W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Cudowna Kraina   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
24 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 6105
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 27 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem za pomocą osobom niedołężnym, czy chorym dzieciom, ale w formie pomocy dobrowolnej. Najlepiej zdecentralizowanej, na zasadzie solidarności sąsiedzkiej, pomocy członkom rodziny, pomocy na osiedlach czy w parafiach.

A nie na zasadzie haraczu, gdzie wspieranie potrzebujących jest obowiązkowe, egzekwowane, scentralizowane, upaństwowione, zbiurokratyzowane, przy okazji w ogóle nieskuteczne po środki idą głównie na obsługę biurokracji i trafiają do różnych obiboków, a nie do prawdziwie potrzebujących.

I nie ma tu do rzeczy, czy chcemy pomagać bezrobotnym, chromym czy sierotom - coś takiego powinno być zawsze dobrowolne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 28 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurwiony napisał:
shanyo pisalem o pomocy ze strony panstwa dla potrzebujacych a nie o kolorowych reklamach puszczanych miedzy reklama proszku do prania a jakims debilnym serialem gdzie rodzice chlopca bez raczek sadzaja go przed kamera i staraja sie wzbudzic w innych politowanie..

Ty to pewnie bys na wzor staarych zwyczajow kazde chore dziecko zaraz po urodzeniu ze skarpy zrzucal. Byleby przypadkiem z mojej kieszeni nic nie poszlo dla kogos innego. Zalosne ale kolesie piszacy o kupowaniu nowego netbooka co dwa miesiace niestety czesto tak maja..


No, no pomoc państwa Laughing Państwo aby dać najpierw musi zabrać, kurwa inaczej się nie da, czy to tak ciężko pojąć.

Dawajcie ile chcecie, na co chcecie, ale ze swojej kieszeni do kurwy nędzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 28 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo a może wcale nie zasługujesz na pieniądze, na które zarabiasz? Zależy czym się zajmujesz Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 29 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar masz rację w stu procentach. Takie podejście pozwala ominąć gubienie pieniędzy w urzędach i jeśli pomoc nie jest celowa zakończyć ją.

Cytat:
shanyo a może wcale nie zasługujesz na pieniądze, na które zarabiasz? Zależy czym się zajmujesz


Pewnie nie jestem godny, ani jednej złotówki którą zarabiam. Moja żona i dziecko też nie zasługują na pieniądze które wypracowuje. Proponuję z urzędu dopierdolić 100% podatek dochodowy ludziom pracującym, aby wypracowane środki podzielić pomiędzy wszystkich potrzebujących Very Happy . Przecież zarabianie i korzystanie z tych środków to jest takie egoistyczne.
Kurwa, że wcześniej na to nie wpadłem jakim jestem egoistą na forum pełnym altruistów Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 29 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo napisał:
Pewnie nie jestem godny, ani jednej złotówki którą zarabiam.

Może rzeczywiście jest tak jak mówisz, ale nie wiem czym się zajmujesz, to znaczy chodzi mi o to czy twoja praca rzeczywiście przyczynia się do wzrostu dobrobytu ludzkości i czy jest rzeczywiście tyle warta ile za nią dostajesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 30 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kacdor napisał:
shanyo napisał:
Pewnie nie jestem godny, ani jednej złotówki którą zarabiam.

Może rzeczywiście jest tak jak mówisz, ale nie wiem czym się zajmujesz, to znaczy chodzi mi o to czy twoja praca rzeczywiście przyczynia się do wzrostu dobrobytu ludzkości i czy jest rzeczywiście tyle warta ile za nią dostajesz?


No to zapierdoliłeś po bandzie Laughing

Na początek zapoznaj się z takimi pojęciami jak sarkazm, ironia.

Płaca jest gratyfikacją za dobro jakie wytworzysz lub usługę którą wykonasz i jest w takiej wysokości ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.

"wzrostu dobrobytu ludzkości" a co to takiego? Zaliczyłeś jakąś książkę o wyższej świadomości i postanowiłeś nauczać maluczkich? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Cudowna Kraina
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile