W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Postęp geometryczny uświadomienia ludzi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2180
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maratonczyk napisał: (do astrit)
Cytat:
Nastepnym razem zanim napiszesz posta z pytaniami najpierw przeczytaj poprzednie posty do konca.

A ja bym dodal, postaraj si jeszcze rozumiec kazde slowo, gdy cos czytasz.
napisales:

Cytat:
Maratonczyk napisał:
Cytat:
Co nalezy robic? Zainwestowac we wlasna osobe!

Nieustannie zglebiac wiedze i stale weryfikowac wszystkie informacje.

W momencie gdy macie dobry obraz obecnej sytuacji, to wiecie co robic, a czego nie robic. Oczywiscie musicie patrzyc na wszystko z perspektywy czasu.

powinienes zauwazyc ze Maratinczyk rowniez napisal:
Cytat:
Te zdania zacytowalem, bo daja pewien plan dzialania, ktory moze realizowac kazdy czlowiek w kazdym kraju.

A jakbys poprzednie posty przeczytal to wiedzial bys komu powinienes postawic to pytanie, jesli na prawde chcesz zrozumiec idee autora.
Oczywiscie kazdy moze sobie interpretowac te stwierdzenia po swojemu. Nie ma niebezpieczenstwa ze bedzie to szkodliwe dla was.
Niemniej jednak rozwne ci ta mysl:
1. Zainwestowac we wlasna osobe!
Nie mysl ze ktos bedzie dbal o twoje dobro, jezeli nie bedziesz myslal samodzielnie to rady innych "madrzejszych" moga ciebie zaprowadzic prosto do rzezni (razem z bydlem).
jesli myslisz ze np. inwestujac gdzies pieniadze inni mysla tylko o tym abys byl bogaty, to nie placz jak stracisz wszystkie twoje oszczednosci. Myslisz ze sluzba zdrowia w cudowny sposob zawsze ciebie wyciagnie z tarapatow przeszczepiajac ci nowe "lepsze" czesci ciala? Lepiej dbaj o te ktore masz samemu, Inaczej moze posluzysz jako "zlom" przeznaczony na czesci zamienne.
Inni ci mowia co jest dobre dla ciebie, jaka grupe masz popierac, z kim masz trzymac zawsze bez wzgledu na okolicznosci... Zastanow sie nad tym dobrze, bo w pewnym momencie mozesz byc potraktowany w calkiem inny sposob niz myslisz. Dobrym tego przykladem jest temat The Ringworm Children
viewtopic.php?t=8726&highlight=
ktorego jak do tej pory nikt nie skomentowal. Troche ciekawe dlaczego?
Gdy dbasz o wlasna osobe, to wiesz ze nie ma w tym zadnego ukrytego planu, ktory bylby szkodliwy dla ciebie. Jesli widzisz ze sie mylisz, zawsze mozesz to skorygowac.
2. Wiedza jaka posiadasz oparta jest na informacji uzyskanej od innych osob. Te osoby moga miec interes w tym ze ty czegos nie wiesz, lub interpretujesz w bledny sposob. Ich wiedza moze opierac sie na wiedzy innych, a wiec jaka masz gwarancje ze jest ona "bezstronna" i odzwierciedla sytuacje w sposob bezstronny. Nawet rodzice moga byc bardziej zainteresowani w ich dobrobycie niz dobrobycie dzieci, choc nie koniecznie musza byc tego swiadomi....
3. W momencie gdy zaczynasz rozumiec jak dziala system, zauwazasz ze wiele rzeczy ktore uwazales za korzystne dla ciebie sa bardziej "problemem" niz "blogoslawienstwem". Tak na przyklad, tanie wyroby chinskie moga ci pozwolic na zakup wielu rzeczy, przy malym wysilku, ale jednoczesnie ten system niszczy wszelkie miejsca pracy w twoim poblizu i "wysysuje" resztki pieniedzy od ludzi z twojego otoczenia. W pewnym momencie osoba majaca kontrol nad tym systemem ma kontrol nad toba, jestes jak bydlo otoczone plotem. W pewnym momencie stac mozesz sie "chinczykiem" pracujacym za marne wyzywienie. Czy nie lepiej bylo by dla nas i dla chinczykow gdyby kazdy zadowolil sie tym co potrafi sam wyprodukowac? Z obecnym stanem techniki sami bylibysmy w stanie sobie wszystko produkowac i niezle zyc. Do puki nie bedziemy rozumiec ze godzina pracy chinczyka jest warta godziny pracy polaka, anglika, amerykanina....to niewiele sie zmieni. Tak bedzie to szkodliwe dla chinczykow jak i dla innych narodow. To jest wspolczesny udoskonalony system niewolnictwa. Jestes zwolennikiem niewolnictwa? Jesli tak, to nie narzekaj ze jestes niewolnikiem, lub ze w pewnym momencie twoje wnuki lub prawnuki nimi bedom. To ze ktos ci obiecuje ze bedzisz panem niewolnikow nie jest tego gwarancja.
Gdy banda zlodziei napada na bank aby go okrasc, to korzystne jest gdy sa oni liczni. Gdy jest mowa o dzieleniu lupu to czesto "odstrzeliwuje sie" wspulnikow. Jest latwiej i pewniej polegac na wlasnej pracy. Z odrobina wysilku mozna dorobic sie "wiekszej fortuny" niz napadajac na bank.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 05 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup o czym ty w ogóle piszesz to ja za bardzo nie wiem, ale daruj sobie te wywody, chyba że lubisz się tak ponakręcać swoimi wpisami to proszę bardzo, jeśli do mnie to sobie odpuść i poczytaj moje wcześniejsze posty to może będziesz wiedział co nieco jaki mam stosunek do rzeczywistości i tego co nas otacza.
Cytat:
Nie mysl ze ktos bedzie dbal o twoje dobro, jezeli nie bedziesz myslal samodzielnie to rady innych "madrzejszych" moga ciebie zaprowadzic prosto do rzezni (razem z bydlem).
jesli myslisz ze np. inwestujac gdzies pieniadze inni mysla tylko o tym abys byl bogaty, to nie placz jak stracisz wszystkie twoje oszczednosci. Myslisz ze sluzba zdrowia w cudowny sposob zawsze ciebie wyciagnie z tarapatow przeszczepiajac ci nowe "lepsze" czesci ciala? Lepiej dbaj o te ktore masz samemu, Inaczej moze posluzysz jako "zlom" przeznaczony na czesci zamienne.

to jest dobre...hhehe Very Happy ile nad tym myślałeś, żeby wyklarować do mnie takie teksty, jestem pod wrażeniem Wink

Cytat:
W momencie gdy zaczynasz rozumiec jak dziala system, zauwazasz ze wiele rzeczy ktore uwazales za korzystne dla ciebie sa bardziej "problemem" niz "blogoslawienstwem". Tak na przyklad, tanie wyroby chinskie moga ci pozwolic na zakup wielu rzeczy, przy malym wysilku, ale jednoczesnie ten system niszczy wszelkie miejsca pracy w twoim poblizu i "wysysuje" resztki pieniedzy od ludzi z twojego otoczenia. W pewnym momencie osoba majaca kontrol nad tym systemem ma kontrol nad toba, jestes jak bydlo otoczone plotem. W pewnym momencie stac mozesz sie "chinczykiem" pracujacym za marne wyzywienie.


daruj sobie uświadamianie mnie w tej kwestii , ponieważ już gdzies już o tym pisałam jeśli chodzi o wyzysk człowieka systemem, wiec szkoda prądu na te wywody ( chyba że chcesz żeby inni to poczytali i przyklasakiwali jaki to ty jesteś liberał oświecony).
dodatkowo powiem ci jeszcze tak:
napisz co ty robisz i jak sie zachowujesz aby nie byc tym przysłowiowym "bydłem" za płotem pracującym za marne wyżywienie bo bardzo byłby to interesujący przekaz dla rzekomego bydła ( może ktoś skorzysta z mądrości popartych praktyką lukupa Wink , a nie dajesz "dobre" posty-rady które nie mają pokrycia z rzeczywistoscią i nawet radami nie są tylko raczej przestrogami.
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit czy juz zapomniales ze wczesniej napisales:
Cytat:
jeśli mozesz rozwiń te złote myśli i odpowiedz na pytania
jak inwestować w siebie?
jaką wiedzę? i co rozumiesz pod pojęciem wiedzy?
w którym momencie jest ten obraz sytuacji? może jakaś recepta na złapanie tego momentu?
jak ma wyglądać wszystko z perspektywy czasu i jak daleko...głęboko , czy może jakiś inny wymiar do zbadania?

mysle ze byla tam odpowiedz na twoje pytania, a przynajmniej w czesci.
Nie mam pojecia co masz na mysli mowiac o innym wymiarze, chcesz abysmy uzywali system calowy zamias metrycznego? Laughing
Stawiaj jasno i zrozumiale pytania, wtedy moze dostaniesz odpowiedzi ktore ciebie interesuja.

Cytat:
napisz co ty robisz i jak sie zachowujesz aby nie byc tym przysłowiowym "bydłem" za płotem pracującym za marne wyżywienie

Co ja robie lub nie robie nie jest wazne dla ciebie. Poza tym, na twoim miejscu, nie pytal bym sie innych co mam robic ale sam bym nad tym pomyslal. Powinnes zrozumiec ze moje (lub kogo innego) rady tobie udzielone nie musza byc tym co jest dla ciebie dobre. Jaka masz pewnosc ze ja, lub ktos inny nie ma zamiaru ciebie wykorzystac do swoich celow? Poza tym jaka masz pewnosc ze moje priorytety sa twoimi prioretytami?

Cytat:
..a nie dajesz "dobre" posty-rady które nie mają pokrycia z rzeczywistoscią i nawet radami nie są tylko raczej przestrogami.


Nie musisz tego czytac co ja pisze, a jesli przestrogi ciebie denerwuja to byc moze cos w tym jest, inaczej bys tak nie reagowal jak alergik na orzeszki arachidowe.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee tam chcę tylko się dowiedzieć jakie ty masz priorytety skoro inni są dla ciebie bydłem, to może warto żebyś choć rąbka tajemnicy swoich priorytetów uchylił skoro jesteś ponad to Laughing
dzięki lukup za troskę, nie mam na nic alergii ani wirtualnej ani fizycznej i nie denerwujesz mnie bo niby czym ( jesteś jednym loginem z wielu na forum) wymieniam tylko spostrzeżenia a jak nie masz ochoty na więcej zwierzeń odnośnie spraw poruszanych w temacie to twoja wola Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:48, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wmawiaj mi rzeczy ktorych ja nie mowilem! Gdzie ja napisalem ze traktuje innych jak bydlo? Staraj sie zrozumiec jak cos czytasz, wysil sie i pomysl co ktos chcial powiedziec, a gdy cos jest niejasne to spytaj w pierwszej kolejnosci zanim zaczniesz stawiac kategoryczne stwierdzenia.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Postęp geometryczny uświadomienia ludzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile