W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tusk zmarnował 30 mln zł !  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2200
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy twoim zdaniem państwo powinno dopłacać do budowy kościołów ?
TAK
2%
 2%  [ 1 ]
NIE
93%
 93%  [ 41 ]
NIE INTERESUJE MNIE TO
4%
 4%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 44

Autor Wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 02 Sty '08   Temat postu: Tusk zmarnował 30 mln zł ! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jednak sfinansujemy prymasowi Glempowi marzenie życia. Po długich zabiegach posłom udało się obejść prawo i Kościół dostanie swoje 30 mln złotych. Czego nie zmógł PiS, dokonała… Platforma Obywatelska.

W przedświątecznym zamieszaniu umknęło to wszystkim poza “Trybuną”, która 21 grudnia pisała tak:

“Kościołowi po trzech latach starań uda się dobrać do państwowej kasy i dofinansować publicznymi pieniędzmi budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Sejm przegłosował wczoraj udzielenie biskupom 30 mln zł dotacji. (…) Tym razem dotacji nie uda się zablokować – kościelni i rządowi prawnicy zadbali o to, by tego fragmentu ustawy budżetowej nie można było zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego”...............


To tylko fragment. Reszta na:
http://nczas.com/polska/rzad-dolozy-30-mln-do-swiatyni-opatrznosci/
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grrr. Aż się człowiekowi robi słabo. Ale ja tu chciałem nie o pazerności klech. Kolejny przykład na zakłamanie naszych mediów. Gdyby to był PiS, sprawa na pewno była by odpowiednio nagłośniona, zaraz opozycja (PO) chciała by wszczynać śledztwo itp.
I jak mi ktoś napisze, że jestem fanem PiSu to wyzwę na udeptaną ziemię. To tylko przykład ukazujący wspaniałe "wolne media".
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredki napisał:
Grrr. Aż się człowiekowi robi słabo. Ale ja tu chciałem nie o pazerności klech. Kolejny przykład na zakłamanie naszych mediów. Gdyby to był PiS, sprawa na pewno była by odpowiednio nagłośniona, zaraz opozycja (PO) chciała by wszczynać śledztwo itp.
I jak mi ktoś napisze, że jestem fanem PiSu to wyzwę na udeptaną ziemię. To tylko przykład ukazujący wspaniałe "wolne media".


A wtedy Tusk i spółka krzyczeli by najgłośniej jak to PIS marnuje pieniądze. Tacy to zakłamani ściemniacze.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wtedy Tusk i spółka krzyczeli by najgłośniej jak to PIS marnuje pieniądze. Tacy to zakłamani ściemniacze.[/quote]

Właśnie o to mi chodzi. Dobre jest to, że jak się powie Tuskenjugend o przekrętach ich bożyszcza to oczywiście nie chcą wierzyć. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ludzie są tak bezdennie głupi? Od dziecka powinno wbijać się, że dialog i wymiana argumentów to coś dobrego. Jak jednak jest, wszyscy wiemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja pierdziele to tylko Polska tak potrafi :/ i pomyśleć że naszymi pieniędzmi takie wałki robią :/ pewnie takie coś jest niezgodne z prawem :/ żal.pl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"na polach wilanowskich powstanie wcale nie Świątynia Opatrzności Bożej, tylko… Centrum Opatrzności Bożej, instytucja bynajmniej nie religijna, ale… kulturalno-naukowa." abp Kazimierz Nycz.

Śmiech na sali.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe. inwestycja kulturalno-naukowa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł nasuwa się jeden.
Opodatkować podwójnie katolików. Posiadają mentalność niewolników, więc nie powinni dygotać o dodatkową "tacę".
Bardzo nie lubię, gdy wielebni prują mi sakiewkę, zwłaszcza, że czynią to z pomocą hipokryzji nie znającej sobie równej w historii świata - w jakimkolwiek jej (historii) ujęciu i kontekście.

Nic jednak nie zmienia faktu, że ten mój post to dość sztubackie i powszechne antyklerykalne oburzenie. Przecież nikt prócz mnie nie wie, co czuję, gdy czytam o jawnej kradzieży, która staje się natychmiast legalizowana społecznie. Wszak wbrew opiniom kompromitującej się centroprawicy i przygłupiej części medialnej społeczności, mamy jednak państwo wyznaniowe. BA ! To jakaś forma ustroju kościelnego, żeby nie powiedzieć - Państwo Boże. Za przeproszeniem... kurwa mać !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą działka dla ojca złodziei rydzyka też przypał... i teraz pewnie zbuduje se tam wille za te 30 mil Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Pomysł nasuwa się jeden.
Opodatkować podwójnie katolików. Posiadają mentalność niewolników, więc nie powinni dygotać o dodatkową "tacę".


Ciekawy pomysł. Wtedy Apostazja zyska na popularności. Sam się nad tym zastanawiam.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 02 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zaczynamy tłoczyć bilon czterozłotowy Very Happy A zresztą, taca wszystko łyka ; ]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej kosztowne pośrednictwo wszechczasów jest właśnie w relacji człowiek-Bóg. A efektów wydatkowania jak nie widać tak nie widać, raju na Ziemi jak nie było tak nie ma Smile wystarczy tylko wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji kierując się prostym mottem:

puknij się w glacę
zanim dasz na tacę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co ONI qrwa drugą Świątynię Jerozolimska chcą tu zbudować??? Wink

A ta banda nierobów-darmozjadów(księża) niech się lepiej za robotę weźmie a nie tylko ciągnąc od ludzi kasę.Każdy ksiądz to nieudacznik życiowy który żeruje na ludzkiej głupocie.
Ale Oni mają powołanie! Laughing Powołał ich, ich własny bóg=$$$
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
.Każdy ksiądz to nieudacznik życiowy który żeruje na ludzkiej głupocie.


Nie dostrzegasz, jak widać, klerowskiej wydolności, wręcz drapieżnej adaptacji do każdych warunków społecznych. Trudno pisać o duchowieństwie jako o nieudacznikach. Czy są nimi ludzie, którzy mimo, że oferują zalegalizowany zabobon, że posługują się pokrętną demagogią itp - to jednak nie płacą podatków, a ogłupiały, otumaniony lud jest na każde ich wezwanie ? Pomijam napakowane konta bankowe i wszelkiego rodzaju udziały właściwie we wszystkich branżach (np. obszary ziemskie i nieruchomości).
To nie są nieudacznicy. To znakomicie wyspecjalizowani drapieżcy, ale też ludzie dźwigający brzemię indoktrynacji wczesnodziecięcej. Koło tego absurdu zamyka się siłą samej swej istoty.
Człowiek świadomy, tożsamy ze sobą, pozwalający sobie na przeżywanie szczerych emocji, uniezależniony od najwiekszego monarchy-manipulanta jakimi są rodzice - jest o wiele mniej podatny na presję z jakiejkolwiek strony niż sfrustrowany, krzykliwy, na poły świadomy osobnik autorytarny.
Nie wiem, czy mądre jest nazywać religię zbrodnią, ale na pewno zbrodnią jest uważać jej założenia za prawdę. I to taką, która rzutuje na rzeczywistośc w stopniu większym niż osobniczy rozwój emocjonalny - tak bardzo zaniedbany. A duchowieństwo ? Zapytajcie ludzi żądnych władzy o dzieciństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:


A ta banda nierobów-darmozjadów(księża) niech się lepiej za robotę weźmie a nie tylko ciągnąc od ludzi kasę.Każdy ksiądz to nieudacznik życiowy który żeruje na ludzkiej głupocie.
Ale Oni mają powołanie! Laughing Powołał ich, ich własny bóg=$$$


Mylisz się, są ludzie i ludziska. Nie można powiedzieć, że wszyscy pracownicy banku to złodzieje tak samo jak że każdy ksiądz to nieudacznik. Można napisać "większość" a wtedy zdanie ma inne znaczenie i nie obraża tych którzy na prawdę mają dobre intencje.

ps. Nie bronię księży, jedynie stwierdzam fakt.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś poznałem księdza/katechetę który na prawdę miał predyspozycje do tego zawodu. Jeśli to katecheta to nadawał się na księdza. Czuć było od niego tą duszpasterską moc ;P Czasami nawet sprośne kawały opowiadał żeby młodzież przyciągnąć do słuchania xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jokkr




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 03 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możnabyło sie tego spodziewać, no ale w mediach o tym nie powiedzą bo dziś jest wykreowany obraz PiS=zło PO=dobro więc wszelka krytyka jest niemoralna.
Tak jak ktoś napisał już, nawet jeśliby napisać o tym w mediach to 99% wyborców PO nie dowierzało by w to sądząc, że to wszystko wina kaczorów,pisowców,moherowych beretów i reszty.
(Żeby było jasne, nie popieram żadnej z tych partii)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:56, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ludzie.
Tomkiewicz i mandarck poniekąd macie racje.

Tylko zazwyczaj(nie zawsze i nie wszyscy) w późniejszej posłudze duszpasterskiej jakby zatracają wiarę i kierują się tylko powiększaniem cyfr na parafialnych( i nie tylko) kontach bankowych.Po co godzić się na przysięgę celibatu jeśli sie nie wytrwa?
Nie mam tu na myśli jednego wyskoku lecz regularne bywanie w klubach z panienkami( przykład z życia wzięty).Nie wspominając już o dzieciach księdza na wychowaniu parafii(przykład z życia wzięty) czy chociażby bardziej drastycznych przypadkach molestowania młodych parafianek(przykład z życia wzięty).
Wszyscy o tym wiedzą i co?
I nic księża mają na to jakby ciche przyzwolenie lokalnego społeczeństwa co gorsze są proboszczami.
W moim Mieście są 4 duże parafie i każdy z przytoczonych przypadków jest z innej.
Nie znam księdza który by tak naprawdę wytrwał w wierze do końca swych dni.
Możliwe,że jest to po części spowodowane załamaniem wiary w doktryny katolickie,brakiem odwagi by opuścić szeregi tegoż kościoła lub zwykłym wygodnictwem.
Wiem że nie wszyscy są tacy.Pisze tak gdyż mam ich dość i mnie denerwują.
Laughing (dodam że nie jestem satanistą jakby ktoś nie wiedział)

"Kapłana, z glana" Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
LiD oskarża abp. Nycza o oszustwo i "dojenie państwa"

Już wkrótce do Trybunału Konstytucyjnego wpłynie wniosek posłów LiD, który ma uniemożliwić przekazanie z budżetu państwa 30 milionów złotych na Świątynię Opatrzności Bożej. Politycy lewicy ostro atakują arcybiskupa Kazimierza Nycza. Oskarżają go o oszustwo i "dojenie państwa" - opisuje "Dziennik".

Zgodnie z prawem, obiekty sakralne nie mogą być finansowane z budżetu państwa. Ale pieniądze z budżetu mogą być przeznaczane np. na działalność kulturalną nawet, jeśli jest ona prowadzona przez Kościół. I tak też miało być z pieniędzmi, które posłowie od dwóch lat przekazują Świątyni Opatrzności. Bo przy niej miało powstać centrum kulturalne upamiętniające m.in. papieża Jana Pawła II i kardynała Stanisława Wyszyńskiego. Ale pieniądze na budowę centrum nigdy tam nie trafiły, bo fundacja odpowiedzialna za budowę świątyni nie miała w swoim statucie zapisu o działalności kulturalnej.

W tym roku może być inaczej. Posłowie na budowę centrum przewidzieli 30 mln zł. A metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz wpadł na pomysł, jak je wykorzystać: powołał Centrum Opatrzności Bożej, placówkę, która ma w statucie zapis o działalności kulturalnej. I tak świątynia ma być budowana z pieniędzy kościelnych, a centrum z państwowych.

Ale LiD zarzuca abp. Nyczowi oszustwo. Do tej pory słyszeliśmy, że ma być budowana Świątynia Opatrzności, która miała być finansowana przez wiernych i mieć 20 tys. mkw. - mówi "Dziennikowi" wiceszefowa SLD Joanna Senyszyn. Jej zdaniem wierni nie byli skłonni do hojności, dlatego abp Nycz wpadł na pomysł, jak "wydoić państwo".

Dla pieniędzy arcybiskup uznał, że nie potrzeba wspaniałej świątyni. Wystarczy mały kościółek o powierzchni 4 tys. mkw. Resztę, czyli 16 tys. mkw. nazwał Centrum Opatrzności. Wszystko po to, by wyciągnąć pieniądze z budżetu - mówi posłanka LiD. I dodaje: Duchowni kombinują, jak wyrwać z budżetu nienależne im pieniądze. A prawicowi politycy idący na pasku Kościoła łapią się tego oszukańczego pomysłu.

Abp Sławoj Leszek Głódź lekceważy te słowa. A co mnie obchodzi zdanie lewicy?! Żyjemy w państwie prawa. I jeżeli jest uchwała, to powinna być realizowana. A poza tym to nie są wielkie pieniądze w skali państwa - ripostuje. (PAP)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tusk = lizus. Babcie rydzykowe tak łatwo nie dadzą się przekonać. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowite jak w niektórych tematach się sprzeczamy a tutaj jesteśmy jednogłośni Wink 21:0:0 xD

Już nie spamuję ;P Chciałem tylko was pochwalic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garret napisał:
Niesamowite jak w niektórych tematach się sprzeczamy a tutaj jesteśmy jednogłośni Wink 21:0:0 xD

biorąc pod uwagę reportaż jaki przed chwilą przedstawił polsat, oni powiedzieliby raczej: 21:0:0 dla SLD Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 04 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta...Czyli wszyscy tutaj to agenci SLD xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 05 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto daje im ofiarę ten sam jest ofiara.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 05 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli lewactwo, masoni, żydzi, twórcy NWO, pederaści i cała reszta paskudnej menażerii zwalczają kościół wszelkimi metodami. To może ta instytucja stanowi dla nich jakieś zagrożenie. Może oni nie maja wpływu na kościół i dlatego się go boją. Może ONI wcisnęli wam do głów że kościół jest zły.

Uważam że państwo powinno wspierać kościół wszelkimi sposobami gdyż jest to ostatnia instytucja niezależna od nowych władców świata. Kościół jest naszym ostatnim szańcem obrony, a my go własnymi rękami niszczymy.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tusk zmarnował 30 mln zł !
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile