W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wyboru do sejmu 1991  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1844
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8589
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 25 Kwi '10   Temat postu: Wyboru do sejmu 1991 Odpowiedz z cytatem




Łosie, jelenie,sarny, dziki,lisy, borsuki, kuny,jenoty wilki i rysie Laughing - Te "zwierzęta" są wciąż w sejmie Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stalker
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 13:17, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeurocze. Teraz mogę w pełni docenić wizję Barei.

Swoją drogą, czyż nie jest to swego rodzaju wehikuł czasu ? Z perspektywy tych niemalże 20 lat widać jak wielki krok świadomości poczyniliśmy od tego bezmózgowia PRLu. Z drugiej strony aż bije z tego prostota ( także prostactwo ), która zanikła. Szkoda, że dzisiejsza elokwencja, inteligencja i ewolucja literalności obrały charakter gry pełnej hipokryzji mającej na celu stworzenie pozorów szczerości i otwartości, w tym i rzeczowości i uczciwości. Dziś bo zakochałem się okazuje się często PR'owskim zabiegiem.

Dziś to my mamy prawdziwe show...
Powrót do góry
pasożyd
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 22:22, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

20 lat temu nie mieli PR-owców którzy by przygotowywali by całe kampanie.

Cytat:
2.46 żaden z nas nie musi być posłem każdy z nim chce nas każdy z nas chce nim być

Teraz też większośc nie potrafi sklecić nic mądrego bez kartki


Cytat:
3:19 mamy jednak poważne obawy o dalszy los cietrzewia

A ten coś wiedział ale szyfrował. pseudonimami konspiracyjnymi Very Happy

Cytat:
5:44 Program jest tylko programem

a ten szczery do bólu
Powrót do góry
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8589
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasożyd napisał:
20 lat temu nie mieli PR-owców którzy by przygotowywali by całe kampanie.

Cytat:
2.46 żaden z nas nie musi być posłem każdy z nim chce nas każdy z nas chce nim być

Teraz też większośc nie potrafi sklecić nic mądrego bez kartki


Cytat:
3:19 mamy jednak poważne obawy o dalszy los cietrzewia

A ten coś wiedział ale szyfrował. pseudonimami konspiracyjnymi Very Happy

Cytat:
5:44 Program jest tylko programem

a ten szczery do bólu



tylko nie mów że robisz sobie jakieś zapiski Laughing , bo ja to tylko o tych zwierzętach zapamiętałe Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pasożyd
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 22:59, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapamiętałem Smile
time tylko podczas drugiego oglądania dopasowałem
Powrót do góry
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie...
Nie podniecać się prostotą czy brakiem PR-u.
95% z tych ludzi przepadło wówczas a najdalej w kolejnych wyborach:)
Z wielkich to były tam komitety SLD (nr 60), PSL i trochę ChD.
PiS czyli wówczas POC (Porozumienie Obywatelskie Centrum lista nr 12) jest pokazany wyłącznie z plakatów.
Tak więc nie bierzcie tego na serio, że to tak wyglądało. Wówczas startowało ponad 60 komitetów wyborczych:))) w tym jakiś kobiecy (23 lub 25) zieloni (43) i inne wynalazki jak Partia Przyjaciół Piwa:))
To tak jak dziś mamy Kononowicza... Czy puszczając Kononowicza powiemy, że tak wyglądają wszyscy kandydaci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8589
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Spokojnie...
Nie podniecać się prostotą czy brakiem PR-u.
95% z tych ludzi przepadło wówczas a najdalej w kolejnych wyborach:)
Z wielkich to były tam komitety SLD (nr 60), PSL i trochę ChD.
PiS czyli wówczas POC (Porozumienie Obywatelskie Centrum lista nr 12) jest pokazany wyłącznie z plakatów.
Tak więc nie bierzcie tego na serio, że to tak wyglądało. Wówczas startowało ponad 60 komitetów wyborczych:))) w tym jakiś kobiecy (23 lub 25) zieloni (43) i inne wynalazki jak Partia Przyjaciół Piwa:))
To tak jak dziś mamy Kononowicza... Czy puszczając Kononowicza powiemy, że tak wyglądają wszyscy kandydaci?


spokojnie
to tylko fragment większego cyrku, reszta po prostu była mniej śmieszna i przeszła dalej Smile
A niektórzy jeszcze są obecni, w tym cyrku Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 26 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam, do 1997 roku by zarejestrować partie i startować w wyborach wystarczyło 15 osób które podpisały listęSmile) w 1997 zmienili to do 1000 (pewny nie jestem!).
Wówczas z kilkuset partii zostało kilkadziesiąt... I tak chyba jest do dziś.
A ciekawe jest to, że w 1993 roku (sejm z 1991 roku długo się nie na sejmował) zdecydowanie wybory wygrała SLD ok 22%, dało to wyraźny znak, że przemiany Balcerowicza i liberałów z PO i PiS (wówczas mieli inne nazwy ale mordy te same) nie są akceptowane przez ludzi. I autentycznie lata 1993-1997 (pierwszy sejm z pełną 4 letnią kadencją jak pamiętam) to lata wzrostu gospodarczego którego skutki odczuwali wszyscy!
Bezrobocie bardzo spadło, pracy było więcej niż ludzi, a do tego płace były na niezłym poziomie biorąc pod uwagę Polskie realia (ja miałem kontrakt za 5000zł na miesiąc jako pracownik nieetatowy, piszę już w nowych złotych i wcale to nie było coś nadzwyczajnego).
Lata 1993-1997 to wymiana sprzętów AGD w domach po PRL-uSmile)) tak się "hołocie" dobrze żyłoSmile))
Po porażce partii prawicowych i liberalnych, stworzyli potężna koalicję o znanej wam nazwie AWS która to wygrała następne wybory w 1997 roku i z czwartą wówczas UW (dziś PO i część PiS) stworzyli koalicje rządową. Jaka była pierwsza decyzja?
Ano schładzanie gospodarki bo "hołocie" było za dobrze:) (Balcerowicz).
Tak się na schładzali, że po 4 latach w Polsce z ok 3-5% bezrobocia zrobiło się realnie ponad 22%, płace relatywnie poszły w dół, na koniec 2000 roku stopa procentowa wynosiła ponad 19%!!! A byle kredyt oprocentowany była na średnio 35%
Po tym schładzaniu AWS wraz z UW przestała istnieć! Dlatego na 10 miechów przed wyborami, kiedy już wiadomo było co będzie, zorganizowano kolejną ucieczkę, stworzono PO i PiS... 3/4 AWS i UW (członków) przeszło z AWS i UW do PO i PiS.
Kolejne wybory w 2001 roku, wygrał SLD ponad 40%!!! To jak do tej pory najwyższy wynik w wyborach od 1991 roku! I chyba największe poparcie w całej historii powojennej dla lewicy w Polsce. Wówczas drugą lub trzecia siłą była w sejmie Samoobrona...
Niestety SLD zaprzepaścił mandat jaki dostał kontynuując prace AWS-UW, co się odbiło słabym wynikiem w kolejnych wyborach, do dziś SLD się nie może podnieść po zaprzepaszczeniu takiego mandatu! Nastąpiły walki wewnętrzne w SLD.
Resztę młodzi użytkownicy forum już pamiętająSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wyboru do sejmu 1991
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile