W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zgrywanie co ciekawszych filmów z TV  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 1931
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WolnyUmysl




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:20, 15 Gru '09   Temat postu: Zgrywanie co ciekawszych filmów z TV Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnio szukając o której będzie emisja (świetnego zresztą) filmu o Oldze Szwajger -6 oktaw.
Zauważyłem też film który może być ciekawy:
Wielkie odkrycia w nauce i technice: Max Planck i fizyka kwantowa

11:25 TVP 1 Wednesday, 16 December 2009

serial dokumentalny (Meilensteine der Technik und Wissenschaft), Niemcy, 1996

Teoria kwantów niemieckiego fizyka, Maksa Plancka stanowiła przełom w rozwoju nauce. Istotą tego odkrycia było przekonanie, że promieniowanie świetlne nie jest wysyłane w sposób ciągły, lecz w postaci porcji energii, które nazwał kwantami. Swoimi kwantami Planck stworzył podstawy nowej fizyki, rozwiniętej następnie przez Alberta Einsteina i Nielsa Bohra. Fizyce kwantowej zawdzięczamy powstanie wielu urządzeń powszechnie używanych w życiu codziennym - na przykład komputerów i laserów z licznymi ich zastosowaniami.

Film jest dosyć stary, ale może być ciekawy.
Czy tak jest zobaczymy.
Natomiast przyszedł mi pomysł i może Ameryki nie odkryłem, rzecz w tym aby nagrywać co poniektóre pozycje, ponieważ często są emitowane w godzinach rannych wczesno popołudniowych, albo późno nocnych.
I wrzucać je do pobrania czy do oglądnięcia.
Alterkino daje rozpiske co poniektórych ciekawych pozycji, ale do ściągnięcia podaje raczej te z Planete, czy NG n.p.

Sam nie mam nagrywarki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WolnyUmysl




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:33, 22 Gru '09   Temat postu: R.Dawkins w TVP2 Odpowiedz z cytatem

Wtorek 22.12.2009
1:15 Z bliska i z daleka: Wrogowie rozumu: Niewolnicy przesądów (1/2) film dokumentalny

To kolejny przykład, na to że w TV można wynaleźć interesujące filmy, reportaże, wywiady.
Może poza nagrywaniem, można byłoby podobnie jak n.p. na stronie Alterkina(oni akurat te propozycje przeoczyli), stworzyć listę wybranych pozycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zgrywanie co ciekawszych filmów z TV
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile