W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku  
Podobne tematy
Smoleńsk, amerykańskie Know How, kooperacja 11
Smoleńsk jako czysta propaganda (niczego nie było) 13
Czyje to służby specjalne szczują 8
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
101 gł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 439318
Strona:  «   1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 132, 133, 134   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiadro




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambasador: biegliśmy, chcieliśmy wyciągać ofiary

Cytat:
Biegliśmy. Chcieliśmy wyciągać ofiary, jednak nikogo nie mogliśmy znaleźć - relacjonuje pierwsze chwile po katastrofie ambasador RP w Rosji Jerzy Bahr, który był pierwszym urzędnikiem państwowym, który w świat przesłał wiadomość o katastrofie pod Smoleńskiem. - Chcę podziękować Rosjanom za okazaną nam pomoc - dodaje.
- Skierowałem się natychmiast za pierwszym zobaczonym wozem straży pożarnej i dzięki temu znalazłem się na miejscu bardzo, bardzo szybko. Po prostu biegłem przez jakieś tam łąki w tym kierunku, gdzie widać było, że się coś stało - opowiada Bahr. Gdy dotarł na miejsce szczątki samolotu jeszcze się paliły. - Zobaczyłem krajobraz jak po trzęsieniu ziemi - mówi.

Ambasador natychmiast skontaktował się z Centrum Operacyjnym Rządu, które połączyło go z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, który był "pierwszą czy też jedną z pierwszych osób w Polsce, które się o tym dowiedziały". Zdaniem Bahra, Sikorski nie mógł uwierzyć, w to co słyszy. - Nikt, kto słyszy taką wiadomość - myślę - jeżeli jest zdrowy, to nie jest w stanie uwierzyć - mówił w radiu RMF FM.


http://wiadomosci.onet.pl/2155117,28350,wiadomosceu.html
_________________
NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC PRZECIW GRYPIE!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:53, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

TheDUDE napisał Czy widział ktoś w Internecie może zdjęcia/filmy z płyty lotniska z godziny 8:56 (polskiego czasu), albo tuż przed? (bo chciałbym zobaczyć tę sławetną mgłę i chmury z momentu katastrofy)

Zastanawia mnie to, że na płycie na samolot czekał ambasador oraz dziennikarze, ale nigdzie nie widziałem zdjęć z tej godziny... pierwsze materiały filmowe/zdjęciowe są podawane już z miejsca katastrofy...
Zastanawia mnie to, że na płycie na samolot czekał ambasador oraz dziennikarze, ale nigdzie nie widziałem zdjęć z tej godziny... pierwsze materiały filmowe/zdjęciowe są podawane już z miejsca katastrofy...


Cytat:
Caramba napisał No właśnie ............ Zazwyczaj w takich sytuacjach dziennikarze stroszą się kamerami i aparatami . Tutaj nie ma nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żadnego zdjęcia z oczekiwań. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Słysząc jakieś huki lub wybuch operatorzy powinni odruchowo skierować swoje aparaty w tę stronę. Może jest jakieś sensowne wytłumaczenie.


Sensownego niema jedyne jakie znalazłem bo sam wczesniej pytałem o to samo ,to na temat spierdalania z linii lotu ale mnie takie wytłumaczenie nie zadowala , sam sprawdź ...

privilege napisał:
Bimi napisał:
privilege napisał:
Bimi kiedy jest mgła to nigdy niema wiatru więc musieli doskonale słyszeć samolot który się zbliża więc
na pewno nagrywali zanim się pojawił bo go słyszeli ...

zastanów się co ty mówisz. ktoś miałby, widząc jedynie mgłę, skierować szybko kamerę w kierunku skąd "słyszy samolot"?
gdybym ja słyszał we mgle lecący na mnie samolot to raczej bym spierdalał niż starał się go sfilmować
myślę że w swojej historii kompletnie abstrahujesz od realiów.
jakie niby wydarzenie chcesz udokumentować? samolot wyłaniający się z mgły?
nigdy jeszcze nie widziałem filmu dokumentującego coś takiego.
.


Bimi... Kiedy słyszysz samolot nawet we mgle nie myślisz o tym że spadnie on na twoją głowę bo samoloty od tak sobie nie spadają i zdaża się to niezwykle rzadko
Jeżeli jesteś tam po to aby dokumentować wydarzenia to kręcisz i naturalnym jest że zaczynasz wcześniej tak aby mieć ujęcie z którego wytniesz najlepszych kilka sekund ...
tym bardziej jeśli ...
- Na pokładzie jest głowa Państwa i cała masa osobistości
- Wydarzenie jest tak dużej wagi
- Gdy lądujący wcześniej dziennikarze też mieli przeboje z mgłą

...zresztą zobaczysz że pojawią się filmy


PS... Zazwyczaj czołówka wygląda tak że pokazują lądujący lub startujacy samolot
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jedynym sensownym ( na razie) wytłumaczeniem było by to że wszelki materiał zgoliły specsłużby w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Ale i tak coś by wyciekło, a tu jak zamurowane. Nie wiem o czym to świadczy ale to dziwne. Przy tym wypadku słowo dziwne i nietypowe za często występuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za offtopic, ale zaczyna się:

Cytat:
Oblężenie hoteli w Krakowie. Cena wzrosła ze 140 zł do 3 tys. zł za noc

Nawet 3000 złotych za noc zamiast dotychczasowych 144 złotych, tyle każą sobie płacić za dobę w Krakowie właściciele jednego z hoteli. Na cztery dni przed pogrzebem Marii i Lecha Kaczyńskich, w stolicy Małopolski praktycznie nie ma już wolnych miejsc.

Choć jak zapewnia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, miasto przyzwyczajone jest do tłumów i bardzo ważnych gości, to jednak takiego obłożenia miejsc w hotelach nikt nie mógł przewidzieć. W centrum miasta rezerwacja pokoju graniczy z cudem. W hostelach miejsc już nie ma. Na cztery losowe wybrane hotele miejsce było tylko w "Europejskim" przy Dworcu Głównym. - Mamy jeden pokój trzyosobowy, apartament i pokój "superior" - mówi TOK FM obsługa recepcji.

Zamiast 144 zł za dobę są 3 tys.

Telefony od gości, którzy chcą w ten weekend odwiedzić Kraków dzwonią co kilka minut. - Cena nie gra roli, są w stanie zapłacić każdą sumę, którą podajemy - przyznaje Anna Hoszko z hotelu "Royal" na przeciwko Wawelu - Prawie każdy telefon kończy się rezerwacją pokoju, goście długo się nie zastanawiają - dodaje. A dwuosobowy pokój, ostatni który został w tym hotelu, kosztuje trzy tysiące złotych za dobę. Wcześniej w tym samym pokoju można było przespać się za 144 zł.

Zamkną restauracje?

Trochę lepiej jest w restauracjach, tu można jeszcze spokojnie rezerwować stoliki. - Jesteśmy przygotowani na większą liczbę gości - zapewnia Daniel Weishelderger z restauracji "Pod Aniołami" przy ulicy Grodzkiej. - Boimy się tylko, że przez to, że jesteśmy na trasie konduktu żałobnego, będziemy musieli zamknąć lokal. Szkoda, bo mieliśmy już nieraz okazję obsługiwać dostojnych gości, jadł u nas prezydent Kwaśniewski i żona ówczesnego prezydenta Rosji Władimira Putina. Czekamy na decyzje - dodaje.

W ceremonii pogrzebowej Marii i Lecha Kaczyńskich w Krakowie wezmą udział między innymi: prezydent USA Barack Obama, prezydent Rosji Dimitrji Miedwiediew, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Nicolas Sarkozy i premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero razem z królem Juanem Karlosem i królową Zofią.

Ciała pary prezydenckiej przylecą do Krakowa samolotem. Na lotnisku w Balicach zostanie uformowany kondukt żałobny, który przemieści się do Kościoła Norbertanek na Salwatorze. Tam trumny zostaną przełożone na odkryty samochód, który ulicą Zwierzyniecką pojedzie na Rynek. Tam odbędzie się msza w Kościele Mariackim, pokazywana na rozstawionych telebimach. Po nabożeństwie Drogą Królewską kondukt uda się na Wawel.

Czy tylko mi się ciśnie na usta "a nie mówiłem?". Najbliższe miesiące to moim zdaniem będzie jeszcze większy cyrk. Cyrk, przy którym 'Wawel' to będzie 'pryszcz'. Co, gdyby zamiast zjednoczyć Polaków (jak twierdzą media), na skutek działań polityków, przedsiębiorców itp podział tylko by się powiększył?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Kaczyński będzie chowany na Wawelu bo tak chce jego brat i chuj! Ma być kurwa.


Nie wiem skad sie wziales ale czytac na pewno nie umiesz. Po co tak mieszasz i najezdzasz na kaczora i jego rodzine. Opanuj sie. Jestes zaslepiony nienawiscia do Kaczynskiego...

Przecierz to rzad zaproponowal rodzinie zmarlego prezydenta wybor miejsca pochowku...


Zdziwilbym sie jesli mieli wybor z 4-5 zaproponowanych i wybrali by Powazki lub archikatedre sw Jana lub swiatynie Opatrznosci Borzej a nie Wawel.

Zreszta sprawdz sobie kto jest juz pochowany na Wawelu. I zastanow sie czy aby na pewno powinien byc... czekam na twoje przemyslenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poseł PiS prosi władze Rosji o wybaczenie

Proszę o wybaczenie władze Rosji, które będąc w stanie szoku obarczyłem współodpowiedzialnością za śmierć naszego prezydenta i całej polskiej delegacji - takie oświadczenie posła PiS Artura Górskiego opublikował dziennik "Nowyje Izwiestija". Polityk tłumaczy, że mówiąc to tuż po tragedii, był w stanie głębokiego szoku.

http://www.dziennik.pl/polityka/article5.....zenie.html

a tutaj świetna kompozycja zdjęć przedstawiająca wszystkie uszkodzone drzewa na trasie lotu:

http://img255.imageshack.us/img255/8929/095459e246f5.jpg

widać że samolot leciał nieco z boku i wyjątkowo nisko, ściął antene stacji nadawczej a potem walnął skrzydłem w jakieś większe drzewo , po czym nastąpił przechył tak do 75 stopni, samolot leciał prawie że pionowo na prawą burtę i powinien skręcić w takiej sytuacji w prawo - ale skręcił w lewo - czyżby więc leciał prawie że do góry nogami, przechylony na lewą a nie prawą burtę???

jeśli samolot leci w taki sposób:
http://i41.tinypic.com/1zwc26a.jpg
to powinien skręcać na prawo od osi lotu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TheDUDE




Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Dla mnie jedynym sensownym ( na razie) wytłumaczeniem było by to że wszelki materiał zgoliły specsłużby w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Ale i tak coś by wyciekło, a tu jak zamurowane. Nie wiem o czym to świadczy ale to dziwne. Przy tym wypadku słowo dziwne i nietypowe za często występuje.


Caramba... dobrze widzieć że ktoś też zauważa tę blokadę informacyjną. Zalewani jesteśmy setkami filmików/zdjęć/newsów, ale nie widziałem zdjęcia AMBASADORA biegnącego we mgle na ratunek ofiarom!
Oczywiście nasze specsłużby nie dorwały się do materiałów, bo doleciały później Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Co to jest prawda




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwując pewien chaos i niecierpliwość Państwa Forumowiczów , chcę uporządkować naszą dyskusję i nadać jej bardziej merytoryczny charakter.

W sprawie tzw. katastrofy pod Smoleńskiem można sformułować kilka zasadniczych hipotez i jedną rezerwową . Kolejność przedstawionych tu spekulacji nie jest przypadkowa.

1. Hipoteza bezmyślności. Zakłada ona zasadniczo 2 warianty.
a. lądowanie musiało się odbyć z racji : rangi wydarzenia , pośpiechu w organizacji ( lądowanie przewidziano na krótko ( bodajże 30 min. ) przed rozpoczęciem uroczystości , zarozumiałości Lecha Kaczyńskiego i osób mu towarzyszących ( vide incydent z Tbilissi ).
b. decyzję o lądowaniu podjął pilot bez słownych nacisków z kabiny pasażerów pewny własnych umiejętności i wyróżnienia, które go spotkało w dowodzeniu Air Force One

2. Hipoteza techniczna . Zakłada ona również 2 warianty :
a. niestarannie wykonana naprawa w Samarze ujawniła się dopiero dokładnie w tym czasie ( błąd w montażu , odkręcający się samoczynnie element którego ważność pojawiła się dopiero w tym punkcie czasoprzestrzennym)
b. nieumyślny sabotaż również poprzez podanie nieprawidłowych danych z kontroli naziemnej dla samolotu podchodzącego do lądowania ( obsługa wieży była np. po zakrapianej imprezie i błędnie odczytała dane pomiarowe )

3. Hipoteza zamachu . Tutaj zdecydowanie należy odczekać i to nie wykluczone, że długo aby chociaż poszlakowo ujawnił się sprawca.
a. gdyby to była mityczna, wszechmocna Al-Qaida to już ogłosiłaby sukces swoich działań. Inni spiskowcy woleliby pozostać na razie w cieniu . Generalnie obowiązuje zasada : zrobił to ten , kto odniósł z tego korzyść . Możliwi sprawcy : porachunki wewnętrzne w ramach gangów rządzących Polską , tajne służby Rosji, UE ( ogólnie) , USA , inne organizacje
b. następny wariant tej hipotezy to przypuszczenie , że chodziło o cel ( osobę , przedmioty ) które nie wiążą się bezpośrednio z postacią Prezydenta. Mogło chodzić przecież o zupełnie kogo innego a prezydent i pozostali pasażerowie zginęli przy okazji

4. Hipoteza mistyfikacji . Często okazuje się , że mamy do czynienia z konstrukcją myślową wielopoziomową . Poznawana rzeczywistość okazuje się być grą w grze o wyrafinowanych elementach pozornych. Wtedy np. pod Smoleńskiem nie rozbił się ten samolot o którym krzyczą media , nie zginęły te osoby , które podano , w ogóle takie zdarzenie nie miało miejsca a tworzy się pewną psychologiczną i emocjonalną zasłonę dla innych celów ( tutaj uprawnione są skojarzenia z tzw. 9.11 a przede wszystkim pozorowanym samolotem uderzającym w Pentagon – w końcu było to 9 lat temu , od tego czasu są nowe możliwości )


O ile te 4 hipotezy zakładają absolutną obiektywność świata i realną fizyczność to następne trzy zakładają pozorność oraz względność na różnych poziomach wnioskowania.

5. Hipoteza iluzji . Załóżmy ,że prawdziwą rzeczywistością jest Matrix w którym trwa rozgrywka pomiędzy dwoma Graczami . Po starannym przygotowaniu fragmentu rozgrywki , którą my nazywamy Wszechświatem Gracz B wykonuje interesujący ruch , który jest w naszym świecie katastrofą samolotu . Otrzymuje za to 5 punktów zważywszy na spektakularność tego zagrania i emocjonujące konsekwencje. Jest to wszakże dopiero preludium , gdyż Gracze A i B ( np. Adonai i Belzebub ) cały czas dążą do najbardziej pożądanej rozgrywki czyli wojny totalnej oraz zbrodni maksymalnej , która daje im najwięcej satysfakcji i wynik jest najwyżej premiowany .

6. Hipoteza metafizyczna. Jeśli założymy , że istnieje Nieskończoność , Wieczność , Całość czyli Absolut ,który jest źródłem istnienia dla wszystkich pozostałych bytów to my ludzie jak i cała fizyczność i duchowość Wszechświata jest li tylko emanacją tej Wieczności , Energii - cokolwiek by miało to oznaczać . Sposobem istnienia i doświadczania skończoności , przemijania, cierpienia i śmiechu jest przeżywanie oraz doświadczanie poprzez byty ułomne , ograniczone i śmiertelne . Im większa dynamika zmian , im większa amplituda doznań tym wrażenia są ciekawsze , bardziej niezwykłe . Stąd życie ludzkie szamocze się od radości do płaczu i od życia do śmierci .

7. Hipoteza rezerwowa . W pojęciu Rzeczywistości zawiera się Prawda , o której nie jesteśmy w stanie pomyśleć ani nawet sobie jej intuicyjnie wyobrazić , intelektualnie poznać czy kontemplacyjnie odczuć .

To tyle tytułem uporządkowania tej i każdej innej dyskusji na każdy inny temat.
_________________
" Quid est veritas ? "-pytanie zadane przez procuratora Judei Poncjusza Piłata niejakiemu Jeshua Ha-Nocri wciąż pozostaje bez odpowiedzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co się stało z informacją podana zaraz po katastrofie o 3 osobach przewiezionych do szpitala???Bo sprawa ucichla albo mnie coś omineło.
Zastanawia jeszcze fakt który podał jeden z naszych reporterów o braku ciał.Skoro samolot rozbił się w "drobny mak" to chyba jakieś szczątki ludzkie powinny być porozrzucane wokoło.

A i jeszcze jedno.Media podają że trumny z ciałami pary prezydenckiej wystawione sa w pałacu prezydenckim.
To juz kilka dni a do niedzieli daleko, więc współczuję warcie honorowej,zapach musi się dawać we znaki.Chyba że że to coś w rodzaju opakowania termicznego LOL.
Choć osobiście przypuszczam że sa to puste trumny a ciała spoczywają w lodówkach.
I tutaj mamy widok jak ludzie dają się urabiać przez media.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
jak Kaczyńscy! Kim oni są, marnymi politykami, którzy do elit doszli złodziejstwem, oszustwem i kombinatorstwem - proszę, Kaczyński będąc ministrem Sprawiedliwości w rządzie Buzka (PO PiS) przedawnił i umorzył śledztwa w sprawie FOZZ


W aferze FOZZ skazano następujące osoby.
Grzegorz Żemek – 9 lat, pozbawienia wolności – za defraudację publicznego mienia
Janina Chim – 6 lat, pozbawienia wolności
Zbigniew Olawa
Dariusz Przywieczerski – 2,5 roku, pozbawienia wolności (zaocznie)
Irene Ebbinghaus
Krzysztof Komornicki


goral_ napisał:

i Telegraf w której Kaczyńscy grali pierwsze skrzypce


poszukaj sobie manipulatorze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imamiah




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zamknęliśmy lotniska, co uniemożliwiłoby lądowanie prezydenckiego samolotu, bo obawialiśmy się skandalu dyplomatycznego. A powinniśmy zamknąć - mówią pracownicy portu Siewiernyj w Smoleńsku.

Katyńskie obchody były arcydelikatną operacją dyplomatyczną między Warszawą a Moskwą prowadzoną od kilku tygodni. Ich organizatorzy musieli zgrać wizyty premierów Donalda Tuska i Władimira Putina 7 kwietnia oraz przyjazd trzy dni później prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kilkuset innych uczestników głównych polskich obchodów 70-rocznicy zbrodni katyńskiej. W smoleńskim hotelu Centralnyj od ponad dwóch tygodni mieszkali ludzie z MSZ i ambasady RP w Moskwie organizujący obie wizyty. - Początkowo było to trudne. Rosjanie nie chcieli uwzględniać wszystkich naszych postulatów, ale potem coś się w nich przełamało - opowiadał mi jeden z dyplomatów.

Przełom nastąpił tuż przed spotkaniem 7 kwietnia, jakby w Moskwie zapadła wtedy ostateczna decyzja w stylu: Idziemy na autentyczne zbliżenie z Polakami. Efektem było m.in. to, że kilka dni przed uroczystościami pokazano w rosyjskim kanale Kultura "Katyń" Andrzeja Wajdy.

Wbrew standardowym procedurom bezpieczeństwa, jakie obowiązują w trakcie uroczystości z udziałem Putina, rosyjska ochrona nie wyłączyła w okolicy Lasu Katyńskiego przekaźników sieci komórkowych. - Rezygnacja z nakładania kurtyny elektronicznej była naprawdę dużym gestem ze strony Rosjan - mówi nam dyplomata.

Przed sobotnim przyjazdem prezydenta Kaczyńskiego organizatorzy - po obydwu stronach - starali się zrobić wszystko, by nie zepsuć dobrego wrażenia sprzed trzech dni. Po godz. 9 czasu rosyjskiego na lotnisku w Smoleńsku bez problemów wylądował Jak-40 z dziennikarzami.

Potem mgła robiła się jednak coraz gęstsza. Obsługa lotniska mogła podjąć decyzję o jego zamknięciu i przymusowo skierować samolot na zapasowe porty - na Białorusi w Mińsku czy Witebsku, ewentualnie w Moskwie. Obawiano się jednak, że zostanie to odebrane jako afront wobec prezydenta RP i że zaraz podniosą się w Polsce głosy: "Rosjanie Tuska wpuścili, a Kaczyńskiego już nie". Dlatego pracownicy Siewiernego tylko wielokrotnie rekomendowali pilotom Tu-154, by odlecieli na lotnisko zapasowe. Ci niezmiennie odpowiadali, że mają jeszcze sporo paliwa i że spróbują wylądować. A jeśli się nie uda, polecą na lotnisko zapasowe.

Z najbliżej położonego Witebska kolumna prezydencka złożona z prawie 90 osób jechałaby jednak do Katynia co najmniej dwie godziny, i to przy założeniu, że szybko udałoby się podstawić tam rządowe samochody dla wszystkich pasażerów.

Dwa dni po katastrofie podszedł do mnie w Smoleńsku jeden z pracowników tamtejszego lotniska odpowiadający za bezpieczeństwo i stwierdził: - Wszyscy jesteśmy winni tej tragedii, nie można obciążać tą tragedią tylko pilotów. Ze względu na pogodę trzeba było w sobotę zamknąć lotnisko i kategorycznie zabronić lądowania, przynajmniej do południa. Ale nie mogliśmy tego zrobić, bo zostałoby to odczytane jako skandal dyplomatyczny wobec Polaków.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....gedii.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Voltara

http://img706.imageshack.us/img706/6042/sta1.jpg

A jeżeli w wyniku kolizji z tym masztem(lub czymś innym) samolot urwał tylna lewą lotkę?

Na tym twoim zdjęciu
http://i41.tinypic.com/1zwc26a.jpg
nie wiadomo od której strony leciał samolot więc jak odwrucisz samolot tyłem to co otrzymasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:47, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
A jeżeli w wyniku kolizji z tym masztem(lub czymś innym) samolot urwał tylna lewą lotkę?

widzę że w dalszym ciągu mamy do czynienia w tym wątku z samymi ekspertami.
przy okazji można się od nich dowiedzieć niezwykle ciekawych rzeczy... np. że samolot ma tylne lotki. w każdym razie co najmniej lewą tylną Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli to byl zamach - to ja bym niewykluczal ze wskutek dzialania specslużb obcych panstw/korporacji podczas ostatniego przegladu zainstalowano tajny modul sterujacy. Sterowanie samolotem tuz przed ladowaniem zostalo przechwycone. Samolot pozbawia sie strownosci nisko nad ziemia, kiedy pilot nie ma w zasadzie szansy zareagowac. Tuz przed kolizja samolotu z ziemia modul ulega samozniszczeniu. Nie ma bomby, nie ma w zasadzie sladu.

jak bylo mozliwe podlozenie ladunkow w WTC to zrobienie czegos takiego w samolocie przypuszczam, ze jest jak najbardziej mozliwe. tak jak przed 9/11 budynki przechodzily serie przegladow/remontow, tak i podobnie samolot prezydencki zostal poddany gruntownemu przegladowi - w tym wymieniono awionike.

Co do pochowku na Wawelu - dla mnie jest to ok. Kiedys królow chowano jak leci, w tym ich malzonki - niektore nawet nie znaly jezyka polskiego. Sam Pilsudski nie byl bez wad i tez ma pare rzeczy na sumieniu. Dodatkowo - jesli Kaczynski byl w czyms autentyczny - to byl w swojej walce o symbole narodowe i patriotyczna wizje kraju i historii. Jesli spocznie na Wawelu - to spocznie posrod tych ktorzy byli dla niego wzorem pod tym wzgledem. Poza tym jest to decyzja KK (personalnie podobno kard. Dziwisza) ktory mam w głebokim powazaniu. Sa administratorami wawelskiej katedry - niech robia 'u siebie' co chcą - mnie to rybka.
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi daj spokój... stabilizator poziomy jak wolisz Tailplane...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
bimi daj spokój... stabilizator poziomy jak wolisz Tailplane...

jak ja wolę? mi to naprawdę ryba.

to masz na myśli statecznik czy ster wysokości? Smile
bo "stabilizator poziomy" wskazywało by raczej na statecznik, ale "tailplane" to raczej na ogon (2 stateczniki + 2 stery + kawałek kadłuba)

wiesz w ogóle jak się steruje samolotem? jakie są stery i do czego służą?
bo po tym co przeczytałem mam wrażenie że nie masz o tym bladego pojęcia.
za to ciągle wtrącasz w wątek ekspertyzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WP już sieje propagandę w stylu Bush'a (nie tolerujmy odrażających teorii spiskowych na temat 9/11)

http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Spis.....omosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rasta Soul




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Strzały tuż po katastrofie samolotu?
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET wojskowa prokuratura zbada film, który pokazuje szczątki prezydenckiego samolotu tuż po katastrofie pod Smoleńskiem. Pod koniec nagrania, które znalazło się w internecie słychać strzały.
- Nie możemy zbagatelizować tego filmu - powiedział Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak z naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dodał również, że zapadła decyzja o zbadaniu przez biegłych pochodzenia, zawartości oraz autentyczności tego nagrania.

Analizie fonoskopijnej poddane zostanie także tło dźwiękowe filmu. Wyniki mają być znane za 2 dni.

Na nagraniu widać, jak nieznany operator przedziera się przez las w kierunku wraku samolotu. Po chwili w oddali słychać wyjąca syrenę, póżniej krzyki po rosyjsku. Operator wycofuje się za drzewa i wtedy słychać cztery odgłosy przypominające strzały. Słychać także jak ktoś krzyczy po rosyjsku "uciekajcie stąd".

http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,str.....,item.html

Dobijanie pilotów ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://en.wikipedia.org/wiki/Tailplane

"A tailplane, also known as horizontal stabilizer..."
A co ty bimi o tym wszystkim sądzisz?Jak na razie to tylko atakujesz forumowiczów.Napisz co ci w tym wszystkim nie pasuje?Jaka jest twoja doniemana wersja?Wierzysz mediom?Pomiń konsekwencje i następstwa polityczne tej katastrofy.Jestem ciekawy twojej opinii.
I nie prowokuj bo szkoda mi postów
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agharto




Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to następny odcinek z serii uśmierćmy Kaczyńskiego.



Pamiętacie miesiąc temu jak Gruzińska stacja IMEDI wyemitowała fake reportaż o wybuchu wojny między Rosją a Gruzją?

Na potrzeby fikcji , w tym reprtarzu również uśmiercono Kaczyńskiego.

Podaje link do posta na forum i wklejam cytat.
http://prawda2.info/viewtopic.php?p=140394#140394

Cytat:
Cytat:

13/03/2010

Gruzińska "Wojna światów". Ginie Kaczyński i Saakaszwili
POLSKA I ŚWIAT: FIKCYJNA ŚMIERĆ PREZYDENTÓW GRUZJI I POLSKI

To miała być symulacja. Reportaż, political fiction... Sęk w tym, że wiele osób uwierzyło temu, co pokazała telewizja. Gruzini pokazali film-mistyfikację, w której rosyjskie czołgi i samoloty zaatakowały Gruzję. Według filmu emitowanego w pasmie informacyjnym zmarł prezydent Micheil Saakaszwili, śmierć poniósł również... prezydent Lech Kaczyński. Najpierw było przerażenie, a potem - wściekłość, że coś takiego można w ogóle pokazać. Gruzini przerazili się jak Amerykanie słuchający słynnej audycji "Wojna Światów". Niektórzy - na śmierć.
- Nie pozwolimy politycznemu trupowi takiemu jak Saakaszwili zniszczyć przyjaźni między Gruzją i Rosją. Rozpoczynamy akcję militarną! - takimi słowami powitał gruzińskich telewidzów prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Chwilę później pojawiły się mrożące krew w żyłach sceny - inwazję rosyjskich czołgów na Osetię Południową, obserwację rosyjskich samolotów. Wszystko do złudzenia przypominające akcję militarną sprzed ponad roku. Złudzeń jednak nikt nie pozostawił - to były sceny z ubiegłego roku. Sęk jednak w tym, że wielu uwierzyło, że to prawdziwa powtórka z wojny rosyjsko-gruzińskiej.

[...]

Polski prezydent też "nie przeżył"

W reportażu polityczna fikcja miesza się z faktami. Sugestywny dobór zdjęć z wojny sprzed półtora roku potęgował strach, do tego podano informację o śmierci prezydenta Micheila Saakaszwilego. Śmierć poniósł także polski "obserwator" wydarzeń z 2008 roku - prezydent Lech Kaczyński. - Zginął, po prostu, wybuchł samolot prezydenta, który wyruszył z Polski na pomoc Gruzji - relacjonuje film Gamstsemlidze.

O emisję filmu posądzana jest gruzińska władza. W maju w Gruzji odbędą się pierwsze po wojnie wybory - wybory samorządowe. Ich wynik będzie po części odpowiedzią na pytanie - komu obywatele ufają, a kogo obarczają odpowiedzialnością za tragiczne skutki wojny z Rosją sprzed niecałych dwóch lat. Dziennikarzom podobno chodziło o przestrogę. - "...że Rosjanie rozgrywają napięcia związane z wyborami i część opozycji zwraca się do Rosji o pomoc. Jest to jakiś wariant czytelny dla Gruzinów, możliwy do pomyślenia... - tłumaczy Krzysztof Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Panika zasiana przez media to jednak nie nowość. Najsłynniejszym okłamaniem rzeczywistości była emisja słuchowiska radiowego Orsona Welles'a "Wojna Światów". Program wywołał histerię - słuchacze byli przekonani, że na ziemi nastąpiła inwazja kosmitów.

ktu/mtom



To temat według mnie na zupełnie odrębną analizę - ale ilość informacji o śmierci Kaczyńskiego w mediach przed REALNYM zdarzeniem wydaje się wybijać ponad średnią statystyczną.

po edycji: Zadalem sobie teraz pytanie: czy te wszyskie fake newsy o smierci smierci kaczynskiego to nie bylo sondowanie terenu przed akcja?




Kowal napisał:
Czy nie zastanawia was przedziwna rusofilna kampania medialna oraz kreowanie LK na bohatera, patriotę i "wielkiego męża stanu"? Nie czujecie tu jakiegoś dysonansu, zwłaszcza, że jeszcze niedawno Putin rozgrywał kartą Kaczyńskiego pogłębianie podziałów organizując dwie uroczystości katyńskie, a niemiecka prasa nazywała Kaczyńskich "kartoflami"? Wszystko Wam tu gra?

Ciekawi mnie teraz reakcja Waszyngtonu. Warto też obserwować, co zmieni się w RPP, zwłaszcza w kwestii wprowadzenia euro. Ciekawa powinna być również reakcja przedstawicieli "przemysłu holokaust".

Kończąc chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że w gruncie rzeczy nie ważne jest, czy był to wypadek, czy zamach. Liczyć się będzie jedynie "wersja oficjalna", jak w przypadku 9/11.


Nie tylko zasługuje ale wręcz razi swoim rozmachem i koordynacją.
Najsmutniejsze jest to, że wielu na tym forum przekłada swoje partyjne preferencje nad potrzebą zbadania prawdy. Ludzie, nie przepadałem za Kaczorem, mowiąc delikatnie, ale fakt, że:

1Żaden ośrodek decyzyjny w państwie nie odważył się przyjąć choćby jako hipotezę ewentualny zamach tzw "terrorstyczny" zakrawa na kpinę - To założenie , ta jak już wcześniej pisałem powinno byc przyjęte jako pierwsze. Zamiast tego 5 krotna dozylna dawka morfiny w postaci dezinformacji sączonej w kazdym kanale informacyjnym w PL by uśmierzyć pacjenta - czyli wasz zdrowy rozsądek.


Kowal jeszcze raz dzieki za wklejenie tego tekstu A Ściosa.


Arwena napisał:


Co do pochowku na Wawelu - dla mnie jest to ok. Kiedys królow chowano jak leci, w tym ich malzonki - niektore nawet nie znaly jezyka polskiego. Sam Pilsudski nie byl bez wad i tez ma pare rzeczy na sumieniu. Dodatkowo - jesli Kaczynski byl w czyms autentyczny - to byl w swojej walce o symbole narodowe i patriotyczna wizje kraju i historii.


Wczoraj napisałem, że rodzina powinna przemyśleć miejsce pochówku jeszcze raz.
Jakkolwiek wczorajsze protesty w Krakowie to był objaw jakiejś horrendalnej żenady-Idioci - nic więcej na ten temat.


Damian.87 napisał:

+1
Konkretny post, agharto. Wg niektórych najlepiej usiąść przed TV i wlepić głupi łeb w relacje TVN. Bardzo dobrze że ludzie zadają pytania bo gdyby nie to, to o 911 dalej byśmy wiedzieli tyle co w dniu ataku.

Dziekuje Damian z pozytywny komentarz.
Najważniejsze abyśmy przezwyciężyli lęk jaki zapewne może powstać w każdym kto uświadamia sobie grozę tej sytuacji i jej następstwa.

Obserwując komentarze niektórych osób na tym forum nie dziwi mnie dlaczego w Stanach oficjalna wersja 11 września dalej jest uważana za niekwestionowalną.

Działają te same mechanizmy psychologiczne - Groza, lęk, wyparcie ze świadomości.[img][/img]
_________________
to konto jest na sprzedaż za 0.50 BTC
kontakt: lolencjusztopedzio@live.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imamiah




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mgła wywołana sztucznie - Fatalna pogoda na miejscu katastrofy to, zdaniem niektórych, również robota Rosjan. „Skoro mogli przeganiać chmury na obchody różnych uroczystości w Moskwie, to czemu nie wywołać mgłę koło Smoleńska” – sugerują zwolennicy tej teorii.


Niby gdzie powstała ta teoria? Bo chyba nie na tym forum? Mam wrażenie że powstała ona w kręgach redaktorów WP.pl by ośmieszyć całą resztę teorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tailplane

"A tailplane, also known as horizontal stabilizer..."
A co ty bimi o tym wszystkim sądzisz?Jak na razie to tylko atakujesz forumowiczów.Napisz co ci w tym wszystkim nie pasuje?Jaka jest twoja doniemana wersja?Wierzysz mediom?Pomiń konsekwencje i następstwa polityczne tej katastrofy.Jestem ciekawy twojej opinii.
I nie prowokuj bo szkoda mi postów
Very Happy


aa.. wnioskując po artykule na wiki to chyba chodzi o statecznik poziomy. Smile
raczej wątpliwe by po utracie kawałka tego elementu samolot poleciał na lewo (pilot by skontrował lotkami).

powiedziałem już wielokrotnie co o tym sądzę: pilot złamał przepisy bezpieczeństwa i rozjebał się we mgle - kropka.
nie ma absolutnie żadnych postaw by zakładać inną opcję. to czy wierzę mediom nie ma tu żadnego znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdymak napisał:
Panowie mądrale czy wy wogóle z czegoś strzelaliście? Ja pracowałem w wojsku i wiem jak co wybucha i tu walę Moją UWAGĘ: Saper: z relacji świadków(z dostępnych video i textów w internecie) wynika że ponoć było słychać i widać eksplozję samolotu. Paliwo czy to ropa czy benzyna nie eksploduje tak łatwo jak byśmy tego chcieli a jeśli już jebnie to siła eksplozji nawet znacznej ilości paliwa nie jest zbyt silna. Bańką z benzyna niewiele wysadzisz za to sporo można podpalićSmile))) a jak wiemy z video wielkiego pożaru nie było! Dodatkowo sama eksplozja jak twierdzą domniemani świadkowie była niejako krótkim błyskiem a tymczasem: paliwo eksplodując spala się dużo wolniej niż materiały wybuchowe dodatkowo mamy wtedy bardzo efektowną kulę ognia i gęsty czarny dym tak dopala się pozostała część paliwa która nie zdążyła wymieszać się z powietrzem. Nie bez przyczyny podczas kręcenia filmów stosuje się dodatkowo jakieś paliwo płynne. Nikt nie widział kuli ognia ani dymu. Ponoć był tylko szybki błysk i silna eksplozja co sugeruje użycie silniejszych materiałów wybuchowych(np kruszących trotyl plastik coś lepszego) niż paliwo gdzie prędkość detonacji dochodzi do 7000m/s co by tłumaczyło spory rozsiew kawałków samolotu i sporą fragmętację zwłok. Różne wybuchy się robiło i jedno jest dla mnie pewne paliwo tak nie eksploduje.
Panowie i Panie oni nas robią w huja i to strasznie.


zamieszczam gdyby nie wszyscy odwiedzali pierdolnie Wink [/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasta Soul napisał:
Cytat:
Strzały tuż po katastrofie samolotu?
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET wojskowa prokuratura zbada film, który pokazuje szczątki prezydenckiego samolotu tuż po katastrofie pod Smoleńskiem. Pod koniec nagrania, które znalazło się w internecie słychać strzały.
- Nie możemy zbagatelizować tego filmu - powiedział Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak z naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dodał również, że zapadła decyzja o zbadaniu przez biegłych pochodzenia, zawartości oraz autentyczności tego nagrania.

Analizie fonoskopijnej poddane zostanie także tło dźwiękowe filmu. Wyniki mają być znane za 2 dni.

Na nagraniu widać, jak nieznany operator przedziera się przez las w kierunku wraku samolotu. Po chwili w oddali słychać wyjąca syrenę, póżniej krzyki po rosyjsku. Operator wycofuje się za drzewa i wtedy słychać cztery odgłosy przypominające strzały. Słychać także jak ktoś krzyczy po rosyjsku "uciekajcie stąd".



http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,str.....,item.html

Dobijanie pilotów ?


Podbijam, bo chcę się dowiedzieć jakiś mądrych opinii o co tutaj k** chodzi? czy ktoś zna się na tyle żeby potwierdzić/zaprzeczyć, że na tym filmiku rzeczywiście są/nie są słyszalne strzały ? co innego mogłoby to być ?
_________________
"Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." - Józef Beck
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia jeszcze tylko kilka szczegułów zamieszczonych na tym filmiku na którym słychać te wstrzały.
Facet chodzi sobie z kamerą w odległości kilku metrów od szczątków samolotu, wokoło połamane gałęzie itd.widać kilka "ognisk" i słychać jakieś krzyki strażaków.
No sorry ale trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że całe podłoże wokoło szczątków jest nie tknięte przez ogień...ani choćby śladów osmolenia, liście sobie trzeszcza pod jego stopami drzewa nie okopcone tylko połamane.
Zaraz Bimi pewnie napisze że jestem pseudo specjalistą od pożarów Laughing
ale po pierwsze paliwo które niby eksplodowało po kontakcie z ziemią nie jest takie łatwe do ugaszenia a po drugie byłoby widać jakieś ślady zwłaszcza przy skrzydle które widzimy na filmie wraz z kołami.Nawet jeśli samolot zrzucił część paliwa w locie.
Nie wiem tak tylko się zastanawiam i pytam Rolling Eyes jak paliłem ognisko wysokie na 2 m to moje sosenki rosnące wokoło zmieniły kolor igliwia Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 132, 133, 134   » 
Strona 30 z 134

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile