W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
co oznacza słowo anarchizm  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3371
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak nas uczy historia więc weź rzuć się na ziemię i płacz.

Skoro od najprymitywniejszych plemion rozpoczął się proces tworzenia hierarchii (wódz, szaman, wojownicy etc.) to widocznie tak zadecydowaliśmy jako istoty rozumne, że w ten sposób łatwiej nam będzie przetrwać i się rozwijać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faraon rozumie hierarchiczność zupełnie inaczej niż my. Dla nas hierarchiczność - wódz w wiosce, wojownik itd to podział społeczny, żeby ułatwić jego funkcjonowanie (ogólna współpraca), ale w nim wódz nie jest ponad społeczeństwo i w każdej chwili wódza może nie być. Natomiast hierarchiczność w jego rozumieniu to władza ponad innymi, czyli wódz jest ponad ludźmi i może nimi rozporządzać. Dlatego faraon jest kapitalistą, bo uważa, że pracownikami można rozporządzać i robić z nimi co tylko się chce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hombre:
Cytat:

Człowiek nie ma swojej natury wpisanej w hierarchiczność! Niby, gdzie Ty to wyczytałeś? Człowiek z natury rodzi się wolny, następnie dopiero kształtuje swoje zachowanie, przez środowisko w jakim przebywa np. od społeczeństwa.


Tak tak oczywiście, nie ma wpisanej naturalnej hierarchiczności rodzi się na kamieniu i sam wychowuje, tak jakby matka i ojciec którzy go uczą świata nie byli wyżej w hierarchii rodzinnej i jakby 10 letnie dziecko mogło od zawsze decydować o wszystkim co robi i samo się utrzymywało... LUDZIE LITOŚĆ, bo bzdury piszecie !
Cytat:

Człowiek przez geny nie dostaje skłonności do panowanie nad innymi osobnikami, jest to fakt udowodniony naukowo.


Zajebiście to tak jakbyś powiedział, że człowiek przez geny nie dostaje skłonności do być piłkarzem co też jest udowodnione naukowo, a zostaje nim w skutek późniejszych treningów i takich cech jak : siła, szybkość, sprawność... które miał w genach ! Oczywiście bzdurą jest napisanie że jeden ma lepsze geny drugi gorsze bo każdy ma jakieś zdolności i nie ma lepszych i gorszych wszyscy są potrzebni, ale nie przesadzaj że nie ma genów które powodują cechę charakteru "władczość" bo to głupie co piszesz.

Cytat:
Większość ludzi boi się wolności, ponieważ nie ma świadomości co kryje się tak naprawdę pod tą nazwą


Bo mają w dupie "wolność" kiedy zrozumiecie wreszcie że jakbyście byli głodni to też w dupie mielibyście wolność ? Może ty mi powiesz czym według Ciebie jest ta osławiona "wolność" skoro twierdzisz że większość nie wie co ona znaczy.

Cytat:
Słowa 'wolność', nie należy oddzielać od słowa 'świadomość', ponieważ wówczas tworzymy tyranię, podobnie zresztą jak to ma się w obecnych czasach.


Chyba nie w Polsce.
Cytat:

Ludzie obecnie myślą, że są wolni, bo mogą wybrać sobie własnego władce, co w konsekwencji tworzy swego rodzaju dyktat.


Od średniowiecza aż do dziś tego robić nie mogli(bynajmniej nie na taką skale) więc nie wiem czemu się dziwisz że tak myślą. Jak chcesz to sam możesz zostać jednym z tych ekhm "władców" ... nawet wymagań dużych spełnić nie trzeba jeśli chodzi o wykształcenie (patrz sejm), przecież Ci władcy biorą się ze społeczeństwa a nie z powietrza


Ja

Cytat:
Dla nas hierarchiczność - wódz w wiosce, wojownik itd to podział społeczny, żeby ułatwić jego funkcjonowanie (ogólna współpraca), ale w nim wódz nie jest ponad społeczeństwo i w każdej chwili wódza może nie być.


Zgadzam się właśnie tak postrzegam, wódz jest zły to się go zmieniało, tak powinno być i w świecie dzisiejszym zły rząd to się go zmienia...Taka była idea nowoczesnej władzy... ale tak nie jest bo istniej LOBBING, ZAKŁAMANE MEDIA, KORUPCJA itp. tym oto sposobem ludzie którzy by ze społeczeństwa plemiennego już dawno wylecieli za doprowadzanie do upadku plemienia (lichwa itp) stają się niemal władcami (to przeczy logice zdrowego rozwoju)

p.s. Swoją drogą w najnowszym filmie Aleksa Jonesa o Obamie bardzo ciekawy był fragment w którym powiedziano, że firmy w USA w okresie największego rozwoju tego państwa dostawały koncesje od rządu tylko na 10 lat i to musiały działać społecznie (musiały udowodnić że ich działanie prowadzi do rozwoju społecznego inaczej nie było koncesji), w epoce silnej kolonizacji dzikiego zachodu pod presją Rockefellera zniesiono ten nakaz ! ... Dziwnym trafem od tej chwili USA spowolniło i zaczęło robić się powoli powoli tym czym jest dzisiaj !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peacemaker




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się wydaje, że każdy ustrój jest dobry ale tylko w teorii - tak jak np komunizm - w teorii brzmi świetnie jednak nie udało sie stworzyć takiego ustroju. Zawsze coś pójdzie nie tak.

A swoja drogą czym mielibyśmy płacić w sklepie w ustroju anarchistycznym - muszelkami. Pieniądze są środkiem płatniczym bo rząd tak ustalił...

Utopia i tyle. Ne da się stworzyć idealnego ustroju lub nie-ustroju. Najpierw ludzie muszą się zmienić. Pr0meteusz piszesz o zwalczaniu przestępczości poprzez wynajmowanie służb ochroniarskich. A zastanówmy się nad przyczyną przestępczości. Chyba każdy się zgodzi, że przestępcy chcą mieć więcej i dlatego sięgaja do tak radykalnych metod jak kradzież, morderstwo i tak dalej. Dlaczego chca miec więcej - bo chcą więcej władzy nad innymi. Chca władzy - chcą rządzić. I tak w kółko. Może trochę chaotycznie to ująłem ale liczę, że zrozummiecie mój tok myślenia i choć częściowo sie zgodzicie.

Tak więc nie da się stworzyć takiego utopijnego społeczeństwa o ile się ludzie nie zmienią, i nie mówie tu o zmianie nawyków ale niewyobrazalnie wielkiej przemianie z ludzi na aniołów hehe.

NAMASTE!
_________________
Make love not war...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hombre




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk, czasami mi się tak wydaje, że często rozmawiam z ludźmi cierpiącymi na oligofrenię tudzież po prostu infantylnymi, lecz po dłuższej chwili zastanowienia przeważnie stwierdzam, że są to po prostu trywialni ignoranci.
Gdybyś nie chciał kierować się zasadą "ja wiem lepiej", to zrozumiałbyś, że miałem na myśli system hierarchii społecznej. Odpowiem więc już na twoje sugestie dotyczące "hierarchii rodzinnej" - jak to ty nazwałeś.
Rodzice powinni głównie zapewniać dziecku opiekę i poczucie bezpieczeństwa, oczywiście analogicznie jeszcze kilka innych ważnych potrzeb(przykładowo paru takowych, które Maslow wyszczególnił w swojej piramidzie). Dany przykład nie ma nic wspólnego z systemem hierarchicznym o którym ja pisałem.
Wcześniej pisałem mniej merytorycznie i trochę kolokwialnie, by zrozumiała mnie większa ilość odbiorców, niestety ciężko jest się przystosować do poziomu każdej jednostki. Dobry przykład mamy uiszczony na twojej osobie.
Przechodząc dalej, nie ma takiej cechy charakteru jak 'władczość' - jak to ty ująłeś.
Podaj mi naukowe fakty, o tym, o czym napisałeś, czyli o jak to ująłeś 'władczości"
Twoje impertynenckie odzywki zostaw sobie dla swoich znajomych, ja nie mam zamiaru się z tobą 'wyzywać'. Jestem tutaj, by szerzyć daną idee, a nie czytać wypowiedzi ignoranta,a przy tym impertynenta. Wolność to stan bytu(również umysłowego). Poczytaj sobie na temat anarchizmu(przykładowo na stronie typu anarchista.org), to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, szkoda mi mojego czasu na pisanie specjalnie dla ciebie referatu na ten temat. Ludzie mają w dupie wolność, bo zostali tak 'zaprogramowani', przez system w którym funkcjonujemy. Jest to czysta psychologia, przy połączeniu z paroma kwestiami socjologii.
Niby poco ja miałbym chcieć rządzić innymi ludźmi? Ja głoszę zupełnie inną idee...
Gdybym się zgodził na twoją sugestię, byłby to jakiś swego rodzaju oksymoron.

Ja nie pisze tego oczywiście, by w jakikolwiek sposób cię urazić. Ja po prostu chcę trzymać się faktów. Jeśli masz jakieś pytania, to napisz mi prywatną wiadomość, bo tutaj robi się zbędnie bałagan.

Edit: poprawa błędu interpunkcyjnego
_________________
www.anarchista.org
"Ludzi przede wszystkim należy przekonać; oświetlenie umysłów jest najlepszą rewolucją" - Pierre Joseph Proudhon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hombre




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu ten sam schemat...
Peacemaker, jeśli każdy ustrój jest dobry tylko w teorii, to czemu od razu nie wybijemy siebie nawzajem, przecież każdy ustrój jest dobry tylko w teorii... Można też wrócić do ustroju totalitarnego, bo przecież każdy ustrój jest dobry tylko w teorii...
Człowieku, tworzysz w tej chwili nonsens i paranoje.

POCZYTAJ TROCHĘ O ANARCHIZMIE, PONIEWAŻ DALSZA POLEMIKA, BEZ CHOCIAŻ PODSTAWOWEJ ZNAJOMOŚCI TEMATU NIE MA SENSU!

Przeczytaj chociaż wszystkie moje posty, w tym temacie, wtedy sam odpowiesz sobie na wiele swoich pytań.
Kwestie utopi już wyjaśniałem w tym temacie, więc albo się odwołaj do moich komentarzy albo po prostu nie twórz spamu.
Za wyrozumiałość dziękuję, ponieważ nie mam czasu odpisywać wszystkim z osobna.
_________________
www.anarchista.org
"Ludzi przede wszystkim należy przekonać; oświetlenie umysłów jest najlepszą rewolucją" - Pierre Joseph Proudhon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 06 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdybyś nie chciał kierować się zasadą "ja wiem lepiej"


Taką zasadą to kierujesz się ty bo nie masz ochotę dyskutować z ludźmi o innym poglądzie i stojącymi mocno na ziemie. Wymyślasz bzdury dla dzieci że kiedyś nie było hierarchiczności... nie nie bylo ludzi byli kolektywem każdy taki sam ...super

Cytat:
Ludzie mają w dupie wolność, bo zostali tak 'zaprogramowani', przez system w którym funkcjonujemy. Jest to czysta psychologia, przy połączeniu z paroma kwestiami socjologii.


kto ich zaprogramował i kiedy ? CHCE ZNAĆ KONKRETNIE HISTORYCZNA DATĘ TEGO RZEKOMEGO PROGRAMOWANIA !

Cytat:
Poczytaj sobie na temat anarchizmu(przykładowo na stronie typu anarchista.org), to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, szkoda mi mojego czasu na pisanie specjalnie dla ciebie referatu na ten temat.


jak Ci szkoda czasu to daj sobie od razu siana, albo nas zabij bo nie pójdziemy na wasze mrzonki i jak widzisz niemal każdy jest dla Ciebie impertynentem oprócz tych którzy się z tobą zgadzają... Boże chroń nas od takich reformatorów !
Ja nie mam zamiaru byś mnie zbawiał na sile ani mój hierarchiczny świata wykształconego na przestrzeni wieków. Ty też poczytaj...książki od historii !!


Ty na razie piszesz wielkie eseje w których nie ma NIC, jak ktoś się nie zgadza to od razu zaczyna być dla Ciebie beee takich impertynentów jak ja będą miliardy...co z nami zrobicie ? Widzisz skoro nie potrafisz podważyć hierarchiczności w plemionach to gratuluje, widać masz problemy z historią... kiedy ludzią wmowiono władczość ? Zaprogramowano im to ? Chyba jak spadli z drzewa od razu to mieli, ty nawet nie rozumiesz że hierarchiczność musi istnieć kwestia tylko kto będzie rządził czy ludzie dla dobra społeczeństwa czy nie?


Cytat:

Przechodząc dalej, nie ma takiej cechy charakteru jak 'władczość' - jak to ty ująłeś.
Podaj mi naukowe fakty, o tym, o czym napisałeś


Niema sprawy dowody naukowe - historia Napoleon Bonaparte dysponował takim cechami charakteru które z biedaka zrobią z niego władce... KPW czy nie ?

I jeszcze raz twoja IDEA NIE WYŻYWI DZIECI W AFRYCE. ZROBIĄ TO JAK JUŻ CZYNY I KONKRETNE POMYSŁY A NIE TAKIE BLA BLA BLA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 06 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wódz nie zostaje wodzem ot tak, składa się na to masa czynników poczynając od losowych po personalne jak siła czy spryt. To tylko w kwestii hierarchizmu bo autor nie życzy sobie konstruktywnej krytyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 07 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wódz nie zostaje wodzem ot tak, składa się na to masa czynników poczynając od losowych po personalne jak siła czy spryt.


Bardziej spryt i władczość umiejętność organizacji i wydawania poleceń, biorąc tą funkcje było się zazwyczaj w podeszłym wieku i klasycznego wodzostwa nie było dużo (no chyba że w III Rzeszy Laughing) więcej było szacunku do starszyzny plemiennej która to rządziła gromadami. Siła była potrzeba raczej wojownikowi. Zresztą wszystko jest trochę bardziej skomplikowane i wymaga głębszych badań i rozmowy, której niestety z kolegom anarchista nie da się przeprowadzić ponieważ jest zamknięty na argumenty historyczno-naukowe i najzwyczajniej w świecie ZMYŚLA Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hombre




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 07 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polemika, a monolog to dwa różne motywy. Ja staram się odpowiadać na twoje gdybania i osądy, lecz ty wcale nie masz pojęcia na temat anarchizmu oraz socjologii, z kwestiami psychologii również słabo sobie radzisz. W konsekwencji wygląda to tak, jakbyś prowadził osobną rozmowę na inny temat. Następnie starasz się manipulować moim słowem, cytując moje wypowiedzi wyrwane z kontekstu. Przykładowo: ile razy ja mam ci jeszcze tłumaczyć, że ja piszę o systemie hierarchii społecznej, a nie ogółem rzecz biorąc o hierarchii?! Wydaje mi się, że na tyle to jesteś inteligentny i czynisz to z braku osobistej kultury, ale to nie mój w tym problem. Ja jak najbardziej toleruje konstruktywną krytykę, lecz w twoim wykonaniu wygląda to na trywialną krytykę. Nie potrafisz naukowo odpowiedzieć mi na moje argumenty, więc stawiasz własne osady. To wygląda tak, gdybym ja w obecnych czasach chciał się kłócić z kimś, że ziemia jest płaska, bo ja tak uważam i koniec, argumenty drugiej strony nie istnieją, bo ja wiem lepiej… itp. Przechodząc do bardziej merytorycznej części mojej wypowiedzi. Słyszałeś może o takim zbiorze technik komunikacji jak programowanie neurolingwistyczne? Obecnie większość przedstawicieli handlowych pracujących w większych korporacjach, przechodzi dany kurs, w celu przyswojenia sobie wiedzy, na temat łatwej manipulacji klientem. Dane triki stosuje często również telewizja. Tutaj masz przykładowe materiały filmowe o tym: http://www.youtube.com/watch?v=4NuPdKShODc , http://www.youtube.com/watch?v=FL1ex9eecSo , http://www.youtube.com/watch?v=1rHxA43Bt0k , http://www.youtube.com/watch?v=3d8QmJ9dZ0c . Bardzo często, szczególnie w przeszłości, stosowało się religie do utrzymania podwładnych w trybie bierności tudzież apatii. Zresztą podobnie jest w obecnych czasach, gdzie religia wykorzystywana jest do odwracania ludziom uwagi, od zdarzeń mających miejsce wokół nas. Jeśli jesteś choć trochę inteligentny, to przemilczę twoją sugestię z podaniem historycznej daty wykorzystywania psychologii, w celu manipulacji drugim człowiekiem. Szkoda mi czasu na polemikę z tobą, ponieważ jest to mało produktywne. Wolę moją wiedzą dzielić się z szerszym gronem społeczeństwa, zamiast prowadzić polemikę z jednostką, która to prawie nie stawia żadnych argumentów, a jedynie kieruje się własnymi osądami. Jeszcze raz przeczytaj moje posty i zauważ co kryje się pod hasłem: ‘konstruktywna polemika’. Krytyka jest wskazana, ale krytyka rzeczowa, a nie polegająca na gdybaniu. Poczytaj sobie http://www.anarchifaq.most.org.pl/ i nie męcz już mnie, ponieważ nie chce mi się powtarzać wciąż tego samego, a dodatkowo jest to nieproduktywne. Taa… cecha charakteru władczość, coś jeszcze masz mi ciekawego do powiedzenia? Podałeś mi przykład na Bonaparte, ale jaki jest morał z tego, że wcześniej był on biedny, a następnie stał się on władcą? Ja tu tylko dostrzegam oportunizm… Przechodząc dalej, jakie ty mi niby podałeś argumenty naukowe? Proszę cię, bez chamstwa, zmyślać to może twoja niedorozwinięta jednostka…

OCZYWIŚIE, ŻE SAMA IDEA NIE WYŻYWI LUDZI, BO NAJPIERW TRZEBA JĄ URZECZWISTNIĆ. WŁAŚNIE DLATEGO ANARCHIŚCI STARAJĄ SIĘ EDUKOWAĆ SPOŁECZEŃSTWO, NIESTETY CIĄGLE W POLSCE JEST NAS NIEWIELU, ALE POMAŁU WSZYSTKO IDZIE DO PRZODU. Anarchia już istniała, przykładowo od 1936, do 1939 na terenie Hiszpanii. Byt ludu się wówczas przynajmniej polepszył, na ulicy nie było widać już żebraków, ludzie zaczęli tworzyć kolektywy, a następnie współpracowali ze sobą. Niestety jakiemuś despocie(Franco) dobrobyt, równość i braterstwo ludu, musiało się nie spodobać i następnie tamten ład zniszczył, jeszcze przy pomocy wojsk Hitlera.

Zresztą po co ty mi te komentarze piszesz, jeśli sam uważasz, że idea powinna być wprowadzona w czyn... Rolling Eyes
_________________
www.anarchista.org
"Ludzi przede wszystkim należy przekonać; oświetlenie umysłów jest najlepszą rewolucją" - Pierre Joseph Proudhon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peacemaker




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 07 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hombro
Nie miałem na myśli takich ustrojow jak totalitaryzm czy cos jeszcze bardziej radykalnego. Faktycznie nie wyraziłem się jasno.

Ale odpowiesz mi na pytanie czym mielibysmy płacic w ustroju anarchistycznym skoro rzadow nie bedzie?
Namaste!
_________________
Make love not war...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


co oznacza słowo anarchizm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile