W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co sądzicie o Żydach?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5391
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 02 Mar '09   Temat postu: Co sądzicie o Żydach? Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam napisać bliźniaczy temat do "Co sądzicie o Arabach". Wprawdzie jest tutaj dużo burzliwych wypowiedzi o narodzie żydowskim, ale warto by było podać obiektywne i umiarkowane opinie bez wkładania w to niepotrzebnych emocji. A przy tym moglibyśmy dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy o tym narodzie. study
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w każdym narodzie, różnorodność jest wielka.
Są wielcy naukowcy, poeci, pisarze,
Są i złodzieje i debile.

Naród żydowski jako nieliczny nie miał własnego państwa i zawsze znajdował się na terytorium obcego narodu.
Te kilkusetletnie tułania spowodowały, że stali się oni narodem bardzo zaradnym i współpracującym ze sobą.
Szybko potrafili zdominować gospodarkę i handel w wielu krajach. A w końcu i sektor bankowy.

Kiedy, żyd znajdzie się w jakimś obcym kraju, może liczyć na pomoc od innych żydów, może nie darmową, ale zawsze.
Polacy tego nie mają, na obcym terytorium są zazwyczaj rywalizującymi o miejsce pracy wrogami.

Te lata tułaczki wykształciły u nich charakterystyczne cechy. Są przebiegli, spekulują, przewidują.
Słyszałem, że lichwa wyszła stąd, że żydom zakazywano dawniej uprawy ziemi. Nie mogąc jej uprawiać skupili się na handlu i pożyczkach.

Aktualnie, żydzi są tak popularni, że na strony z nimi związane trafiają nawet tak znane postacie jak Henryk Batuta Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda że najbardziej inteligentne są szczury ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert napisał:
To prawda że najbardziej inteligentne są szczury ?

Ja bym obstawiał surykatki Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że byłoby lepiej jakby ich nie było. Laughing
I ruskich i niemców też, żeby nie było że jestem antysemitą. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo "mondre" pytanie jak: co sądzicie o niebieskookich? Co sądzicie o czarnowłosych?
_________________
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.
Zapraszam na mojego bloga
http://bezdepozytu.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"mondre pytanie"? Very Happy Adekwatne do poziomu tego forum. Laughing

PS. W mądrych tematach jest zawsze mało odpowiedzi. A to o czymś świadczy. Confused

To nie sam tytuł tworzy temat dobry czy zły, ale treść i poziom wypowiedzi forumowiczów.

Na forum nieustannie się osądza Żydów i nie tylko, nie zostawiając na nich suchej nitki. Ale jak padną słowa "Co sądzisz?" to jest zgorszenie. Shocked Bo jak można zadawać takie pytanie? Nasuwają mi się dwa słowa na określenie takiego sposobu myślenia. HIPOKRYZJA i ZAŚCIANKOWOŚĆ.

No i kto tu zaczął pierwszy? Wink
www.prawda2.info/viewtopic.php?t=2756
Co sadzą Polacy o Polakach - autor Tańcząca z Wilkami
Teodoryk, ta reakcja co niektórych i Twoja to niby ma nie być hipokryzja? A co? Przede wszystkim trzeba się nauczyć rozmawiać o innych odważnie, obiektywnie, bez emocji i fałszywej pruderii. A nie w sposob zakłamany jak to ma miejsce tutaj. Takie tematy jak ten o Żydach czy o Arabach mają na celu pokazać strony pozytywne jak i negatywne. Bo każda kultura ma swoje pozytywne i negatywne cechy. Do tej pory jeśli chodzi o Żydów, pisaliście tylko o stronach negatywnych. Natomiast jeśli chodzi o Arabów, to jest to kompletne tabu. Co dla mnie jest niezrozumiale i nienormalne. Arabowie wkręcają się w naszą kulturę europejską i warto poznać ich z różnych stron. I życzyć sobie, żeby Arabom nigdy się nie zachciało podbić Europy w całym tego słowa znaczeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że największą zakałą Polski jest lobby leworęczne.
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cebull1




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko naród, jak każdy inny, skomplikowana bolesna historia, zbytni kult wiedzy i rozumu. Wydał za to dużo wybitnych myślicieli, którzy są owocami powszechnej edukacji wszystkich żydowskich dzieci płci męskiej trwający prawie 2000 lat (od tego XVIII stulecia również dziewczynek). Chodzi mi tutaj o religijne szkoły zwane hederami, w których wielki nacisk kładziono na naukę krytycznego myślenia, które było potrzebne w dyskusji nad pismem świętym(Tora). Żydzi to naród o słynnej solidarności(np. bogaci Żydzi zawsze poczuwali sobie za obowiązek wspierać zdolne dzieci w hederze), naród niestety w wyniku religii zamknięty na innych i czujący się lepszym od innych(mowie ty jednak tylko o tych religijnych). Żydzi to naród, który dał światu wielkiego założyciela religii i myśliciela Jezusa, jasnowidza Nostradamusa, filozofa Spinozę, naukowca Newtona, niebezpiecznego krytyka kapitalizmu Marksa, geniusza Einsteina, twórcę(wspaniałej lecz złudnej) psychoanalizy Freuda, nawiedzonego komunistę Trockiego, twórcę fenomenologii filozofa Husserla, twórcę poprawnego myślenia naukowego Poppera(falsyfikacja), kanciarza Sorosa, szare eminencje jak Rothschild czy Rockefeller, wspaniałych pisarzy Tuwima, Brunona Schultza, Isaaca Singera, tworce neoliberalizmu, ale takze teorii koncepcji szokowej Miltona Friedmanna, cwanego dyplomate Kissingera, wspaniałego barda i artystę rosyjskiego Władymira Wysockiego, wielkiego myśliciela, socjologa i humaniste, Ericha Fromma, fantastycznego komika, aktora Woody Allena itd, itd. Jest to jeden z najbardziej wykształconych i ambitnych narodów świata. Przyznam, że bardzo cenie sobie ten naród, lecz jednocześnie wkurza mnie to, że część Żydów, tak jak i wszystkie narody europejskie jest tak fanatyczna religijnie (hasydzi), że są często bezwzględnymi właścicielami banków i korporacji. Przeraża mnie ich kultura kładąca nacisk na rywalizacje, zdobywanie wiedzy, a nie na duchowość, wgląd we własną intuicję. Najbardziej jednak mnie wkurzają ludzie, którzy zwalają krecią robotę jaka wykonuje kosmopolityczny ruch NWO na Żydów. Według mnie naród żydowski jest tak naprawdę jedna z największych ofiar Illuminatów, i wielokrotnym kozłem ofiarnym na kartach historii. Jest to jeden z najbardziej płodnych, ale też jeden z najtragiczniejszych narodów na przestrzeni dziejów, lecz jednocześnie bardzo kontrowersyjny. Mozna by jeszcze wiele na ten temat pisać. Generalnie mówię nie antysemityzmowi, i mówię nie wykorzystywaniu tragedii holocaustu i syndromu ofiary do realizowania swoich interesów przez niektórych Żydów. Miałem okazję poznać kilka osób żydowskiego pochodzenia i są oni tacy jak wszyscy inni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możemy krytykować demokratyczny rząd izraelski, zwolenników eksterministycznych działań i bezwględnej walki o przestrzeń życiową.

Wielu utalentowanych bakierów?
_________________
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.
Zapraszam na mojego bloga
http://bezdepozytu.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara, już chciałem założyć podobny temat, ale ubiegłaś mnie Very Happy .
Temat jest w porządku, tym bardziej, że na tym forum Żydzi są tematem nadzwyczaj drażliwym.

Jeżeli o mnie chodzi, to jestem w stanie krytykować rząd państwa Izrael, a zwłaszcza jego ostatnie działania. Jednak nie mam nic do zarzucenia temu narodowi. Jest to naród inteligentniejszy od innych, bardziej przystosowany do złych warunków (setki lat bez własnego państwa), zaradny i- to czego Polakom niepomiernie brakuje- naród, którego przedstawiciele zawsze ze sobą trzymali, zamiast podsycać antagonizmy. Przez powyższe cechy budzą zazdrość, zwłaszcza wśród ludzi tak małych jak polscy nacjonaliści Cool.

@cebull1 ma rację, żadna nacja nie wydała tylu wybitnych umysłów- wybitnych oczywiście nie tylko w sensie pozytywnym. Ale ludzie są różni, także w obrębie jednej nacji, czego tłumaczyć nie trzeba (chyba) Smile.

robert napisał:
To prawda że najbardziej inteligentne są szczury ?
A to prawda, że najgłośniej obszczekują małe pieski? O co mi chodzi- domyśl się. Jednak wątpię, żeby skrajnie prawicowy mózg był w stanie pojąć tak prostą rzecz jak sarkazm Laughing .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak, żydzi to sami geniusze. Po prostu wzór wszelkich cnót. I jacy zaradni i w ogóle och i ach. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
iaro npisał:Jednak wątpię, żeby skrajnie prawicowy mózg był w stanie pojąć tak prostą rzecz jak sarkazm Laughing .



Nie doceniasz wrogów, podstawowy błąd, czy Adolf Hitler twoim zdaniem nie rozumiał ironii, czy był mało inteligentny... w taki razie jeśli tak to jakim cudem zdobył władzę?


Cytat:
Lara napisała:Na forum nieustannie się osądza Żydów i nie tylko, nie zostawiając na nich suchej nitki. Ale jak padną słowa "Co sądzisz?" to jest zgorszenie. Bo jak można zadawać takie pytanie? Nasuwają mi się dwa słowa na określenie takiego sposobu myślenia. HIPOKRYZJA i ZAŚCIANKOWOŚĆ.


1. Na tym forum nieustanie ocenia się także elitę, Polaków, Amerykanów, Islamistów, Chińczyków etc.
2. Ty tez wykazałaś się hipokryzją o tutaj ---> viewtopic.php?p=76966#76966
Nie odpowiadając na moje argumenty ni słowem i plotąc mi i innym forowiczą o jakimś Mussolinim i jego dekretach, jakby to miało jakiś związek z tematem, bądź twoim wcześniejszym atakiem na Polaków..podsumowując nasuwają mi się dwa słowa HIPOKRYZJA i Ćwierć inteligencja.


Cytat:

To nie sam tytuł tworzy temat dobry czy zły, ale treść i poziom wypowiedzi forumowiczów.


Ok to załóż temat "Wyższość papieru toaletowego nad gazetą", skoro uważasz że to nie tytuł tworzy temat.


Co do samych Żydów naród jakich wiele nie wiem czym się tutaj podniecać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cebull1 napisał:
Spoko naród, jak każdy inny, skomplikowana bolesna historia, zbytni kult wiedzy i rozumu. Wydał za to dużo wybitnych myślicieli, którzy są owocami powszechnej edukacji wszystkich żydowskich dzieci płci męskiej trwający prawie 2000 lat (od tego XVIII stulecia również dziewczynek). Chodzi mi tutaj o religijne szkoły zwane hederami, w których wielki nacisk kładziono na naukę krytycznego myślenia, które było potrzebne w dyskusji nad pismem świętym(Tora). Żydzi to naród o słynnej solidarności(np. bogaci Żydzi zawsze poczuwali sobie za obowiązek wspierać zdolne dzieci w hederze), naród niestety w wyniku religii zamknięty na innych i czujący się lepszym od innych(mowie ty jednak tylko o tych religijnych). Żydzi to naród, który dał światu wielkiego założyciela religii i myśliciela Jezusa, jasnowidza Nostradamusa, filozofa Spinozę, naukowca Newtona, niebezpiecznego krytyka kapitalizmu Marksa, geniusza Einsteina, twórcę(wspaniałej lecz złudnej) psychoanalizy Freuda, nawiedzonego komunistę Trockiego, twórcę fenomenologii filozofa Husserla, twórcę poprawnego myślenia naukowego Poppera(falsyfikacja), kanciarza Sorosa, szare eminencje jak Rothschild czy Rockefeller, wspaniałych pisarzy Tuwima, Brunona Schultza, Isaaca Singera, tworce neoliberalizmu, ale takze teorii koncepcji szokowej Miltona Friedmanna, cwanego dyplomate Kissingera, wspaniałego barda i artystę rosyjskiego Władymira Wysockiego, wielkiego myśliciela, socjologa i humaniste, Ericha Fromma, fantastycznego komika, aktora Woody Allena itd, itd. i.



A .....Krystyna Skarbek i co? – najskuteczniejsza aliancka agentka z czasów II wojny światowej.
Należący do arystokratycznego polskiego rodu ojciec Krystyny , Jerzy hrabia Skarbek, ,
poślubił córkę wpływowego żydowskiego bankiera Goldfeder który zbankrutował w 1923 roku.


A .....ciotka Kantorowa i ...najlepszy zwibak jaki jadłem w zyciu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żydzi, to ludzie, nie jestem uprzedzony Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd w nazwie tematu, myślę, że wielu forumowiczów nie ma nic do Żydów, a jedynie nie znosi Syjonistów...

_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:06, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystyna Skarbek? Będzie o niej film. Zrobi go Agnieszka Holland. Zagra któraś z gwiazd Holywood. Może zdobędzie nominację do oskara?
www.dziennik.pl/wydarzenia/article320211.....iadu_.html

Żydzi mieli 120 laureatów nagrody Nobla. Z tego kilkunastu było pochodzenia polskiego. I dziwnie że nikt o tym nie mówi. Shocked
www.rp.pl/artykul/120621,241073_Noblisci_z_Polski_rodem.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Znowu zignorowałaś mój post, gdy brak Ci argumentów zaczyna się pseudo oświecona zaściankowa hipokryzja Laughing, którą na siłę wciskasz innym np tutaj ----->

Cytat:
Żydzi mieli 120 laureatów nagrody Nobla. Z tego kilkunastu było pochodzenia polskiego. I dziwnie że nikt o tym nie mówi. Shocked


Teraz powiedz mi dlaczego nie mówi się o NIEMIECKICH laureatach nagrody nobla urodzonych na Śląsku (!), hmm a może pamiętasz kto był laureatem nagrody nobla w 1993 roku i powiesz nam dlaczego się o nim nie mówi, dziwne no nie taka ignorancja medialna (!) Ciekawy jestem ilu ty znasz laureatów nagrody Nobla innych narodowości ! Z posta wnioskuje, że więcej niż setkę nazwisk i chcesz o nich rozmawiać Laughing


temat ---> do śmietnika !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Błąd w nazwie tematu, myślę, że wielu forumowiczów nie ma nic do Żydów, a jedynie nie znosi Syjonistów...

BINGO!
ale dodałbym do tego Żydokomunę...
ale nie dziwię się, że może być problem z rozróżnieniem, mnie samemu zajęło to troszkę czasu...

Teo
coś tam Lurze chodzi po głowie, może ma nawet jakieś przekonania w tym zakresie (swoje?), ale nie do końca bidna wi co ma z tym począć, poniechaj jej;

hehe, ale wątek o tym "dlaczego się nie mówi" jest ciekawy, bo w sumie kto ma mówić i za pomocą jakiego medium? jak szukasz znajdziesz, jeśli nie to Ci podadzą... to cą będą chcieli Wink
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BN napisał:
Błąd w nazwie tematu, myślę, że wielu forumowiczów nie ma nic do Żydów, a jedynie nie znosi Syjonistów...


panowie Madoff, Rockefeler raczej nie są syjonistami. właściciele banków które położyły gospodark¶ i spowodowały tęż nie sa syjonistami
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat, to był mój eksperyment socjologiczny. Ponieważ zauważylam że temat Arabów jest tabu, chciałam się przekonać jak zareagujecie w temacie o Żydach. Chciałam rownież zobaczyć czy potraficie rozmawiać na kontrowersyjne tematy bez spazmów i histerii. Ale jak widać... nie. Na proste pytanie, nie potraficie odpowiedzieć spokojnie, bez negatywnych emocji. Drażni Was stawienie czoła dyskusji wprost, natomiast lubicie bluzgać po kątach. Bo forum jest pełne złośliwych tematow o Żydach. Mój temat natomiast nie jest złośliwy. Moj temat miał nauczyć spokojnej i obiektywnej dyskusji. Jeśli chodzi o Arabów, to wasze nabieranie wody w usta, jest głupie. Świadczy o ignorancji. Arabów jest coraz więcej w Europie i warto ich poznać. W Polsce nigdy ich nie będzie wielu, bo lubią kraje gdzie jest więcej wolności i pieniędzy. Nie wszyscy chcą żyć uczciwie. Wielu kradnie, lub handluje narkotykami. We Włoszech jest najwięcej poszukiwanych przestępców - uciekinierów w Europie. I co mają powiedzieć Włosi? Wy narzekacie na Żydów których nie widać, a tacy Włosi muszą żyć wśród Arabów, Rumunów, Albańczyków ktorych jest cała masa i popełniają przestępstwa. Żydzi poza Izraelem są spokojnym, kulturalnym narodem, który ma respekt dla kraju w którym żyje. Są lepsi od Polaków. Ja jestem Polką, ale jestem inna niż Wy. Mam zupełnie inną mentalność.

No proszę i znowu spazmatyczna reakcja. Aya Sofia, prawda jest taka, że Polacy nie potrafią rozmawiać. Exclamation Tego tematu już nie będzie, a Wy nadal będziecie pluć po całym forum na Żydów, a jak przyjdzie czas, to może nawet i na Arabów. Wink Ale jak się zadaje pytanie, "co sądzisz"? to jest niemoralne. Jesteście HIPOKRYTAMI, o mentalności pani Dulskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Larka co Ty chcesz wiedziec o Arabach? Jakie mamy pojecie o Nich? Ano mamy zdrowe podejscie. Tak samo jak do innych - ludzi - podejscie pelne zrozumienia. To jasne ze istnieja dobrzy i zli, Świat jest pełen dualizmów. Uwazam natomiast ze zadanie pytania "co sadzicie o Zydach" jest nie na miejscu...No bo ja sie spytam : jakich ? Gdzie? We Wroclawiu ? Diasporze w Hiszpanii ? Gimach zydowskich w PL ? Co sadze o Bejtarze Jerozolima i Makabi Hajfa ?

Narzekamy na głupich i chciwych ludzi, narzekamy na rzadnych krwi i mordów, narzekamy na niedouczonych , a przynajmniej tych co nie chca szukac, BEZ WZGLEDU NA POCHODZENIE ETNICZNE i RELIGIE.

Żaden naród nie jest lepszy od innego, otwierasz sama furtkę którą chcesz miec zamkniętą...
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara z poprzedniego tematu uciekłaś i nie odpowiedziałaś .
Teraz założyłaś nowy,właściwie o tym samym.
Tam się jakoś obie strony dogadały i wyjaśniły nieścisłości.Ciebie jednak przy tym nie było.
A ty uparcie usiłujesz wciskać pop papkę dla ludzi o ,w większości dojrzałych poglądach .
Daj se na luz lub przenieś się na Onet lub Interię , tam powitają cię jak swojego.
Inna jakość.
To jest forum ludzi myślących samodzielnie a nie sztampowo i politpoprawnie.

Co do tematu ,nie widzę powodu aby się powtarzać dla kogoś komu się nie chce podjąć rozmowy tylko ucieka i zaśmieca forum.
Temat, myślę, został wyczerpany w poprzednim wątku.
viewtopic.php?p=78797#78797
Edit:
Myślę że wiem dlaczego tak często piszesz o hipokryzji.
Wierz mi ,nikt nie jest bez wad.
Każdemu coś dolega.
Zaś na twą dolegliwość zalecam cierpliwość i słuchanie.
Nie bój się ciszy.
W ciszy wyraźniej się słyszy coś co normalnie ulatuje w wewnętrznym chaosie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joordano to ma być forum ludzi myślących samodzielnie i o dojrzałych poglądach? Shocked Confused A ja myślałam że mam do czynienia ze zdecydowaną wiekszością o raczej prostej zaściankowej mentalności. I na dodatek bardzo zmanipulowanych. Przecież ludzie piszący tutaj piszą również na Onecie i różnych innych forach. Smile Sami się do tego przyznają. Moje poglądy nie są na Onet, jak również nie są na forum Prawda, bo tu przeważają skrajne nacjonalistyczne poglądy i chora paranoiczna obsesja na punkcie spisków. I jeszcze co myślę? Że większość tutaj tych bardzo mądrych, nie wie nic o świecie. Nigdzie nie byli i nic nie widzieli. Siedzą w tych swoich zagrodach, miasteczkach, podłączyli się do internetu i wydaje im się że zawojowali świat, bo mają internet. Wink A zacofanie jakie było, takie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz, o Arabach w wiekszosci wiemy tylko tyle, ze przypisuje sie Im wywalenie w niebyt blizniakow, tudziez inne podlosci, oraz, ze przyjaznie sie z jednym w pracy i fajny z Niego gosc.
Co do Zydow, bardziej sie nimi interesujemy.
Skad u Zydow owa smykalka, zdolnosc przetrwania itd itp?
Polecam obejzec film 'The Ascent Of Money'. Film dostepny na necie.
Byl on emitowany w angielskim Channel 4. Sklada sie chyba z 6 50 minutowych czesci.
Ogolnie film opowiada o obecnym kryzysie, autorzy zastanawiaja sie nad przyczynami.
Jeden z oddcinkow tyczyl poczatku bankowosci.
I tak dowiedzialem sie, ze w 12 czy 13 wieku poraz pierwszy ludzie zaczeli pozyczac pieniadze innym ludza na procent. Kto zaczal? Zydzi. Tak jak Chrzescijanie - nie mogli oni pozyczac kasy na procent innym, chyba ze... pragnacy pozyczki nie byl Zydem. Szybko dorabiali sie fortun (nazwiska tego glownego nie pamietam, moze ktos dopisze), nie tylko przez lichwe, ale i przez oszustwa - wpuszczali w obieg oszukane zloto. Szybko doszli do fortun, pozwalajacych im pozyczac kase ksiazetom, czy krolom.
A dalej to sie juz potoczylo...

Tutaj link do tej czesci, aczkolwiek - polecam wszystkie.
http://video.google.pl/videosearch?hl=pl.....p;start=10
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co sądzicie o Żydach?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile