W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Mój praktyczny społeczny pomysł  
Podobne tematy
Demokracja bezpośrednia25
Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia120
Zestaw do demokracji bezpośredniej za 400zł 4bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
21 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3763
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 29 Gru '09   Temat postu: Mój praktyczny społeczny pomysł Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem wyjść poza czytanie i denerwowanie się.
Wczoraj stworzyłem serwis, który stawia sobie dalekosiężne cele związane z demokracją bezpośrednią.

Moim celem będzie dotarcie do wszystkich Polaków z ideą wzięcia spraw w swoje ręce poprzez system lokalnych referendów, itd - na wzór Szwajcarów.

Wiem, brzmi to jak przemowa szaleńca, ale to szaleństwo opieram na praktycznych działaniach, które chcę prezentować w owym serwisie. Zauważyłem, że wiele stron upada, bo skupia się na teoriach i jałowych dyskusjach. Postanowiłem, że na moich stronach osiągnę równowagę pomiędzy teorią i działaniem wskazując konkretne kroki, które należy wykonać, aby rozszerzać ruch i świadomość ludzi, jeśli chodzi o te sprawy. Np. chcę doprowadzić do rozprzestrzenienia się ideii przy pomocy wirusowego mailingu, itp. Pomysłów jest dużo.

Jednocześnie nie zamierzam rejestrować żadnych stowarzyszeń, itp, bo szkoda energii na utarczki z biurokracją. Wierzę, że istnieje mnóstwo innych sposobów niż tylko typowe zaszufladkowanie się i zamknięcie w kręgu kolejnego stowarzyszenia, które większość czasu spędzi na obsłudze samego siebie (bo to jest tak sprytnie pomyślane, żeby zająć ludzi przerzucaniem papierków odciągając ich od prawdziwej roboty).

Zapraszam na http://www.wolnykraj.org, zaangażowanie się i dyskusję.

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze pomysl jest dobry ale na pewno sie nie uda jezeli na stronce nie bedzie galerii z golymi laskami oraz flashowymi gierkami Smile to sie "marketing" nazywa. jak sie dobrze zakrecisz to moze i cos na tym zarobisz Very Happy z czasem mozesz dodac bramke sms i dzwonki do komorek. bedzie dobrze.

acha a tak swoja droga to stronka calkiem w porzadku. niezla sekcja "dzialaj". szacuneczek GrzegorzP ze ci sie chcialo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol... miałeś odstawić ten mefedron Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sewhoe no odstawilem Smile mialem przerwe od tematu o mefedronie, czyli od 16 grudnia. jutro przyjezdza nowa partia heheh jak pojutrze napisze cos depresyjnego to bedzie wiadomo dlaczego Very Happy

sorki GrzegorzP za offtopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:

sorki GrzegorzP za offtopa

Hehe, ja też lubię sobie nieraz pożartować Wink
Ale na poważnie, to mam zamiar trzymać się tam ściśle tematu i nie zrobić niczego co by mogło podważyć ideę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie czy współpracujesz z osobami, które na tym forum rozpoczęły tą ideę?

Jeżeli nie to uważam, że nie powinno to być przynajmniej na zasadzie konkurencji. Może skończyć się wtedy na utarczkach i cała energie pójdzie w gwizdek.

Ale myślę, że wiesz co robisz i jak będę mógł to pomogę.

Po upadku tego systemu nie może być pustki i dlatego musi być przygotowana jakaś alternatywa.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spamik porozsyłać zawsze można.
Zresztą partie polityczne też tak robią.
Teraz niby cisza, a jak się zbliżą wybory,
to cholera wie skąd mają twojego maila i dostajesz reklamy.

Moim zdaniem brakuje troszeczkę jasnego sformułowania celów.
Tzn.
- najpierw chcemy osiągnąć to,
- jak osiągniemy to, to będziemy chcieli osiągnąć to,
- a jak osiągniemy i to, to wtedy będziemy próbować osiągnąć coś jeszcze, itd.

Samo uświadomienie społęczeństwa o możliwościach dotyczących referendum, świetna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję na taką współpracę i nie mam zamiaru wchodzić w przepychanki. Po prostu chcę robić swoje realizując jak najlepsze pomysły.
Wiem jak to jest. Zazwyczaj lider, założyciel strony itp. chce trzymać nad wszystkim kontrolę, co często przeradza się w autorytaryzm.

Chciałbym tego właśnie uniknąć. Moim planem jest wdrożenie systemu rozpowszechnienia informacji metodą wirusową, tak, aby nie było możliwości kłótni wewnątrz ruchu. Owszem zgromadzenie informacji i ludzi w jednym miejscu jest jedną z możliwości, ale jest też zawężeniem.
Ponadto taki serwis jaki planuję może po jakimś czasie komuś się nie spodobać i z jakiegoś błahego powodu mogą go zamknąć. Dlatego planuję tworzenie zipów z kopią tekstową offline strony, tak aby można było przekazywać ją mailem, albo puszczać w torrent. Umieszczę też stronę we freenecie.

Mój cel to przybliżyć czyste idee demokracji bezpośredniej, referendów, anarchizmu ludziom, którzy na widok czerwono czarnej flagi i młodych ludzi z chustami na twarzach mają jednoznaczne, negatywne skojarzenia. Uważam to za wielki błąd tej ideii, że stworzyła sobie tak straszny image. ;-(

@Quatro
"Moim zdaniem brakuje troszeczkę jasnego sformułowania celów."
Tak masz rację. Trzeba jeszcze lepiej sprecyzować cel i drogę do niego wiodącą.
Wg. mnie takim ogólnym celem będzie tak jak pisałem rozpowszechnianie tych ideii. Ustawiczne rozpowszechnianie i ciągłe motywowanie ludzi do działań. Najpierw małych, a potem w miarę zdobywania doświadczenia do coraz większych. Kluczem jest tu chyba wytrwałość i determinacja. Aby to osiągnąć ludzie muszą zobaczyć i poczuć praktyczne możliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Jeżeli chcesz jeszcze sam , jako sam Ty, rozpowszechnić serwis to zarejestruj się np. na :

http://tekstowisko.com
http://niepoprawni.pl
http://www.salon24.pl
http://www.wiadomosci24.pl

Z tym listem Jeśli czujesz się Polakiem! trochę byś zainteresował ludzi.

I mógłbyś dodać jakieś buttony do tych stron potem. Wymiana takich informacji o serwisach społecznościowych idzie w świat... Tylko jak zaznaczył ostrożny nie należy działać na zasadzie konkurencji, a może jako rozproszenie, rozmnażanie idei. Stanąć na uprzednio upatrzonych pozycjach do ataku Razz
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3485
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:12, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniala inicjatywa. Gratuluje !
Zapisalam sobie ta strone i bede sie z nia kontaktowac. System lagodnej perswazji jest najcudowniejszy w tych czasach. Najpierw wszyscy musza zobaczyc, ze zle sie dzieje. Najwazniejsza sprawa jest zawsze dotarcie do wyzszych klas spolecznych, ktore decyduja o caloksztalcie zycia w kraju i na swiecie. Ten proces jest bardzo powolny, ale moze kiedys uda sie na Ziemi zyc w zgodzie z podstawowym prawem zycia - pelny brzuch, wolna wola i wiedza dla wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8542
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:26, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że są jeszcze ludzie którzy mają siłe na takie projekty. Zawsze kilka osób wiecej coś zrozumie , czegoś się dowie .
Ja osobiscie straciłem nadzieje na to , że zmiany w kierunku demokracji bezpośredniej można przeprowadzić pokojowo .

Powodzenia , małymi kroczkami , ale zawsze do przodu Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tworząc pierwszy artykuł opisujący krok po kroku zorganizowanie referendum, który wkrótce umieszczę w dziale "podane na tacy" zacząłem szukać też informacji jakie są koszty przeprowadzania referendum.

No i szok. Pomijam koszty informacji społeczności o danym referendum, które można w miarę łatwo obniżyć.
Ale zobaczcie ile sobie żądają dodatkowej kasy urzędnicy, którzy to przecież powinni robić w ramach swojej pracy. Bo kurde, od czego oni są, jeśli nie od załatwiania za pensję urzędowych spraw?

http://www.wolnykraj.org/index.php/forum.....-koszty#29

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoją wiadomość przesłałem do moich kontaktów, 420 ludzi, woj. głównie podlaskie (adresy przypadkiem do mnie trafiły- lokalna gazeta ogłoszeniowa wysłała grupową wiadomość i zapomniała zataić adresów Wink).
Życzę wszystkiego dobrego i przyłączę się w miarę możliwości.
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zastanowienie się nad możliwościami. Jeśli macie znajomych studentów prawa, czy administracji podeślijcie im link, może coś z tego wyjdzie. Sam nie jestem prawnikiem, więc poruszanie się w gąszczu przepisów nie jest łatwe.

A dla chętnych nowa ankieta:
Czy, gdyby dało radę, pracowałbyś w trakcie wyborów, w referendum, za darmo w komisji?
http://www.wolnykraj.org/index.php/pierwszy-praktyczny-cel

pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sharpmarv




Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 24
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Plan działania jest prosty:

1. Czytaj teksty z działu "MYŚL" i forum, zastanawiaj się...
2. Wykonuj bezustannie swoje małe zadania opisane w dziale "DZIAŁAJ". Bez działania wszelkie twoje marzenia i plany są złudzeniem.


Wybaczcie ale jezeli chcecie odniesc sukces to nie mozecie liczyc na to ze ludzie beda myslec albo dzialac, zeby ludzie Was poparli trzeba uswiadomic ich ze taki projekt jest, a potem stopniowo zwiekszac ich zainteresowanie projektem. Sukces zagwarantuje Wam to samo co partii rzadzacej czyli PR. Uwazam ze nie istotne w jaki sposob uda wam sie osiagnac cele, wazne zeby motywy byly szczere i dobre dla nas jako ogolu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archetyp




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP potrzebujemy takich ludzi tutaj: www.netysci.mixxt.pl Nie piszę tego by wchodzić Ci w paradę ale jak już tu pisaly/pisali koleżanki i koledzy warto współpracować z www.demokracjabezposrednia.org i może właśnei z Netystami. Marzy mi się połączenie sił.

AQuatro napisał:
Moim zdaniem brakuje troszeczkę jasnego sformułowania celów.
Tzn.
- najpierw chcemy osiągnąć to,
- jak osiągniemy to, to będziemy chcieli osiągnąć to,
- a jak osiągniemy i to, to wtedy będziemy próbować osiągnąć coś jeszcze, itd.


Coś takiego próbują wdrożyć Netyści.

Goska napisał:
System lagodnej perswazji jest najcudowniejszy w tych czasach. Najpierw wszyscy musza zobaczyc, ze zle sie dzieje. Najwazniejsza sprawa jest zawsze dotarcie do wyzszych klas spolecznych, ktore decyduja o caloksztalcie zycia w kraju i na swiecie. Ten proces jest bardzo powolny, ale moze kiedys uda sie na Ziemi zyc w zgodzie z podstawowym prawem zycia - pelny brzuch, wolna wola i wiedza dla wszystkich.


Przeczytaj manifest Netystów Smile cała esencja rzeczywistości demokracji przedstawicielskiej jest tam zderzona z demokracją bezpośrednią o którą chcemy walczyć.

Ordel napisał:
Dobrze że są jeszcze ludzie którzy mają siłe na takie projekty. Zawsze kilka osób wiecej coś zrozumie , czegoś się dowie .
Ja osobiscie straciłem nadzieje na to , że zmiany w kierunku demokracji bezpośredniej można przeprowadzić pokojowo .

Powodzenia , małymi kroczkami , ale zawsze do przodu Smile


Ordel zawitaj do nas a pomożemy Ci odzyskać nadzieję i może coś więcjej Smile

W ogóle to zapraszam wszystkich: viewtopic.php?t=10243 (Manifest Netystów).
_________________
Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany połam bat
A mury runą runą runą
I pogrzebią stary świat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie ażeby zrobić Vlepki z napisami propagującymi demokrację bezpośrednią albo zachęcić do zainteresowania się tym tematem?Informacja to podstawa.Nikogo nie zmusimy do niczego ale jak ktoś zobaczy, usłyszy o takiej akcji to jest spora szansa ,że zainteresuje się głębiej tym tematem.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archetyp napisał:
GrzegorzP potrzebujemy takich ludzi tutaj: www.netysci.mixxt.pl Nie piszę tego by wchodzić Ci w paradę ale jak już tu pisaly/pisali koleżanki i koledzy warto współpracować z www.demokracjabezposrednia.org i może właśnei z Netystami. Marzy mi się połączenie sił.


Ja jestem jak najbardziej za. Wink
Poza tym ja nastawiłem się na szukanie rozwiązań konkretnych problemów, które napotyka się w momencie gdy chce się wdrożyć demokrację bezpośrednią w życie.
W ten sposób nie mogę nikomu wejść w paradę, ani nikt nie wejdzie mi w paradę, bo nie mam żadnych roszczeń co bycia liderem jakiegoś kolejnego odłamu, stowarzyszenia, itp.

Moim celem jest, aby strona wolnykraj.org stała się warsztatem z narzędziami dla wszystkich, zapleczem pełnym instrumentów i maszynek do rozwiązywania problemów stwarzanych przez "rząd". Bo z tego, co zdążyłem już zauważyć, żadne górnolotne słowa nie pomogą, jeśli ustawy postawią bariery w postaci wysokich kosztów referendum, itp.
Chcę, aby mój serwis był takim wołem roboczym, który pociągnie wózek, w którym siedzi wiele indywidualności, ale które chcą jechać w jednym kierunku - ku wolności decydowania przez lokalne społeczności o tym co ich bezpośrednio dotyczy.

Tak więc wkrótce nawiążę kontakty gdzie się da i jestem otwarty na propozycje. Wink

A co do wlepek, to moim zdaniem nie mają na razie sensu, póki nie rozwiąże się praktycznych problemów i nie zgromadzi wiedzy jak realnie przeprowadzać bardzo tanie referenda. Po prostu skieruje się potencjalnych odbiorców w pusty kanał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako zwolennik referendów uważam że pomysł jest b. dobry. Obecnie w Polsce problemem jest iż istnieje już wiele organizacji (niekoniecznie zarejestrowanych) zajmujących się promowaniem tego typu rozwiązań - a konkretów nadal brak. Dlatego jak już ktoś wspomniał niezwykle ważne jest zjednoczenie się tych wszystkich organizacji pod wspólnym celem - inaczej, w pojedynkę ciężko będzie coś osiągnąć. Ostatnio nawet w Zeitgeist Polska staram się przekonywać ludzi jak ważna jest demokracja bezpośrednia - myślę że udałoby się nam nawiązać jakąś formę współpracy. Warto też zastanowić się nad reformą mass mediów, gdyż mimo rozwoju internetu, prasa, radio i telewizja wciąż pozostają głównymi narzędziami kontrolującymi opinie publiczną.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
archetyp




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP napisał:
Ja jestem jak najbardziej za. Wink


Miło to czytac Smile

Cytat:
Poza tym ja nastawiłem się na szukanie rozwiązań konkretnych problemów, które napotyka się w momencie gdy chce się wdrożyć demokrację bezpośrednią w życie.
W ten sposób nie mogę nikomu wejść w paradę, ani nikt nie wejdzie mi w paradę, bo nie mam żadnych roszczeń co bycia liderem jakiegoś kolejnego odłamu, stowarzyszenia, itp.


Rozumiem, ważny jest cel, nie ważne kto będzie liderem wprowadzania zmian bo demokracja bezpośrednia da nam wszystkim realne prawo do Rządzenia krajem. Grzegorzu czy była by możliwość byś zamieścił jakieś info na swojej stronie odnośnie miejsc w internecie w którym skupiają się ludzie chcący wprowadzić demokrację bezpośrednią? Mówię tu w imieniu Netystów i oczywiście demokracjabezposrednia.org, odwzajemnimy się poinformowaniem ludzi o Twojej incjatywie.

Cytat:
Moim celem jest, aby strona wolnykraj.org stała się warsztatem z narzędziami dla wszystkich, zapleczem pełnym instrumentów i maszynek do rozwiązywania problemów stwarzanych przez "rząd". Bo z tego, co zdążyłem już zauważyć, żadne górnolotne słowa nie pomogą, jeśli ustawy postawią bariery w postaci wysokich kosztów referendum, itp. Chcę, aby mój serwis był takim wołem roboczym, który pociągnie wózek, w którym siedzi wiele indywidualności, ale które chcą jechać w jednym kierunku - ku wolności decydowania przez lokalne społeczności o tym co ich bezpośrednio dotyczy.


Brawo, podjąłeś się działaniom które za pewne uświadomią społeczeństwu jak demokracja bezpośrednia może wpłynąć na ich życie.

Cytat:
Tak więc wkrótce nawiążę kontakty gdzie się da i jestem otwarty na propozycje. Wink


Możesz powiedzieć co sądzisz o tworzeniu ruchu Netystów ? Myślisz że da się jakoś ładnie połączyć siły z innymi grupami formalnymi, nie fomalnymi demokracji-bezpośredniej?

fifi napisał:
Jako zwolennik referendów uważam że pomysł jest b. dobry. Obecnie w Polsce problemem jest iż istnieje już wiele organizacji (niekoniecznie zarejestrowanych) zajmujących się promowaniem tego typu rozwiązań - a konkretów nadal brak. Dlatego jak już ktoś wspomniał niezwykle ważne jest zjednoczenie się tych wszystkich organizacji pod wspólnym celem - inaczej, w pojedynkę ciężko będzie coś osiągnąć. Ostatnio nawet w Zeitgeist Polska staram się przekonywać ludzi jak ważna jest demokracja bezpośrednia - myślę że udałoby się nam nawiązać jakąś formę współpracy. Warto też zastanowić się nad reformą mass mediów, gdyż mimo rozwoju internetu, prasa, radio i telewizja wciąż pozostają głównymi narzędziami kontrolującymi opinie publiczną.


Fifi, równiez tak myślę. Najważniejsze jest zebranie zwolenników demokracji-bezposredniej razem, żeby było można skoordynować działania, czy to na rzecz uświadamiania że razem z Db możemy zmienić kraj, czy realnych działań w oparciu o obecne prawo jak proponuje Grzegorz, co można by firmować naszym wspólnym(?) logo DB.

Co do reformy mass mediów to myślę że przyjdzie na to czas gdy władzę w państwie zdobędzie społeczeństwo a nie "przedstawiciele". Na razie musimy działać w oparciu o te ramy i te mass media które sprzyjają szerzeniu wiedzy o DB.
_________________
Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany połam bat
A mury runą runą runą
I pogrzebią stary świat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archetyp napisał:

byś zamieścił jakieś info na swojej stronie odnośnie miejsc w internecie w którym skupiają się ludzie chcący wprowadzić demokrację bezpośrednią? Mówię tu w imieniu Netystów i oczywiście demokracjabezposrednia.org, odwzajemnimy się poinformowaniem ludzi o Twojej incjatywie.


Jasne, wkrótce pozamieszczam linki z opisami waszych i podobnych stron. Do prawda2.info też (ale dopiszę, że jest to forum, gdzie jest b. dużo wspaniałych informacji, ale również sporo niesprawdzonych przypuszczeń). Wink

archetyp napisał:

Możesz powiedzieć co sądzisz o tworzeniu ruchu Netystów ? Myślisz że da się jakoś ładnie połączyć siły z innymi grupami formalnymi, nie fomalnymi demokracji-bezpośredniej?

Netystów na razie przejrzałem pobieżnie. Z tego co się zorientowałem idea są dość futurystyczne, i raczej będą wymagały dużo czasu, aby je zrozumieć i wcielić w życie. Jest to raczej ruch dla młodych, nowoczesnych. Ale powtarzam, jeszcze nie zagłębiłem się w tych stronach (osobiście, przeszkadza mi trochę nadmiar żółtego koloru).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 01 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP: jak tam prace nad stroną?
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 01 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona nabiera mocy urzędowej, a ja musiałem ostatnio trochę popracować, żeby zarobić na suchy chleb, więc luksusy schodzą w takich przypadkach na dalszy plan. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie życzę porządnej wypłaty i potem chwilę wolnego czasu. Pomysł i wykonanie są super. Trzymam kciuki.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Mój praktyczny społeczny pomysł
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile