śródziemnego". Prodi podkreślił, że polem ich wspólnych działań będzie przede wszystkim Unia Europejska.

Hiszpański premier oświadczył zaś: "Unia Śródziemnomorska rodzi się z trzech państw proeuropejskich, rodzi się z Unii Europejskiej i potrzebna jest UE".

Entuzjazm z planów koordynacji polityki w wielu dziedzinach wyraził także prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Poinformował, że następne spotkanie włosko- hiszpańsko-francuskie na tym szczeblu odbędzie się 13 lipca w Paryżu, w przeddzień szczytu Unii Europejskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/1662303,12,powstanie_unia_srodziemnomorska,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 21 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jaki miało by to efekt?
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 21 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w długim okresie? Włączenie państw basenu Morza Śródziemnego do Unii Europejskiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 21 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli (idac od zachodu) : Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Słowenia Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Albania, Grecja, Turcja (i teraz najlepsze) Syria, Izrael, Egipt, Libia, Tunezja Algieria i Maroko...

czyli za kilkadziesiat lat tak bedzie wygladac unia "morza Śródziemnego"?

warto sie nad tym zastanowic... bo to moze byc poczatek izraela w UE (formalny poczatek dodam...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 21 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tej grupy Maroko, Turcja i Izrael aspirują do członkostwa... komuś się marz nowe imperium rzymskie...

Cytat:
"UNIA&POLSKA": Pewien czas temu mówiono o ewentualnej akcesji Izraela do Unii Europejskiej. Czy Izrael jest zainteresowany przystąpieniem do UE i czy podjęto jakieś działania w tej sprawie? Czy znane jest już stanowisko UE?

DAVID PELEG: W obecnej sytuacji Izrael zajmuje się bardziej negocjacjami z tzw. "szeroką Europą", czyli liczącą 25 krajów Unią Europejską i sąsiednimi krajami, a także państwami Afryki Północnej. Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się pomyślnie i będzie to kolejny etap kontaktów między Izraelem a Unią Europejską.

Jesteśmy świadomi różnego rodzaju deklaracji, że Izrael stanie się częścią Unii Europejskiej. Cieszymy się z tego, ale wydaje nam się, że jeszcze minie wiele lat zanim te deklaracje staną się rzeczywistością.

Ważne jest również to, kiedy Turcja przystąpi do UE. Izrael popiera wejście tego kraju do struktur unijnych. Warto także pamiętać, że po rozszerzeniu UE również Cypr stał się jej częścią i Unia geograficznie bardzo zbliżyła się do granic Izraela.

http://www.psz.pl/content/view/6735/

Cytat:
Minister Izraela: "Musimy być częścią Unii Europejskiej i NATO"

Izraelskie pismo Jerusalem Post opublikowało pierwszą część opinii dotyczących kwestii przyłączenia Izraela do Unii Europejskiej i do sojuszu wojskowego NATO. Pismo zapowiada publikację kolejnych głosów, jak zaznacza: "prominentnych polityków". Pierwszy głos zabrał Minister "Spraw Strategicznych" Avigdor Lieberman. Ministerstwo Minister of Strategic Affairs jest właśnie utworzoną, nową komórką rządu izraelskiego, powołaną celem badania "strategicznego niebezpieczeństwa ze strony Iranu".

http://www.bibula.com/new/display.php?textid=00821

Stąd tylko krok do Unii Transatlantyckiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie nie uwierzycie ...ale ...
...to może być dowód na to, że Europa udaje, że pogłębia integrację, i wcale nie stanowi jedności politycznej ...

mimo newsów, których nagłówki donoszą, że Merkel akceptuje pomysł Sarkozego tak na prawdę ta koncepcja nie wzbudza entuzjazmu w Berlinie, a dosadniej ... wywołuje tam pewien niepokój ...

wiecej ...

widocznym staje się, że Południe Europy w naturalny sposób ciąży w stronę Mare Interterrum co ma swoja długa tradycję (Imperium Romanum, później czasy pierwszych kalifów, czy okres kolonialnej dominacji Francji w Afryce Pn.) ...

zatem ...

najwieksze nadzieje wiąże z tym sam główny pomysłodawca Sarkozy, ...a co z tego będzie miał Berlin ? ...dokładnie tyle, ile odstąpi mu Paryż ...


Źródłem UE (jeszeli szukać historycznych odniesień) jest idea "Frankofońska" nawiazujaca do pierwszego zjednoczenia zachodniej części kontynentu po upadku Imperium Romanum pod berłem Karola Wielkiego ...jej trzonem (filarem) są (były) Niemcy ("zachodnie") i Francja ...

ale ...

Francja chce dominować, ...

jednak sama... nie może dominować ani w zachodniej, ani w srodkowowschodniej części Europy ...

zatem ... szuka regionu, gdzie do niedawna była niekwestionowanym hegemonem ...


cóż w takim razie Niemcy ...?

Jeżeli pomysł Uni Interterrum zacznie nabierac realnych kształtów, wówczas ...
Niemcom nie pozostanie nic innego jak (nie oglqadając się na innych) powrócić do idei Świetego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego ...

wtedy i Paryż i Berlin bedą "kontent" ... Wink



Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:44, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach ..zapomniałbym Wink


istnieje jeszcze jedno wytłumaczenie tej koncepcji (jaką jest Unia Śródziemnomorska) ...o wiele prostsze od tego o czym pisałem wyżej ...


otóż ten "twór" jakim jest UE potrzebuje nieustannie się poszerzać, gdyż w swoich dotychczasowych (jak też wcześniejszych) granicach jest "niewydolny" na dłuższą metę ...

zatem ...

potrzebuje wciąż "połykac i trawić" nowe rynki zbytu i rezerwuary taniej siły roboczej i tak dalej i dalej ...


Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na razie to nie była w ogóle mowa o poszerzaniu unii na państwa śródziemnomorskie - jak sam Voltar zaznaczył jest to unia 3 państw.... no ale nie przeszkadza to budować kolejnej apokaliptycznej teorii.

ja sądze podobnie do Boruty, aczkolwiek wnioski wyciągałbym mniej radykalne. jest to sojusz wewnątrzunijny, który ma zapewnić Francji rolę "pierwszego pośród równych" w Unii - jak wiadomo teraz prym wiodą Niemcy. Sarkozy nie jest głupi i wie, co jest mu potrzebne do objęcia symbolicznego przewodnictwa w UE:
- pozycja zewnętrzna: czyli nagłe ocieplenie stosunków z USA
- pozycja wewnętrzna: czyli silne stronnictwo

co do ruchu, który zrobią Niemcy to mam wrażenie, że może to być najlepsze co nam się mogło przytrafic. Rzeczywiście możnaby wiązać tę idee ze Świetym Cesartwem Rzymskim, bo Niemcy musiałyby się oprzeć na europie środkowo-wschodniej - co przy sprawnie prowadzonej polityce zagranicznej (no i tu mam obawy, bo jaki Sikorski jest każdy widzi) daje nam silną pozycje w Unii.

Jak na razie to podoba mi sie Unia pod niemieckim przywództwem i wiec wolałbym, żeby tak pozostało... ale być może lekkie przetasowanie może nam wyjść na dobre.

a co do dalszego rozszerzania Boruta: do tego trzeba zrobić atmosferę a jak na razie tej w UE ani widu ani słychu. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie ...


zauważam u siebie coś dziwnego ... a mianowicie ... Wink

....z zasady jestem "anty-niemiecki", ale nie jest to jakaś "zoologiczna przypadłość" Wink (o czym później), ...ale też o wiele bardziej odpowiada mi "niemiecka koncepcja Europy" (zakładając, że nie bedzie ona realizowana naszym kosztem), a niżeli różne francuskie inicjatywy ...

po prostu ..."bliższa ciału koszula" i jak zauwazył Grand idea, którą nazwałem ideą "Św. Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego" polegałaby na przesunięciu europejskiego "środka ciężkości" w stronę naszej części kontynentu.


a teraz moje obawy ...

historia vitae magista est... i w zwiazku z tym należy pamietać, że w niemieckiej wizji Europy nigdy nie było miejsca na partnerstwo z narodami mitteleuropy ...po prostu ...Niemcy dominowali (tj. mieli dominować) i szlus...
a wiemy przecież, że ze swoim potencjałem biją oni na głowę tę całą środkowo-europejską menażerię jaka "została" się po rozpadzie jednego z nieudanych eksperymentów "zjednoczeniowych" jakim były Austro-Węgry ...
ten tygiel krzyżujących się interesów narodowych i zadawnionych pretensji (wszystkich do wszystkich) przykryty całunem poprawnosci politycznej jak też pchany "ambicjami" a właściwie kompradorstwem nowobogackich elit może być tym zgniłym jabłkiem, na którym staro-nowemu hegemenowi kiedyś przyjdzie się poslizgnąć ...

i ja myślę, że jeżeli tam w Berlinie mają głowy to oczywiście zdają sobie z tego sprawę i myślą jak temu zaradzić ...

a możliwosci są tutaj różne ...miedzy innymi


1. podzielić się tym "zgniłym jabłkiem" z Rosją ...tj. wciągnąć ją do współpracy przy tworzeniu i umacnianiu "nowego ładu", co (pisałem juz o tym) stanie się niechybnie kiedy tylko Stany Zjednoczone pogrążą się w głębokim kryzysie

2.starać się jeszcze bardziej umocnić swoją (niemiecką) pozycję w Europie Środkowej oraz silniej związać klasy "rządzące" z Berlinem jednocześnie "przekonując" je (materialnie Wink ) do skutecznego (ekonomicznego) spacyfikowania niepokornych ...inaczej mówiąc Berlin musi tutaj odwołać się do starej i sprawdzonej rzymskiej zasady divida et imperia

3. zburzyć (przy nadażajacej sie okazji) istniejacy "porządek" i rozerwać niektóre organizmy państwowe (patrz Polska administrująca terytoriami należącymi do II i III Rzeszy) kierując się precedensem Kosowa, które w najblizszych dniach stanie się przykładem tego, że we współczesnej Europie można wyprowadzac ze składu państw całe prowincje i regiony ...


nie możliwe .... ?

może i niemożliwe (w cywilizowanej przecież UE Wink )...ale skuteczne ...

nie myślicie chyba, że "wspólnota" (z łac. komuna) europejska trwać bedzie bez hegemona ...a należy wiedzieć, że ten może być tylko jeden ...


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisał:

ten tygiel krzyżujących się interesów narodowych i zadawnionych pretensji (wszystkich do wszystkich) przykryty całunem poprawnosci politycznej jak też pchany "ambicjami" a właściwie kompradorstwem nowobogackich elit może być tym zgniłym jabłkiem, na którym staro-nowemu hegemenowi kiedyś przyjdzie się poslizgnąć ...


tygiel krzyżujących sie interesów narodowych i zadawnionych pretensji??
przecież to wizja europy z 20lecia miedzywojennego!
zróbmy taki test: wymien mi 5 pól konfliktu w europie środkowo-wschodniej (oczywiście wyłączając Niemcy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grand napisał:
..tygiel krzyżujących sie interesów narodowych i zadawnionych pretensji??
przecież to wizja europy z 20lecia miedzywojennego!
zróbmy taki test: wymien mi 5 pól konfliktu w europie środkowo-wschodniej (oczywiście wyłączając Niemcy).


kwestia mniejszosci węgierskiej na Słowacji ...

ta sama kwestia odnośnie Wegrów w Siedmiogrodzie ...

Turcy w Bułgarii ...

Polacy na Litwie (jeżeli uważasz, że jest tam wszystko jak należy to zostałeś po prostu zindoktrynowany)

Rosjanie w krajach bałtyckich stanowiący wiekszość w takich miastach jak Ryga, ale traktowana jak "niechciana mniejszość" ...

Kwestia Wojwodiny należącej do Serbii, która w każdej chwili może być podniesiona przez "Zachód" wplatując Węgry w konflikt bałkański ...

nie piszę tutaj o wzajemnych animozjach polsko-ukraińskich (to, że nasze elity liżą dupy pomarańczowym wpisuje się w schemat, który nakresliłem we wcześniejszym poście ...) o kwestii romskiej na Słowacji, o podzielonym Cyprze, o pęknieciu miedzy Walonami i Flamandami w Belgii, o ruchu niepodległosciowym w Szkocji, o Baskach ...

nie piszę o tych, którzy starcili na "przekształceniach" o zamknietych fabrykach o polach puszczonych w ugór ...


To wszystko jest tylko przypudrowane niczym przysłowiowy syf ...


Grand Cool druhu ... nie obrażaj mnie kiedy zazucarz mi, że moja wizja Europy jest wizją z miedzywojennego dwudziestolecia ...

moja pamięć nie siega tak daleko ... ja nawet nie wiem jaka wtedy była ta Europa ...


nie chcesz ... nie wierz ...


jestes młodszy ...sam dożyjesz i wtedy zobaczysz ...jak przyjdzie czas i stare konflikty zaczną wyskakiwac niczym króliki z kapelusza ...

przypomnij sobie Sowiety pod koniec lat osiemdziesiatych i Środkową Europe w latach przełomu 89 ...

nie wiem czy pamietasz tamte rozruchy miedzy Wegrami i Rumunami w Siedmiogrodzie ...

a może pamietasz wojne w Karabachu na początku lat 90-tych miedzy Azerami i Ormianami w państwie, które ponoć pierwsze rozwiazało problem narodowości ...

kiedy chodziłem do zawodówki doszło w naszym miescie do pogromu Cyganów (propaganda cicho sza ... w PRL-u też nie było konfliktów narodowosciowych) ...spalone mieszkania i samochody ...

ogladałes to w tv??

założę się o milion, że nie ...


w takim razie nie mów mi, że moja wizja (delikatnie mówiąc) nie przystaje do dnia dzisiejszego ...



Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne jest to jak Zachód lekką ręką dokonuje rozbiorów Serbii... "bo europa i tak będzie wspólnotą regionów"... A może by tak powołać państwo baskijskie, dokonac secesji korsyki...

mam dziwne przeczucie, że przyjdą czasy, kiedy ktoś zacznie upominać sie o wschodnią brandenburgię... o zwrot majątków i ziem w prusach wschodnich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 22 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Dziwne jest to jak Zachód lekką ręką dokonuje rozbiorów Serbii... "bo europa i tak będzie wspólnotą regionów"... A może by tak powołać państwo baskijskie, dokonac secesji korsyki...

mam dziwne przeczucie, że przyjdą czasy, kiedy ktoś zacznie upominać sie o wschodnią brandenburgię... o zwrot majątków i ziem w prusach wschodnich...
właśnie stale o tym bębnie ... Wink

a Przyjaciele zarzucają mi, że jestem zbyt "archaiczny" ... Wink


Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:00, 23 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie... ciekawe czy Unia Europejska poprze państwo Indian Lakota Very Happy ... Rosja i Chiny powinny zagrozić bombardowaniami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 23 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisał:
kwestia mniejszosci węgierskiej na Słowacji ...
itd.


hmmmm ..... no ale, zgodnie z tym co mówisz zawsze w przypadku wystepowania mniejszości mamy do czynienia z konfliktem.
weźmy na przykład sytuację na słowacji - mielismy tam obawy, że następuje nawrót agresywnego nacjonalizmu ... ale ostatecznie okazało sie, że zostało to po prostu rozdmuchane. była nawet sprawa jakiejs studentki, która została rzekomo pobita za posługiwanie sie językiem węgierksim na ulicy - co później okazało się oszustwem z jej strony, które miało na celu ułatwienie jej przejścia przez sesje. Very Happy

Cytat:
Polacy na Litwie (jeżeli uważasz, że jest tam wszystko jak należy to zostałeś po prostu zindoktrynowany)


akurat na Litwie byłem i spotykałem się zarówno z polakami i litwinami.... ale przepraszam bardzo: litwini zaprezentowali sie zdecydowanie lepiej. rozmowa z polskim konsulem byla zenujaca: gosc ocieral sie o faszyzm, sugerujac wyzszosc narodu polskiego nad litewskim! mlodziez z polskiej szkoly to byli sami dresiarze (na pytanie co robia w wolnym czasie odpowiedzieli: "bawimy sie w ujezdzanie konika. no wiecie... z dziewczynami hehehe")... tymczasem w litewskiej normalni ludzie z ktorymi mozna bylo porozmawiac i isc na piwo (nawet na swieta dostalem kartke od dziewczyn z litewskiej szkoly Very Happy ).

tak więc ja bym tu jednak poszedl na kompromis:
pola konfliktu rzeczywiście istnieją - ale to czy realny konflikt jest nadmuchany czy przypudrowany? ja bym raczej podejrzewal, ze nadmuchiwany.

poza tym przepraszam, jeżeli Cie urazilem tą "wizją z 20lecia miedzywojennego" - Ty mi zarzuciłeś zindoktrynizowanie... jesteśmy kwita. Wink

co do Kosowa to jak mówiłem UE nie jest tym zachwycona - głównie z powodu problemu basków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 23 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kosovo to problem CAŁYCH Bałkan...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:53, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grand napisał:
...akurat na Litwie byłem i ...
ja też (byłem), ...a problemem polskim w tym kraju zajmuję się już od kilkunastu lat ...

prawde mówiąc szczerze boleje nad przesadnie krytycznym , rzekłbym pogardliwym stosunkiem Polaków z kraju do Polaków na Wileńszczyźnie ...

niestety ...przebija to równiez z Twojego postu ...

dlaczego tak sie dzieje ...?

wykształceni Polacy z kraju nie chca tego wiedzieć, ... to bardzo złożony problem, i nie wiem czy jest sens się nad tym rozwodzić, skoro "Litwini" robią na Was lepsze wrażenie ...

Powinnismy być wdzięczni naszym rodakom na Litwie ...bo tylko dzięki ich postawie polskie pamiątki, groby i ślady nie zostały jeszcze całkowicie zniszczone ...

tak zniszczone ....

będąc na Litwie trzeba się przyjrzeć temu z bliska, trzeba wiedzieć gdzie szukać i kogo słuchać, trzeba wbić sobie do głowy dlaczego Polakom na Wileńszczyźnie nie oddano ziemi, którą kiedyś uprawiali ...

trzeba przejść się ulicą ostrobramską i przyjrzeć się żebrzacym matkom-Polkom ...


Grand Cool ...naprawdę tam byłeś ?



Pozdrawiam ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pojechałem tam bez żadnych założeń, widziałem co widziałem, miałem odczucia jakie miałem i nie będę teraz za to przepraszał. Shocked

myślisz, że jak tam jechałem to byłem pewien, ze spotkam głupich polaków i super litwinów? nie - tabula rasa.
a skoro coś przeżylem i mam na ten tamat inne zdanie to znaczy to, że mam "przesadnie krytyczny stosunek" ?? wybaczysz, ale wg mnie to jestem na tyle kompentny, że mogę sam oceniać moje własne doświadczenia!! Shocked

a na ostrobramskiej nie widziałem żebracej polki tylko litwinkę jak słowo daję ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:55, 24 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grand napisał:
...jestem na tyle kompentny, że mogę sam oceniać moje własne doświadczenia!! Shocked
czy ja wyrażając swoje zdanie powiedziałem, że nie masz prawa oceniać swoich doswiadczeń ...

widziałes, co widziałeś ...nie twierdzę, że nie ...

ale zechciej wiedzieć, że inni mogli widzieć ciut więcej ... Wink



Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reinert




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chce do Izraela!! Tzn Izrael do Oświęcimia !! Już się nie mogę doczekać kiedy przyjedzie do nas cała fala słodkich, kochany żydeczków.


O kur...
Zapomniałem...


Oni już tu są =/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Powstanie Unia Śródziemnomorska?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile