W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL]  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
24 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 15566
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 12 Lut '10   Temat postu: Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL] Odpowiedz z cytatem

Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL]



Co jeśli życie na Ziemi zaczęło się w innej galaktyce ? Miliony ludzi zaakceptowały teorie, że inteligentne stworzenia odwiedziły Zimie tysiące lat temu, a prymitywni ludzie czcili ich jak bogów. Istnieją monumenty takie jak Stonehenge, Wyspy Wielkanocne, Tikal, czy Teotihuacan. Czyżby to pozostałości po starożytnych obcych ? Od niewyjaśnionych super budowli, do wiedzy na temat systemu słonecznego, matematyki a nawet możliwości wytwarzania prądu, film ukazuje (teoretyczne) dowody na wpływ "super-ludzi" w starożytności na wczesne cywilizacje. Jest to dochodzenie w teorii, w którą niektórzy nie mogą uwierzyć, lecz wielu uważa, że nie może być ignorowana. Bo nie może Very Happy

Materiał proszę raczej traktować jako doskonałe przetarcie przed filmem"Kod Piramid" Wink



Lista odtwarzania Youtube:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=0B56427760EE68F9

Film pojawi się również na StageVU lub Vimeo, oraz do zassania z wtopionymi napisami na Przeklej. Nie przewiduje udostępnienia napisów oddzielnie. Miłego oglądania Wink

Na dniach uzupełnię kanał o:
- "Pieniądze, studium przypadku", [Lektor PL]
- "Religion - Distortion of Truth" [Napisy PL] [HD]
- "Kod Piramid - Epizod 1 : Pas Pokoju" [Napisy PL]
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech, wy i ci wasi kosmici.

ale przyznaję że jak byłem mały to też czytałem komiksy danikena.
sęk w tym że dawno z tego wyrosłem, co wam raczej już nie grozi Smile

nie muszę chyba przypominać, że tematyka kosmitów jest niepożądana na tym forum?
ani wyjaśniać konsekwencji poruszania niepożądanej tematyki... Smile
tak tylko przypominam - żeby się przypadkiem ktoś nie poczuł nagle zaskoczony.

tak że aya, zapraszam cię na davidicke.pl - najlepsze polskie forum o tego typu prawdzie.
a za tego typu film będą cię tam po rękach całować.
gdy tu co najwyżej mogę cię zdzielić po paluszkach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem to już w wersji ang na history channel. Ciekawy dokument.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi : "Są dwa typy ludzi. Tacy którzy dzielą ludzi na dwa typy, i ci którzy tego nie robią"
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya,: "Są dwa typy ludzi. Tacy którzy pisują właściwe rzeczy na właściwych forach, i ci którzy tego nie robią"
Jak odczuję potrzebę obejrzenia sobie najnowszego filmu o wielbłądach to nie omieszkam udać się tam gdzie takowy na pewno znajdę. Czyli na davidicke.pl

Dlaczego mam wrażenie, że forum znowu przezywa chwilowy atak rozwścieczonych ufofilsko-antycenzuralno-pseudofilozoficzno-ezoterycznych wodzilejów?

Niestety w czasie stanu wyjątkowego kryteria przycinania limitów są o wiele mniej tolerancyjne.
Tak że sorry jeśli komuś niewinnemu się przy okazji oberwie - tak bywa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shielder




Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi jeszcze nie doszedł do tego, że zrobiono mu w dzieciństwie pranie mózgu. Dajcie mu trochę fory i bądźcie łagodni jeśli nie chcecie mieć dziennego limitu = 1 Wink
_________________
The Titans - autorski projekt gry przeglądarkowej
Kanał na YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za to już dawno doszedłem do tego, że pranie twojego mózgu ciągle jeszcze trwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, pal licho ten limit postów - to naprawdę nie ważne, czy ja mam 18 czy mam 8, czy mam 4 Wink To kompletnie nie istotny element. Mam jednak wrażenie że utrzymujesz system limitów, dla własnej satysfakcji dawania i odbierania, przyznawania pewnego rodzaju "wotum ufności".

Przesz jednak wyraźnie do konfrontacji Bimi od jakiegoś czasu. Rozumiem że to może być zajęcie znudzonego informatyka na obczyźnie, ale ja na to mój drogi Bimi jestem za stary i za doświadczony.

Staram się tłumaczyć dokumenty, które coś wnoszą do postrzegania historii starożytnej. Obojętnie czy wypowiadają się tam poszukiwacze kosmitów czy sceptycy. Pamiętasz moje podanie? Nic się nie zmieniło.

Daj więc przydatność materiału, mój drogi Bimi, ocenić użytkownikom i czytelnikom tego forum, i nie rość sobie też prawa do wydawania ocen PRZED zapoznaniem się z informacją. Bezsprzecznie jest to Twoje forum, choć forum specyficzne. To tu, najbardziej niedorzeczne historie poddawane są krytyce sceptyków i angażują ludzi w poszukiwania dowodów i informacji. Nie spieprz tego.
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mnie się nie martw - założyłem to forum wiele lat temu i dziś mam już spore doświadczenie w radzeniu sobie z pseudo-oświecaczami którzy skrycie próbują zamienić prawdę2 w davidicke.pl tudzież inny ezoteryczny bullshit.
Tak, ze sam tego nie spieprz Smile

Natomiast co do twojego podania to jesteś w błędzie - od początku byłem przeciw temu pustemu wodolejstwu które absolutnie niczego nie wnosi do zrozumienia prawdy o świecie. Może co najwyżej pomóc w zrozumieniu prawdy o tym jak skutecznie ubierać bezwartościowe treści z ładnie brzmiące zdania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystając z okazji....dlaczego deninken nie zajmie się nowszą "historią". Przecież jest tyle do wyjaśnienia, tyle pytań ciśnie się na usta... Laughing



Toż to pierwszy sfotografowany przypadek przylotu Ufo na ziemię? Czyż nie? Czyż matka boska to była? A może jaszczury? A może gady? Co na to watykan? Co na to daninken?
Oni na to-Gówno Laughing Zajmujcie się gównem dalej Evil or Very Mad
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

Toż to pierwszy sfotografowany przypadek przylotu Ufo na ziemię? Czyż nie? Czyż matka boska to była? A może jaszczury? A może gady? Co na to watykan? Co na to daninken?
Oni na to-Gówno Laughing Zajmujcie się gównem dalej Evil or Very Mad


To był nieudany test rosyjskiej rakiety.
Pełno teraz tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi napisał:
waha123 napisał:

Toż to pierwszy sfotografowany przypadek przylotu Ufo na ziemię? Czyż nie? Czyż matka boska to była? A może jaszczury? A może gady? Co na to watykan? Co na to daninken?
Oni na to-Gówno Laughing Zajmujcie się gównem dalej Evil or Very Mad


To był nieudany test rosyjskiej rakiety.
Pełno teraz tego.

Laughing
Sądząc z obrazków ta co plecie dzieciakom to babcia tiereszkowej była Laughing



No bo przecież, jak polecieli apollo na księżyc, to chyba normalne, że do nas też można przylecieć, no nie?
A dlaczego dankien nie zajmie się programem Apollo?
Toż to bardziej podniecające od wizyty starożytnych przecież...a ile dostępnego materiału? Nieodkryte jeszcze relacje amstrongów i aldrwinów z ich obserwacji obcych, kiedy nocą spali na srebrnym globie. Boże drogi jakie to ciekawe i czeka to wszystko na swoich odkrywców.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:

No bo przecież, jak polecieli apollo na księżyc, to chyba normalne, że do nas też można przylecieć, no nie?


Bluźnisz waha! Bluźnisz przeciw forum i Bimiemu.
Postaraj się wyjaśnić sprawę w ramach przyjętych tu zasad:( jak jesteś taki cwany Very Happy )
- bez religii
- bez ufo
- bez lądowania na Księżycu

waha123 napisał:
Sądząc z obrazków ta co plecie dzieciakom to babcia tiereszkowej była

Z ruchu warg można wyczytać słowa "disco" i "laser"
Było też coś o flaszce na głowę, że bilety drogie i strajku kolejarzy ale niewyraźnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt faktem sa artefakty, ktore nadal trudno wyjasnic, jak chocby pustynia Nazca czy piramidy.
Natomiast wg teorii ewolucji zycie na Ziemii ma ok kilku miliardow lat, tylko albo az Smile
Zastanawiam sie jak trzeba byc ograniczonym aby nie dopuszczac mozliwosci odwiedzenia Ziemii przez starsze cywilizacje, ktore mogly juz przejsc miliard letnia droge ewolucji(czy tam mutacji jak ktos tu postuluje) , przeciez sa starsze galaktyki od Drogi Mlecznej ba nawet w naszej sa starsze "slonca"

Nie mowie oczywiscie ze od razu trzeba im przypisywac stworzenie czlowieka itp lansowane obecnie hipotezy, Po prostu sie warto nad tym glebiej zastanowic.
Zakladajac ze takie odwiedziny mialy miejsce miliard lat temu, ciezko bedzie coklwiek odnalezc nawet pod ziemia. Ja sadze ze warto obejrzec taki film ale jako ciekowstke przyrodnicza niekoniecznie musimy sie zgadzac z autorami tychze hipote.

Nie generalizujmy i nie popadajmy w skrajnosci, sa drogi posrednie nie tylko "PIS i PO" Wink
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

równie dobrze ja mogę powiedzieć: jak ograniczonym trzeba być żeby zakładać że nigdy nie istnieli ludzie z dwoma głowami... wszak "zycie na Ziemii ma ok kilku miliardow lat" Smile
może istnieli, może nie istnieli - co za różnica?

dlaczego uważasz, że "warto nad tym glebiej zastanowić"?
zechcesz proszę rozwinąć tą kwestię; co ci da zastanawianie się nad tym?
co innym czytelnikom forum prawda2 da to że ty się nad tym zastanawiasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi napisał:


Bluźnisz waha! Bluźnisz przeciw forum i Bimiemu.
Postaraj się wyjaśnić sprawę w ramach przyjętych tu zasad:( jak jesteś taki cwany Very Happy )
- bez religii
- bez ufo
- bez lądowania na Księżycu

Laughing Laughing Laughing

Ok!

Dawno,dawno temu odkryto odcisk buta w skale. Stare ludy mówiły, że ma on już..o ho ho albo i wiecej. Z czasem zbudowano tam swiątynie. Starzy z rodu mówili, że to odcisk samego boga, Z czasem zaczęło dochodzić tam do uzdrowień, Starzy mówili, że to sam odcisk buta uzdrawia. Minęło czasu wiele jak miejsce to stało się święte. Zjechali naukowcy i zbadali węglem 24352, że odcisk ma 100000000000 lat. Inna grupa okresliła go na 57483726 lat a specjaliści z madeusa na 84875746 lat. Wkrótce powstały o tym traktaty naukowe w oparciu o badania. Naukowcy nie są pewni co do wieku faktycznego. Ostatnio określają go na 4757684 lat z błędem +_ 48576 lat. Zaczęło dochodzić do blokowania opracowań naukowych. Przecież nie można się zgodzić, że wiek odcisku różni się od 3949548658 o 495867. To spisek. Wiek odcisku może się znacznie różnić od wcześniejszego. Zainteresowanie jest coraz większe. Ludzie zaczęli byc dumni, że sa tak długo na ziemi. A może to odcisk nie boga, tylko naszych przodków. O...tego za wiele, blużnicie przeciwko...bogu i jego Słowu.Pojawia się wiele mądrych ksiag świeckich i duchowych. Bardzo znanym zaczyna być emrich von dangingen, który w swoich książkach udowadnia, że ślad jest bardzo podobny do śladu buta amstronga i aldrwina na księżycu...

O kur... miało być bez księżyca Laughing
Nie udało się Laughing Moja wina, moja bardzo ciężka wina Laughing
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
równie dobrze ja mogę powiedzieć: jak ograniczonym trzeba być żeby zakładać że nigdy nie istnieli ludzie z dwoma głowami... wszak "zycie na Ziemii ma ok kilku miliardow lat" Smile
może istnieli, może nie istnieli - co za różnica?

dlaczego uważasz, że "warto nad tym glebiej zastanowić"?
zechcesz proszę rozwinąć tą kwestię; co ci da zastanawianie się nad tym?
co innym czytelnikom forum prawda2 da to że ty się nad tym zastanawiasz?


A co daje dyskusja uzytkownikom prawda2.info w takim dziale jak religia czy eksploracja kosmosu, mnostwo bzdurnych tematow i zmarnowanych bitow.

Warto sie nad tym zastanowic chocby z tego wzgledu aby nie wierzyc bezkrytycznie w historie made by C14, aby wyrobic w sobie zmysl sceptyzmu i nie powielac schematow zapisanych w ksiazkach opisujace dzieje Ziemii.
To co dzis jest oficjalna nauka za sto lat przejdzie do lamusa itp itd,
Ja wiem ze ty Bimi nie musisz sie juz nad niczym zastanawiac wszak masz wyrobiony swiatopoglad nie do sforsowania jednakze ten temat uwazam za ciekawy a to z tego wzgledu ze tak rowniez moze wygladac nasza przyszlosc, jesli nie interesuje cie futurologia to chyba sie minales z powolaniem wybierajac branze IT Wink

Ja tylko wyrazilem opinie ze warto sie nad tym zastanowic za autorytet sie nie uwazam wiec to czy ktos sie "zastanowi" czy nie to tylko i wylacznie jego decyzja.

Jezeli futurologia nie wpisuje sie w tematyke tego forum to po co zakladacie takie tematy vide RFID(moze bedzie moze nie, i tak chuja zrobisz jak bedzie), a jesli nie widzisz zwiazku pomiedzy historia Ziemii a jej przyszlymi losami to na pewno nie bedzie moj problem.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:03, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha, więc chodzi o zmysł sceptycyzmu...

jak już go sobie wyrobisz to daj mi znać.
a na razie przestań fantazjować - już lepiej rysuj te swoje kreski. choć i te wyglądają na o wiele dalej posuniętą szarlatanerię niż historie made by C14. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
acha, więc chodzi o zmysł sceptycyzmu...

jak już go sobie wyrobisz to daj mi znać.
a na razie przestań fantazjować - już lepiej rysuj te swoje kreski. choć i te wyglądają na o wiele dalej posuniętą szarlatanerię niż historie made by C14. Smile






Fantazja ?

Przeczytaj sobie "Summa Technologiae" Lema to dopiero zobaczysz fantaste i szarlatana,
ktory doczekal czesci swoich przewidywan opisanych w ww ksiazce...

Jesli "kreski" czyli analize techniczna uwazasz za szarlatanerie to tylko pogratulowac ignorancji...

I dziekuje ze dopisales mnie do listy 4 postowcow, za wyrazenie wlasnej opinii.
Z calym szacunkiem ale z Toba sie nie da dyskutowac, zachowujesz sie jak stereotypowy Polak.
Moja prawda jest najmojsza a jak ktos ma inne zdanie to wpierdol czyz nie ?Laughing


Dzieki cenzurze ukisisz sie we wlasnym sosie.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Bimi napisał:
acha, więc chodzi o zmysł sceptycyzmu...

jak już go sobie wyrobisz to daj mi znać.
a na razie przestań fantazjować - już lepiej rysuj te swoje kreski. choć i te wyglądają na o wiele dalej posuniętą szarlatanerię niż historie made by C14. Smile






Fantazja ?

Przeczytaj sobie "Summa Technologiae" Lema to dopiero zobaczysz fantaste i szarlatana,
ktory doczekal czesci swoich przewidywan opisanych w ww ksiazce...

Jesli "kreski" czyli analize techniczna uwazasz za szarlatanerie to tylko pogratulowac ignorancji...

I dziekuje ze dopisales mnie do listy 4 postowcow, za wyrazenie wlasnej opinii.
Z calym szacunkiem ale z Toba sie nie da dyskutowac, zachowujesz sie jak stereotypowy Polak.
Moja prawda jest najmojsza a jak ktos ma inne zdanie to wpierdol czyz nie ?Laughing


Dzieki cenzurze ukisisz sie we wlasnym sosie.


Raczej powinno być"Moja prawda jest absolutna a jak ktoś ma inne zdanie od władcy Bimiego to limicik postów załatwi sprawę"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 13 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również chcę podziękować za obniżenie limitu postów.

Nie żywię urazy i na dowód tego chciałbym zadedykować Bimiemu film z przesłaniem
i morałem.
Przesłanie jest jasne, natomiast morał brzmi:

Jeśli zbytnio pochylasz się nad Ziemią to ograniczasz swoje horyzonty.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fantazja ?

Przeczytaj sobie "Summa Technologiae" Lema to dopiero zobaczysz fantaste i szarlatana,
ktory doczekal czesci swoich przewidywan opisanych w ww ksiazce...

trochę Cię z nazywaniem Lema fantastą i szarlatanem poniosło Suma Technologiczna - była raczej zabawną próba nawiązania do Suma Teologiczną Tomasza z Akwinu.. Lem zawsze rozdzielał to co jest bajką czy problemem filozoficznym od nauki. Nigdy nie stosował tak jak w US-owych star trekach czy innych takich bajkach pseudonaukowego bełkotu. U niego zawsze była, albo znana mierzalna nauka, albo fantastyka. Facet odważył się napisać ta książkę w latach 60 - fakt wiele rzeczy teraz jest bzdurą, ale on pokazał świetny warsztat naukowy bo książka była zgodna z ówczesna wiedzą naukową. Niezły ubaw z naszych obecnych mądrości naukowych będą mieli za parę lat. Zresztą facet miał jaja porywać się z próbą zmierzenia się z książka numer 1 jeśli chodzi o współczesną filozofie chrześcijańską, za samo podejście i konfrontowanie Theologica z Technē należy mu się szacunek.

No i właśnie z kosmitami to sugerował bym poczytać więcej Lema zamiast star treków, zrozumielibyście jak cholernie trudne jest ich istnienie, a wręcz niemożliwe spotkanie. Po prostu wszechświat jest wielki i wiekowy. Wiec w przekroju czasu i miejsca to jest poprzez miliardy lat istnienia i miliardy lat świetlnych odległości, prawdopodobieństwo spotkania dwóch form życia które będą się wstanie rozpoznać, jest nieprawdopodobnie małe. Wiec ok chciałbym wierzyć że gdzieś tam ktoś ciekawy jest, ale to praktycznie nie możliwe byśmy się spotkali. W chwili obecnej największa prędkość jaką udało nam się zaobserwować to prędkość światła, co za tym idzie nie znamy czegoś co pozwoliło by się poruszać szybciej, a przy prędkości światła dotarcie do najbliższego układu planetarnego poza naszym zajęło by nam 10 lat. Nie mówiąc już o tym że wykryliśmy zaledwie kilkanaście planet na których bylibyśmy wstanie przeżyć w skafandrach czy jakimkolwiek pojeździe więcej niż kilka minut. A jeśli chce cie mi tu opowiadać o podprzestrzeni, tunelach czasoprzestrzeni itp. to wyrzućcie książki do fizyki, tu już odlatujemy w całkowita fantastykę.
ufo ok fajnie by było, ale nawet jakbyś bardzo chciał to się po prostu nie da, wiec to że coś tam w czymś przylatuje z zewnątrz, sory ale nie ma skąd przylecieć, a jeśli miało by pochodzić z jakiegoś niegościnnego obszaru które dotychczas obserwowaliśmy. To całkowicie odrzućcie teorie jakiś ludzików, czymś tam oddychających czymś tam się żywiących. Bo to są cechy biologiczne, pasujące i wynikające z życia biologicznego, a ono niestety tam by nie przeżyło. Oczywiście nie wykluczam że gdzieś tam jest druga ziemia, ale nawet jeśli ich były by miliardy i tak nigdy się o tym nie dowiemy. Uwierz mi że Ziemia z jej niskim promieniowaniem i stałą temperaturą jest czymś niezwykłym w kosmosie.

Co do tych rewelacji, to nie wykluczam że przez te kilka miliardów lat życie na tej planecie mogło mieć rożne formy i wcale nie jest powiedziane że to my jesteśmy najbardziej rozwinięta cywilizacją jaka powstała na tej planecie, zwłaszcza że zbadać bezpośrednio możemy około 200 lat, a pośrednio zaledwie kilka tysięcy, co jest kroplą w morzu historii tej planety.

szaraki - wzięły się po prostu z antropologicznych zabaw 19 wieku, próbowano przedstawić jak będzie wyglądał w przyszłości człowiek, stąd wielki łeb do myślenia, wielkie oczy jako główny receptor, wątłe ciała bo tężyzna fizyczna coraz mniej jest potrzebna, bez płciowość - co już możemy obserwować w modelach rozwojowych UE.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ya,
Jak wyjaśnisz setki zdjęć spodków latających? Ok. Niech Ci będzie nieznana technologia wojskowa, ale...
Jak wyjaśnisz setki zdjęć spodków latających z XIX wieku? :>

P.S. To takie pytanie ciekawostka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj mi choć jedno,
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 14 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



1870, Newhampshire.

Znalazłem kiedyś stronę z setkami takich zdjęć z datami i wydaniami gazet, w których zdjęcia były publikowane. Np jeden przypadek z St. Petersburga o ile pamiętam dobrze. Świadkiem tego widoku było kilkatysięcy spacerowiczów w centrum miasta.

Daje te informacje Tobie jako ciekawostkę, sam zdecydujesz co z tymi informacjami zrobisz.

Edit: Może nie setki, ale kilkadziesiąt ich było na pewno. Przypadek z St. Petersburga był kiedyś przytaczany w jakimś programie na Discovery dawno temu. Stąd o nim wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL]
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile