W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wawel? Z całym szacunkiem ale   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4343
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justice




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję dla Bimiego i forumowiczow na zorganizowanie ogólnopolskiego referendum, w którym ludzie beda mogli wyglosic swoja opinię czy prezydent Kaczyński powinien zostać pochowany na Wawelu, na Powązkach, czy też pogrzeb powinien zostac wstrzymany az do ogłoszenia zapisów czarnej skrzynki.
Technicznie referendum można zorganizować na stronie prawda2, a spoleczeństwo poinformowac o mozliwości oddania glosu w calostronicowym ogłoszeniu w ogólnopolskim dzienniku.
Mysle, że przynajmniej część uzytkowników prawda2 chetnie wylozy np. 10 zl przez paypal i przy 1000 - 2000 dawcow, ogłoszenie moze zostac oplacone.
Zamieszczenie takiego ogloszenia może postawic prawde2 w charakterze alternatywnego środka przekazu, którego w Polsce brak, i nie bylbym zaskoczony gdyby zyskało
100 000 - 300 000 nowych czytelników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justice - proponujesz na tym forum Mission Impossibile. Pamiętając o poprzednich próbach mobilizacji forumowiczów jestem w tej kwestii całkowitym sceptykiem. Ale fakt braku zaangażowania członków tego forum we wszelkiego rodzaju stadne akcje powinien być zrozumiały. Mamy tu bowiem do czynienia z myślącymi inaczej. Dlatego się przyłączyłem Smile.
Suma indywidualistów nie będzie stanowiła jedności. Bo "gdy wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli".
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justice pomysł jak najbardziej ok. Ale przy 300 użytkownikach online baza się rozwalała a co dopiero przy 1000.

Oczywiście opcja " zostac wstrzymany az do ogłoszenia zapisów czarnej skrzynki." jest najlepszą opcją. Bo co jak się okaże że słyszymy głos osoby która rozkazuje lądować, bądź tylko sugestie? To człowiek odpowiedzialny za śmierć 100 osób powinien być surowo ukarany!!! Myślę że w Sopocie mają cmentarz?
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agharto




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nie był pomysł, tylko zgoda rodziny. Chciałbym, żeby to było wyraźnie zaakcentowane - powiedział prezydencki minister Andrzej Duda, odnosząc się do pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Podkreślił, że była to dla rodziny bardzo trudna decyzja, gdyż wszyscy mieszkają daleko od Krakowa i nie będą mogli często odwiedzać grobu bliskich.



http://www.tvn24.pl/12690,1652136,0,1,po.....omosc.html

Niech więc to do was w końcu trafi, bo im dłużej słucham o waszych wyczynach to niedobrze mi się robi..

Zachowujecie się jak stado baranów-idiotów. Im dłużej będziecie wrzeszczeć tym bardziej przeciwny efekt stanie się waszym udziałem.

A tu macie link do artykułu, który wypadałoby żebyście przeczytali od początku do końca nim znów wpadnie wam do mózgownicy wylać z siebie jeszcze troche jadu. Wstrzymajcie się ze swoim skowytem do poniedziałku przyszłego tygodnia. http://www.tvn24.pl/12690,1652136,0,1,po.....omosc.html


Zamiast domagać się niezależnego śledztwa w sprawie wypadku wy chcecie referendum w sprawie miejsca pochówku...


A tu jest moja korespondencja z adminem tej strony - na razie bez odpowiedzi ...
Cytat:
Od: Bimi
Do: agharto
Wysłany: 18:25, 14 Kwi '10
Temat: Re: Niech Wawel nas podzieli Cytuj wiadomość
agharto napisał:
Witaj,

Piszę w sprawie technicznej, otóż myślę, że warto byłoby umieścić sondę w wątku, który przed chwilą zamieściłem
, badjącą opinie użytkowników forum w kwesti miejsca pochówku Kaczyńskiego.

Moje proponowane pytanie brzmi:
Czy akceptujesz wybór Wawelu jako miejsca pochówku prezydenta Kaczyńskiego, dokonanego przez rodzinę prezydenta Kaczyńskiego.

proponowane odpowiedzi:

Tak
Tak, uszanuję wolę rodziny choć mam odmienne zdanie
Nie
Nie, uważam że ....


Czekam na odpowiedź

pozdrawiam
agharto
odpowiedz od admina
trochę to pytanie zagmatwane. Niczym ankieta z onetu Smile
Nie prościej "Czy akceptujesz pochowanie kaczyńskiego na wawelu? Tak / Nie"
?

Cytat:
Od: agharto
Do: Bimi
Wysłany: 19:09, 14 Kwi '10
Temat: Re: Niech Wawel nas podzieli
Jesli chodzi o zaproponowaną wersje pytania to uwazam ze jest ok, ale jesli chodzi o warianty odpowiedzi to nalegam na to by znalazl sie tam wariant : "tak, uszanuje wole rodziny ale mam odmienne zdanie. "

_________________
to konto jest na sprzedaż za 0.50 BTC
kontakt: lolencjusztopedzio@live.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agharto dodaj kolejne pytanie: "chłopie skąd Ty mieszkasz?"

Czy naprawdę sądzisz, że w razie Twojej/mojej śmierci argumentem wystarczającym do pochówku Twojego/mojego na Wawelu jest zgoda rodziny???
Tylko dlatego, że zginąłeś/zginąłem w kraksie w Katyniu???

To dziwne, że głupcy są zawsze tak pewni siebie,
A mędrcy tak pełni wątpliwości
Bernard Russem

PS piszesz o jadzie? Posłuchaj siebie.
PS2. I przestań się drzeć tą trzcionką
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agharto




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
agharto dodaj kolejne pytanie: "chłopie skąd Ty mieszkasz?"

Czy naprawdę sądzisz, że w razie Twojej/mojej śmierci argumentem wystarczającym do pochówku Twojego/mojego na Wawelu jest zgoda rodziny???
Tylko dlatego, że zginąłeś/zginąłem w kraksie w Katyniu???

To dziwne, że głupcy są zawsze tak pewni siebie,
A mędrcy tak pełni wątpliwości
Bernard Russem

PS piszesz o jadzie? Posłuchaj siebie.
PS2. I przestań się drzeć tą trzcionką


Spieszę wyjaśnić:

Przeczytaj, proszę, uważnie jeszcze raz ten tekst, który tam zamieściłem.

Następnie postaraj się zadać sobie takie pytanie: Jak by się czuła moja córka/ brat/rodzina gdyby nad moim grobem znalazł się jakiś typek, który rozprawia im o tym jak bardzo niegodny jesteś tego miejsca pochówku?

A jak już uda ci się przebrnąć przez to, to wtedy zadaj sobie ostatnie pytanie:

Co bardziej powinno mnie razić: Składnia i czcionka użyta przez mojego adwersarza czy też rodzaj poparcia od tych którzy podzielają moje wątpliwości? (np. posty górala itp)


z nadzieją, że pomogło

to mój ostatni post w tym wątku
_________________
to konto jest na sprzedaż za 0.50 BTC
kontakt: lolencjusztopedzio@live.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chokebore




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 205

PostWysłany: 02:15, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katedra Wawelska należy do kościoła i tylko kościół ma prawo decydować kto będzie tam pochowany czy to takie trudne do zrozumienia?

Najbardziej krzyczą Ci co do kościoła nie chodzą i chętnie by tą katedrę na dyskotekę przerobili:D

Wolność Tomku w swoim domku:)

A niech zarabiają na tym, i tak mniej zarobią niż reszta kołtuństwa na "prywatyzacjach" i przekrętach, nie wspominając o samej Agorze - prezencie od prlu.

Co by się nie działo ale jak Michnik i Pajda protestuje to ja z definicji jestem za:)
_________________
,,Amor meus pondus meum"
http://pwarsawsky.wixsite.com/tabliczka/home
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:59, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hipokryci!
Niech go chowają gdziekolwiek.Ziarno podziału zostało zasiane. Jak zwykle zresztą.Zamiast szukac tego co nas jednoczy szukacie tego co nas dzieli,jak w polityce
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do agharto:
Piszesz o tzw syndromie miejsca przy stole. Nigdy nie pchaj się na główny fotel, to nie będzie obciachu, jak Cię będą przesadzać. Zasadę można stosować w życiu w ogóle.

Do chokebore:
Chyba nie masz wiedzy, że w wielu budynkach kościelnych jest duży udział potu społeczeństwa + kasa z budżetu państwa(np. Świątynia Opaczności Bożej w Warszawie).

Hierarchowie sami to przyznają, żeby kasę pozyskać
"Arcybiskup Życiński ma rację, że mocny alians tronu z ołtarzem wychodzi na złe i jednym, i drugim. Ale akurat w finansowaniu Świątyni Opatrzności z budżetu państwa nie widzę nic złego ­ mówi ojciec Wacław Oszajca, redaktor naczelny wydawanego w Warszawie przez jezuitów miesięcznika „Przegląd Powszechny”. ­ To jest świątynia, której budowę uchwalił Sejm, a więc to nie jest zwykły obiekt kościelny. On ma rangę pomnika, wotum narodowego. Dlatego akurat na ten kościół państwo powinno przeznaczyć jakieś środki ­ argumentuje o. Oszajca". - Życie Warszawy/a.


Do aro-klb - biorąc pod uwagę cytowane wypowiedzi, to można się hipokryzji doszukać, gdy uważnie poczytać.
Jeśli wszystkich myślących inaczej nazywasz hipokrytami, to gratuluję pomysłu.
Osobiście nie widzę powodu, żebyśmy sie nie mieli różnić między sobą. Ważne, żeby robić to z klasą i aby mgła nienawiści nie przesłaniała ostrości spojrzenia.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i na jakiego grzyba się napinacie Panowie i tak będzie pochowany tam i tak.
Więc ten temat to już przeszłość , a trzeba patrzyć w przyszłość.

Nie ma jak to tematy zastępcze i drugorzędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:20, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Tańczącej z wilkami:

Przychylam się do Twojej logicznej wypowiedzi. Osobiście chodzi mi o to, żeby zaznaczyć na tym forum zdanie mniejszości, której nie po drodze z hierarchami.
Poza tym...żądajmy niemożliwego Smile

Parafrazując Twoją wypowiedź: niepotrzebnie się napinamy, bo i tak, i tak wszyscy umżemy. Ale czy to ma oznaczać, że nie należy pogadać o życiu? Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy będzie pochowany na Wawelu, czy nawet na księżycu nie ma juz znaczenia, bo..."niet czieławieka" i tyle.
Ale ta decyzja była totalnym dzwonem dla rzeszy hipokrytów, którzy z peanów i udawanej żałoby ruszyli nagle na skarge zwłaszcza do swojej mamusi (czytaj Gazety Wyborczej).
A Wajda Andriej już by sie wstydził. Jego film dzięki tej hekatombie, prawdę mówiąc nudny i poza jedną sceną zjebany totalnie, stał sie znany na całym świecie.

Podkreślam, kogo to obchodzi, gdzie kogokolwiek chowają (no chyba, że we własnym ogródku)? i tak Polska to jeden wielki cmentarz. A wyglada na to, że decyzja była polityczna a nie ludzka.

Ale z drugiej strony ten pochówek bedzie w przyszłości podwaliną do czegoś innego. Założę się o 100 zł że w ciągu najbliższych 300 lat KK (o ile będzie jeszcze istniał) wykorzysta to w swojej bogatej mitologii. Pytanie tylko: święty czy błogosławion?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogoś to jednak obchodzi.
Co do Pana Wajdy - moim zdaniem poszedł pod prąd z krytyką miejsca pochówku. Koniunkturalizmem w jego wypaku byłoby popieranie Wawelu mimo, że myśli inaczej. To dopiero byłaby hipokryzja. Poprę, bo mi wzrośnie oglądalność!

Wstydziłby się, gdyby tak pojmował moralny kręgosłup.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze tak gada, bo to właśnie jemu sprzątnięto z przed nosa miejsce w krypcie? scratch
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Do aro-klb - biorąc pod uwagę cytowane wypowiedzi, to można się hipokryzji doszukać, gdy uważnie poczytać.
Jeśli wszystkich myślących inaczej nazywasz hipokrytami, to gratuluję pomysłu.
Osobiście nie widzę powodu, żebyśmy sie nie mieli różnić między sobą. Ważne, żeby robić to z klasą i aby mgła nienawiści nie przesłaniała ostrości spojrzenia.

Drogi Adamie.Nie chciałem nikogo urazić jednakże zauważ( patrząc historycznie) iż za każdym razem gdy dzieje się coś ważnego dla Polski i Polaków pojawiają się różnice które nas dzielą choć nie powinny.W kupie siła- rzec by można
Nic nie jest takie jednoznaczne jakby się wydawało.Pochowek na Wawelu?A czemu nie??Co w tym złego?Każdy z nas ma wyobrażenia Wawelu jako miejsca w którym są związane nasze wydarzenia historyczne,dawniejsze czy późniejsze. Więc jaka pewność ,że Lech jako prezydent zakończył już bieg wydarzeń dla Polski.Może wręcz przeciwnie?Może otworzył nową kartę? A może nie?Tego nie wiem ja ani nikt inny więc radziłbym się z powstrzymywaniem się od jakichkolwiek osądów podczas gdy cały świat przyjedzie pożegnać Prezydenta RP.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:31, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100% zgoda: póki nie mam pojęcia jak głęboka jest woda, nie skaczę na głowę.
Ale kardynał już orzekł, że jest głęboko i zaprasza do skoku.

No to skaczcie. Ja postoję na brzegu.

Swoją drogą, skoro Wawel dla Kaczyńskiego, to gdzie będzie godne miejsce dla Wałęsy? Osiągnięcia i wymiar postaci nieporównywalne. Ale tu oczywiście też Polacy będą się różnić. Oby pięknie.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Schlesier




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 116
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De mortuis aut bene aut nihil - O zmarłych należy mówić albo dobrze, albo w ogóle.

To po pierwsze. A po drugie:

Wszystko jedno gdzie Prezydent zostanie pochowany. Ja nie widzę w ogóle problemu. Bez przesady ! Wawel nie jest wcale tak dostojnym miejscem ! Nie róbmy z tego awantury. Przecież większość tam pochowanycch nie miała jakichś szczególnych osiagnięć dla Polski. Nie mówiąc już o mrocznej postaci MArszałka.

Tę żenującą dyskusję celowo wywołała gazeta wybiórcza, aby zakłócić nastrój żałoby. Żaelazna gwardia Tuskjugend może w końcu dać upust tłumionej nienawiści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 15 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się tak podniecacie za jakiś czas tylko wycieczki szkolne będą o tym pamiętać. Można by nawet napisać na płycie nagrobnej " Ten co ukradł księżyc" Tylko żeby z Kopernikiem nie mylili Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wawel? Z całym szacunkiem     ale
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile